Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ocieplenie poddasza - proszę o pomoc!


gosia29KP

Recommended Posts

Witam,

 

mieszkamy w naszym domku od roku, ale nie wykańczaliśmy poddasza bo ciągnęła się sprawa ubezpieczeniowa... teraz się za to zabraliśmy a ja wszystko pozapominałam.

No i teraz mam kilka wątpliwości.

Część użytkowa jest ocieplona wełną 25 cm, do tego dołożymy 5 cm. Ścianki kolankowe będą ocieplone też wełną. Damy też folię paroizolacyjną ( chyba dobrze piszę ?) . Strop w części nieużytkowej ociepliliśmy wełną 25 cm na to płyty OSB.

No i po ostatniej zimie padł pomysł, żeby dodatkowo ocieplić dach w części nieużytkowej. Mąż powiedział, że przynajmniej przy mrozach jakie były w tym roku po -25 stopni będziemy mieli jeszcze lepiej ocieplone to poddasze.

 

Moje pytanie i wątpliwości: czy takie dodatkowe ocieplenie dachu w części nieużytkowej ma sens? Jeśli tak, to czy na tą warstwę wełny moża czy należy dodatkowo dołożyć jakąś folię czy włókninę ( mąż mówi, żeby się nie pyliło od tej wełny itp, bo tą części nieużytkową dachu planujemy doraźnie przeznaczać na jakieś cele magazyowe typu składowanie choinki i ozdób itp).

 

mam nadzieję, że wyraziłam się w miarę zrozumiale ;)

będę wdzięczna za jakąś podpowiedź

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...