Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek Poli


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 484
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Lady nie przesadzaj, bo się czerwienię...:oops::oops:

To prawda, żyjemy bardzo intensywnie. Po wprowadzeniu sie do domu jest trochę lżej, mniej spraw na głowie,ale nadal żebyśmy mogli pojechać razem na wakacje na przykład musimy planować je z półtorej rocznym wyprzedzeniem co najmniej... :(

W pokoju małej brakuje zasłon, które się właśnie szyją i dywanika....wtedy go pokażę.

Aktualnie czekam na drzwi, rolety i zasłony...będzie bardziej domowo. Kilku istotnych rzeczy nadal jeszcze brakuje:

-cegły na klatce schodowej (otrzymałam próbki i kolor nareszcie wybrany)

-mebli w łazience i drzwi do szaf garderobianych

- okapu nawet....(tu sie nie mogę zdecydować

:-?:rolleyes:)

- nad kostką, ogrodzeniem itd. myśli mąż, ale nad projektem najbliższego otoczenia domu będę musiała pomyśleć sama

no ale przede wszystkm brak mi czasu!

Zrobiłam sobię chwilę przerwy, bo siedzę właśnie nad przepływami pieniężnymi ...

wracam do pracy.....

pozdrawiam

Edytowane przez pola08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klodziki zlew jest genialny! Ostatnio nawet zastanawiałam się nad lepszymi decyzjami w urządzaniu domu i stwierdziłam, że m.in. był to zlew. Deska się nie sprawdza jednak. Nie mam żadnej suszarki i ociekacz mi się bardzo przydaje, a deska zajmowała miejsce. Schowałam ją ostatecznie do szuflady. Mimo to zlew bardzo polecam, bo jest głęboki i super w utrzymaniu czystości. Bateria to Paffoni Stick. Nie polecam bo chlapie, mimo że ma perlator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odp. Zlew właśnie bardzo mi się podoba i myślałam, że ta deska jest bardzo praktyczna, np. do krojenia mokrego mięsa czy warzyw, dopiero co opłukanych. bardzo podobny do tego, który mi się jeszcze podoba to Teka Kea, ale bez deski, a kosztuje połowę mniej, ale wiadomo podobny to nie taki sam :)

 

A baterię rozumiem, że lepiej kupić z niższą wylewką. Jestes drugą osoba, która mi mówi, że taka bateria bardzo chlapie, wręcz na podłogę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klodziki

nie chlapie na podłogę absolutnie:) Nie jest też za wysoka! Taka wysoka bateria jest bardzo praktyczna. Łatwo się gary ładuje do zlewu..;). Problem leży w perlatorze bo daje zbyt "twardy" strumień wody i odbijając się o naczynia chlapie. W szarej łazience mam baterię Kohlman i tam nie ma już tego problemu.

MarJel

dobrze wybrałaś! Słyszałam wiele dobrych opinii na jej temat. Dla mnie była trochę za droga..

Edytowane przez pola08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Basia_KRK.

Przy takiej pieknej architekturze budynku jak u Ciebie to tylko takie minimalistyczne ogrody! Podgladam Wasze poczynania z podziwem i zrozumieniem.U mnie tez taki sajgon był! Być może kiedyś pokażę jak to strasznie wyglądało. Ale warto, bo dom zapowiada sie bosko!

Kolejne inspiracje ogrodowe

http://archinhome.com/wp-content/uploads/2010/10/Minimalist-Back-Garden.jpg

http://www.passievoortuinen.nl/images_inspiratie/tuin_11/tuin_item_11_6.jpg

http://www.nellissenoutside.nl/public/images/content/home_new_09092010.png

http://www.avrtuinen.be/afbeeldingen/modernetuinen/HPIM0893.jpg

Edytowane przez pola08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Polu, wpadłam do Ciebie po "rekomendacji" Reni:-) i okazuje się, że chyba u Ciebie raz byłam ale nie zdążyłam za wiele zobaczyć ani tym bardziej sie przywitać. Teraz też zostawię sobie Twoje wnętrza na deser ( znaczy sie na wieczor:-)Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj hazeleyes1982! Zapraszam więc do siebie:)

Wkleję sobie post Asi, przyda mi się...

 

 

Jak dokładnie wyliczyć wysokość zasłony pod przelotki.

 

Najważniejszy najpierw jest pomiar. Mierzymy wysokość zasłonki od górnej części rurki karnisza do podłogi (lub przed podłogą, kto jak woli).

 

Przypuśćmy, że nasza zasłona na gotowo ma mieć 2 mb długości.

 

Do tych 2 mb dodajemy:

 

2 cm - na pierwsze podwinięcie

 

12,5 cm - na zaprasowanie taśmy usztywniającej

 

i 4,5 cm które jest od samej góry zasłony do miejsca, gdzie karnisz dotyka przelotki (górnej, wewnętrznej części przelotki).

 

Reasumując = 19 cm na górę pod przelotki. Wyszło nam 2mb i 19 cm. Tyle potrzebujemy mieć zapasu na górę.

 

Dodatkowo jeszcze trzeba wliczyć podwinięcie dołu. Polecam szerokie podwinięcie (nawet na 10 cm) gdyż dół wtedy jest bardziej obciążony, lepiej się układa i wygląda bardzo elegancko. Można podwinąć najpierw 2 cm a potem 10 cm. Coś na wzór góry pod przelotki. Czyli np. 2 cm i 10 cm. Razem na sam tylko dół 12 cm.

 

Na całą zasłonę potrzebujemy więc 2 mb + 19 cm (góra) + 12 cm dół = 2 mb i 31 cm.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polu, to znowu ja.Bardzo ładnie u Ciebie, wiec jesli nie masz nic przeciwko, bede czasem wpadac:-)Mam pyt a propos "chorsów", które masz w kuchni. Jaka one maja moc?tzn czy oprócz nich trzeba miec dodatkowe oswietlenie?Moja kuchnia ma ok 12m-czy "chorsy" dadza rade ja oswietlic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...