Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Propozycja Izolacji Fundamentów


Kamyk84

Recommended Posts

Witam.

Jestem tu nowy więc wszystkich bardzo serdecznie witam.

 

Mam pytanie co do izolacji moich fundamentów....

 

Grunt glina:( w tej chwili woda gruntowa prawie że równo z poziomem gruntu, 5cm poniżej).

Mam zalane ławy fundamentowe, 60x60 na to pną się właśnie mury z bloczków betonowych 10 warstw czyli wysokość ok 150cm, później izolacja pozioma, warstwa cegły czerwonej, izolacja pozioma i ściany z BK.

Fundamenty będą obsypane ziemią w środku i na zewnątrz, zostanie tylko ok 30-40cm na cokół z zewnątrz.

 

Co mnie martwi nie ma izolacji poziomej pomiędzy ławą a ścianą z bloczków, czy to duży błąd przy tak wysokich ścianach z bloczków i takim obsypem ziemi ????

 

Będzie wykonany również drenaż wokół budynku

 

- czy wystarczy od wewnątrz folia kubełkowa zamiast czarnego "mazidła"??

- czy z zewnątrz od razu na bloczki przykleić styropian, siatka, klej i folia kubełkowa czy mazać mazidłem bloczki???

 

Jak byście zaizolowali taką ścianę fundamentową????

Proszę o poradę fachowców.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pomoże ktoś w tym co napisałem powyżej?????

 

Pozdrawiam

 

Witam. tez miałem podobną sytuację, ja na Twoim miejscu dałbym porządną izolację na ławy pod bloczkami. A co do izolacji od wewnątrz to nie ma takiej potrzeby żeby dawać folię kubełkową lepiej jest zrobić dobra izolację z zewnątrz. Jak najbardziej trzeba posmarować bloczki masą która jest na wodzie np: Dysperbent, a nie na rozpuszczalniku bo wtedy stopi się styropian. A potem tak jak piszesz folia kubełkowa i obsypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...