Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

izolacja poddasza pianką


maluk

Recommended Posts

1 cm izolacji poliuretanowej otwartokomórkowej oscyluje w granicach 4,5 PLN za m2.

1cm izolacji poliuretanowej zamkniętokomórkowej oscyluje w granicach 9 PLN za m2.

Różnica w cenie wynika przede wszystkim z konieczności użycia innego katalizatora reakcji spieniania.

 

Po pierwsze ceny pianki nie można przeliczać bezpośredni na 1cm. Inna będzie cena za 5, 10 czy 15 cm ale nie będzie to wielokrotność 9.

 

I trzecia kwestia, czym różnią się od siebie piany np selection500 i icynene, podobno ta druga jest znacznie mniej wodochłonna i promuje ją firma domotherm która wcześniej używała S500 ale z zrezygnowali z tego produktu

 

Po drugie poco stosować amerykańskie piany sprowadzane nie wiadomo skąd przy których roszczenie do gwarancji będzie prawie niemożliwe, skoro mamy bezpośrednio w Polsce producentów takich jak: Polychem, PccProdex, Purinowa, Basf czy też Bayer na których produkty są wydawane wszelkie atesty ITB oraz higieniczne.

 

Tak samo jak tu na forum było promowana piana z PGIN która to wydawała certyfikaty i różnego rodzaju bzdety które są do niczego nie potrzebne. Co się potem okazało była to jednoosobowa firma która teraz przestała istnieć.

 

Więc moim zdaniem lepiej zaufać firmą które stosują materiały producentów wymienionych powyżej.

Edytowane przez TAGBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czy aby na pewno? za puszkę 18 zł mamy 55-60 litrów pianki, czyli na kubik ocieplenia potrzebujemy około 16 szt. Daje to 300zł. Na 15 cm izolacji wyjdzie więc 6,5 metra2. Licząc cenę piankowania natryskiem, już mam taniej o około 30zł na metrze.

 

Chciałbym to zobaczyć jak będziesz tryskał tą piankę i w jaki sposób ją przytrzymujesz do zastygnięcia:lol2:

 

Pianę którą natryskuje się na poddasze to ona ma start w pierwszej sekundzie i zastyga w około 15 sekund .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
rozumiem. Muszę to sprawdzić. Mam jeszcze jedno pytanie. Skoro ta pianka w puszkach jest zamkniętokomórkowa, to po co coraz częściej (np. przy montażu okien czy drzwi) kładzie się nacisk na odizolowanie jej od pomieszczeń wewnętrznych specjalną taśmą paroszczelną? Przecież skoro jest zamkniętokomórkowa to pary i wody i tak nie przyjmuje.

...bo ktoś te g... taśmy produkuje i musi je sprzedać! Tylko później tynkarze klną je w żywego bo to cholerstwo ciężko otynkować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Oferty wykonania dociepleń pianką PUR uzyskane od wykonawców skupiają się na zachwalaniu pianki którą sami używają i krytyki pianek u konkurencji.

Praktycznie brak rozsądnych podpowiedzi w temacie wyboru pianki otwarto komorowej czy zamknięto komorowej.

Mając na uwadze wnoszoną krytykę pianek, postanowiłem :

- wykonać docieplenie pomiędzy krokwiami na folię > pianką otwarto komorową. Grubość naniesienia pianki to 18 cm ( wysokość krokwi),

- dołożyć na naniesioną piankę jak i też na czoło krokwi > warstwę pianki zamknięto komorowej. Grubość nanoszonej warstwy to 3 cm.

 

Tak więc liczę,że spełnię warunki docieplenia poddasza jak również wyeliminuję butwienie krokwi i odrywania się pianki od krokwi. Ponadto w domu planowana jest wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, wobec czego warstwa pianki zamknięto komorowej naniesiona od wewnątrz wyeliminuje mostki cieplne i wyeliminuje stosowanie folii paroizolacyjnej.

 

Podstawowe pytanie. Jest grudzień i na zewnątrz jest poniżej "zera" , pomimo to wykonawcy oferują wykonanie pianką. Twierdzą ,ze są w stanie wykonać izolację bo pomieszczenia wewnątrz nagrzeją.

Mam wątpliwości, czy nakładanie pianki przy temperaturze ujemnej na zewnątrz jest właściwe i czy pianka nie traci właściwości technicznych ?

 

Niemniej, proszę o opinie ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Oferty wykonania dociepleń pianką PUR uzyskane od wykonawców skupiają się na zachwalaniu pianki którą sami używają i krytyki pianek u konkurencji.

Praktycznie brak rozsądnych podpowiedzi w temacie wyboru pianki otwarto komorowej czy zamknięto komorowej.

