Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czym ocieplić - styropian i siatka, ocieplenie i docieplenie,konstrukcja pod podbitkę


edit-blondi

Recommended Posts

mam dylemat czym ocieplić od zewnątrz ściankę kolankową znajdującą się pod podbitką - zaznaczona na czerwono na rysunku. Chciałabym ja docieplić bo jednak poddasze nie jest zbyt ciepłe a po założeniu podbitki nie będzie tego widać. Myślałam o zwykłej wełnie, styropianie lub wełnie elewacyjnej. Nie wiem jednak czy wszystkie te materiały nadają się i który ma najlepszą izolacyjność cieplną. Nadmienię tylko, że nie zamierzam tego niczym wykańczać bo będzie to niewidoczne.

podobnie chciałbym zrobić ze stropem w podcieniu, a tu dodatkowe ocieplenie zostałoby pokryte boazerią, więc pewnie ten sam materiał co do ścianki kolankowej?

http://images43.fotosik.pl/341/42d6d52ba1c7fa71med.jpg

Edytowane przez edit-blondi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocieplenie to ja już tam mam - 10cm styro, ale okazuje się, że to chyba jednak trochę mało, więc chciałam docieplić dodatkowo bo to prawie cała moja ścianka kolankowa. Mam już tam konstrukcję pod podbitkę, więc jak na moje oko najprościej byłoby wełną np unimata lub supermatą i "zasznurkować" tak jak się to robi między krokwiami. Nie wiem tylko czy można użyć do tego takiej wełny. Deszcz na to nie będzie padał, ale wilgoć na pewno jakaś będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe docieplenie na pewno nie zaszkodzi a myślę, że pomoże. Styropianem to teraz widzę, że sporo dłubania ze względu na tą konstrukcję pod podbitkę. Bo styropian trzeba wkładać pod nią a tam miejsca jest różnie: 4-4,5-5cm no i jakby jeszcze pokrywać siatką i klejem to dodatkowe koszty. Więc skłaniam się ku wełnie bo szybko i łatwo (a przy okazji szczelnie) można by to było ułożyć. Zastanawiam się na ewentualnym zakryciem tego jakąś folią. chciałabym, żeby ktoś udzielił mi odpowiedzi czy takie rozwiązanie wchodzi w grę i tej wełny mi szlak nie trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...