Mając na uwadze wnoszoną krytykę pianek, postanowiłem :

- wykonać docieplenie pomiędzy krokwiami na folię > pianką otwarto komorową. Grubość naniesienia pianki to 18 cm ( wysokość krokwi),

- dołożyć na naniesioną piankę jak i też na czoło krokwi > warstwę pianki zamknięto komorowej. Grubość nanoszonej warstwy to 3 cm.

 

Tak więc liczę,że spełnię warunki docieplenia poddasza jak również wyeliminuję butwienie krokwi i odrywania się pianki od krokwi. Ponadto w domu planowana jest wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, wobec czego warstwa pianki zamknięto komorowej naniesiona od wewnątrz wyeliminuje mostki cieplne i wyeliminuje stosowanie folii paroizolacyjnej.

 

Podstawowe pytanie. Jest grudzień i na zewnątrz jest poniżej "zera" , pomimo to wykonawcy oferują wykonanie pianką. Twierdzą ,ze są w stanie wykonać izolację bo pomieszczenia wewnątrz nagrzeją.

Mam wątpliwości, czy nakładanie pianki przy temperaturze ujemnej na zewnątrz jest właściwe i czy pianka nie traci właściwości technicznych ?

 

Niemniej, proszę o opinie ??????

 

 

Witaj Jandomm,

u mnie natrysk skończony wczoraj.

W temperaturze -8 stopni. Dogrzewali nagrzewnicą i para mocno się skraplała, więc mieli dużo przestojów.

Technicznie nie ma przeszkód (pianka nie traci żadnych właściwości, tym bardziej, że nawet gdyby zamokła po wyschnięciu wróci do swoich właściwości).

 

Natomiast, jest problematyczne to dlatego, że:

a. trwa dłużej

b. wykrapla się para wodna, która zbiera się na membranie/deskach i którą trzeba przed aplikacją osuszyć/zetrzeć

c. pianki zużywa się więcej, bo jeśli podkład jest mokry to nie rośnie tak jak na suchej podstawie

ale to wszystko nie Twoje tylko wykonawcy problemy.

 

Jeśli zależy Ci na czasie- działaj! Nic się nie stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witajcie,

nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda ale planuje ocieplenie pianką ale teraz po przeczytaniu wszystkich postów nie jestem pewna którą.

Mam dach deskowany ale bez papy ( dobra folia) z dachówką.

Planowałam wełnę 25cm (15+10) 0,039. cała dyskusja toczyła się na temat dachu z papą, a co w moim przypadku.

dodam iż otrzymałam ofertę za 44 zł za m2 przy 15 cm pianki zamknięto komorowej i zastanawiam się tylko czy to nie jakiś wałek? :confused:

 

może ktoś tu jeszcze zaglądnie i odpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zaproponowano kilku dostawców. I dwa systemy. Firma Bayer, Socvay, Huntsmam jak i Polscy producenci Prodex Warszawa i Polichem Poznań.

 

Pierwsza system to pianka zamknięto komórkowa o gęstości 30kg/m3

 

I o współczynniku lambda od 0,021do 0,023W/mK

 

Pianka wewnętrzna stosowana na poddasza, ściany wewnętrzne i zewnętrzne przy sianie osłonowej albo elewacji modułowej

 

Jeśli chodzi o zużycie materiału na 5cm grubości potrzeba około 2kg m2 systemu

 

 

Drugi system to Pianka o gęstości 60 Kg/m3

 

I o współczynniku lambda od 0,020 do 0,023W/mK

 

Piana zewnętrzna na fundamenty,pod lawy, posadzki i dachy płaskie

 

Termo i Hydro izolacja maksymalna nasiąkliwość to 5% i 200kPa 2kg/cm 2

 

Zużycie materiału na 5cm grubości to ok 3kg m2 systemu

 

 

Materiał i koszty robocizny

 

 

Cena obu systemów jest podobna i zaczyna się od 2,70 Euro netto za kg zależności od producenta

 

jeśli chodzi o robociznę to zależy od grubości izolacji

 

Gdyby ktoś mi zaproponował z materiałów wymienionych firm natrysk w cenie około 80zł za 22cm zamknięto komórkowej to mam do zrobienia 450m2.

Zainteresowanych zachęcam do kontaktu na PW.

Edytowane przez Raźny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

W przeciwieństwie do anonimowych wpisów, próbujących stosować zasadę - ,,jeżeli nie umiesz dorównać przeciwnikowi, pozostaje ci jedynie go zdyskredytować”,

 

chcieliśmy nie anonimowo wyrazić swoją niechęć do wpisu z dnia 11-10-2012 11:34 czy 10-03-2012 05:34 na temat charakterystyki technicznej piany otwarto komórkowej Demilec USA. Otóż my idziemy do przodu i ulepszamy swoje produkty.

 

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do Aprobaty Technicznej ITB nr AT-15-8687/2011 z 2011 roku, oraz jej aneksu z 2012 r dotyczących jeszcze dalszych ulepszeń produktu (lambda).

 

Z kolei ,,eksperta”, który tak rozpisuje się o bezsensowności sprowadzania pianek z USA prosimy o powrót na forum i wskazanie tej całej rzeszy wspomnianych przez niego rodzimych producentów, posiadających odpowiednik otwarto komórkowej pianki Sealection 500, których wyrób wykazuje się dokumentowanymi parametrami np. klasy palności ,,E”, a w systemie ze zwykłą płytą KG klasą B,s1d0, czy lambdą równą 0,037.

 

Miło by było (przede wszystkim dla szeroko pojętego konsumenta), aby Szanowna Konkurencja nie pozostawała na etapie czterech lat wstecz a poszła za naszym przykładem i podwyższała jakość swoich produktów zamiast wyłącznie przedstawiać ,,publice” nieaktualne materiały, dotyczące (o przewrotność!) przodującego produktu na rynku. Niestety poziom niektórych osób i firm w kwestii metod konkurowania ,,sięga bruku”.

 

Na szczęście nie każda konkurencja tak się zachowuje. Ta na pewnym poziomie posiada pełen respekt i szacunek dla wyrobów tak renomowanego i doświadczonego producenta jakim jest Demilec USA.

 

Tej dziękujemy i wzajemnie szanujemy. Natomiast wszystkich uczestników forum przepraszamy w imieniu tych, którzy nie dla dobra ogółu, ale dla własnych celów umieszczają nierzetelne i nie prawdziwe informacje.

 

Marcin Kubicki, Dział Techniczny Xpand EG – Demilec USA

Edytowane przez Marcin Kubicki Xpand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie manipulacji, wszedłem w zakładkę prawa klienta tego usera co go cytowałeś i zastałem tam to:

http://izolacja-natryskowa.pl/prawa-klienta.html

A kliknąłeś na link tam znajdujący się?

Co nie zmienia faktu iż jest to mało czytelne. Ludzie z reguły pewnie tam wchodzą i widząc pustą stronę z napisem prawa klienta kończą. Nie przychodzi im do głowy że na ten napis trzeba jeszcze kliknąć. Też często mam problem z klientami - ja podaję im pełny adres jakiejś strony a oni zamiast go wpisać w miejce do tego przeznaczone wpisują w wyszukiwarkę.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

hehehehehe...... Mam natryśniętą na 1 poddaszu piankę zamknięto komórkową ( 10 cm) a na 2 Otwarto Komórkową ( 22cm ) .

Jeśli ktoś szuka wykonawcy na 1 lub 2 dzwonić , dzwonić i dzwonić po całej pl .

Czasem warto dopłacić za odległość i mieć dobrze wykonaną robotę. Co do firmy Demi powiem że mają nawiedzony marketing chyba , bo wmawiają Ludziom bzdury że im drewno będzie gniło pod innymi piankami. A co do technologi produktów , to nie mają w dobrej cenie jakiś cudów.

I wszystkie firmy rozwijają technologie.

1 Kwestia wyboru to jaki współczynnik izolacji chcemy mieć na np: poddaszu. ( Tu lepiej wybrać moim zdaniem zamknięto komórkową ).

2 cena oczywiście . Tu taniej wyjdzie Otwarto komórkowa ale kosztem współczynnika izolacji . I z własnego doświadczenia powiem tylko że nie warto wyrabiać sobie opinii na podstawie postów. Firmy które działają 3-4 lata już na rynku a niektóre jeszcze dłużej , znają się na swojej robocie. Porównując ich oferty i propozycje cenowe , można łatwo znaleźć wykonawce usługi. ( ps: zazwyczaj poważne firmy mogą zaproponować więcej niż 1 producenta pianki co daje szersze pole do manewru klientowi ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosze o wypowiedzenie się w kwestii wyboru technologii ocieplenia poddasza z przeznaczeniem użytkowym w starym domu w którym dach to tylko krokwie łaty i dachówki.

widzę problem z montażem membrany od strony dachówek ( trudny dostęp, trudne wypuszczenie jej na dachówki itp ) stąd pomysł na pryśnięcie piany bezpośrednio na dachówkę.

I tu zaczynaja sie schody bo każdy mówi co innego - że tak ale najpier zamknieta później otwarta drugi że tylko otwarta a trzeci że tylko zamknieta itp itd.

wygląda to tak jakby każdy chciał tylko sprzedać produkt a sam nie do końca wiedział jak to się zachowa za pół roku lub 10 lat.

czy będzie przeciekać lub skraplać, czy nie popeka zamknieta gdy dach bedzie pracował itp.

moze ktoś robił już cos takiego i wypowie się w tym temacie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...