Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

izolacja poddasza pianką


maluk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do wentylacji pianki pod deskowaniem. Idealnie to by bylo przed pianowaniem wsadzic tam coś co potem "zniknie". Wyparuje, rozlozy sie, ulotni, wysypie itp. Pod wplywem wyzszej temperatury latem, pod wplywem czynników ktore sami wprowadzimy. NIestety nie przychodza mi do glowy zadne tego typu materialy i ich aplikacja. Taki "dystans tracony" :D Moja autorska nazwa.

 

Wzglednie wzlozyc tam plyte czegos co ma podluzne otwory. Jakis rodzaj papierowej/dekturowej plyty. Sa takie plyty do opakowan typu plaster miodu, ale tam komorki sa nie w ta strone chyba. Gdyby znalezc taki rodzaj plyty z solidnymi otworami wzdluz, zrobione z materialu ktory dobrze wilgoc przewodzi.

http://www.asiapack.pl/wp-content/uploads/2015/05/p%C5%82yta-typu-plaster-miodu.jpg

Co takiego. tylko zeby otwory byly wzdluz. Moze jest cos takiego.

 

A po za tym spytalbym producentów pianki. Nie wierze ze sie nad tym problemem nie glowili. Choc pewnie powiedza nie deskuj pan, poloz pan membrane :-(

 

Jesli nie do przychodzi mi do glowy wylacznie nabijanie jakichs 3cm "łatek" na deskowanie a do łatek folie paroprzepuszcalna, cieniutka sklejke, stare przescieradło, coś co na chwile zatrzyma rosnaca pianke a nie bedzie stanowilo dla wilgoci bariery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy pełnym deskowaniu i piance bezpośrednio na dechy zamiast papy kładzie się specjalną folię, która będzie przepuszczała zebraną wilgoć.

do tej pory byłem prawie przekonany do pianki, ale przez odprowadzenie nadmiaru wilgoci chyba porzucę ten pomysł i zrobię pełne deskowanie z papą, a ocieplenie wełną... belki mam 18 cm, więc wełna 15 cm sama sobie zrobi dylatację. a potem w drugą stronę wełnę 5 cm pod stelaże i po problemie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy pełnym deskowaniu i piance bezpośrednio na dechy zamiast papy kładzie się specjalną folię, która będzie przepuszczała zebraną wilgoć.

do tej pory byłem prawie przekonany do pianki, ale przez odprowadzenie nadmiaru wilgoci chyba porzucę ten pomysł i zrobię pełne deskowanie z papą, a ocieplenie wełną... belki mam 18 cm, więc wełna 15 cm sama sobie zrobi dylatację. a potem w drugą stronę wełnę 5 cm pod stelaże i po problemie...

Szczelina może się zamknąć i dlatego dajemy sznurek. Tak samo 20cm wełny nawet dobrej "32" to trochę mało. Lepiej 25cm czyli 15+10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krokwie 18cm, planowałem do dziś tylko piankę PUR 18cm + 6 cm na krokwie. Tylko że to bardzo spora warstwa jak i koszt. Niech mnie ktoś uświadomi, dlaczego by nie dać 18cm wełny między krokwie + płytę OSB 8mm (po 9zl m2) pod krokwie + warstwa 10 cm PUR...

Czy ma to sens, na moje oko oba materiały mają podobną przepuszczalność pary, ale pianką znacznie lepiej uszczelnię wszelkie niedociągnięcia po wełnie która będzie pierwszą warstwą między krokwiami. Tym samym zachowam parametry cieplne jak przy 30 cm wełny, ale znacznie dokładniej i szczelniej (choć pewnie ciut drożej).

Proszę o jakąś kontrę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcę tak zrobić? Ponieważ chcę mieć 100% szczelność i ciągłość izolacji. hajnel wybacz, ale podczas przeglądania filmów z termowizji widać zawsze w przypadku wełny te nieszczelności a raczej ten brak ciągłości (szpary). Choć z drugiej strony czy jest sens się tym przejmować... to w końcu jakieś "promile" całego ocieplenia i znikomy wpływ na całość :)

 

Styropianu nie chcę dać, bo dach nagrzeje się od czarnej dachówki w takie lato jak było obecnie i styro się zniszczy. Chyba że M K masz na myśli, by dać wełnę między krokwie, a styro tuż na krokwie by je przykryć ? To mogłoby mieć sens (chyba że ktoś widzi wady?)

 

MatixL masz 30 cm tej pianki? Jak nakładane, etapami czy jednorazowo? u mnie jak usłyszeli 20 cm to średnio podchodzili do tego, a 30 cm to już bardzo dużo. Były jakieś problemy z wykonaniem? Bo że ciepło to raczej nie mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............. brak ciągłości (szpary). Choć z drugiej strony czy jest sens się tym przejmować... to w końcu jakieś "promile" całego ocieplenia i znikomy wpływ na całość :)

 

Nie żartuj, toć to mnóstwo strat. Ostatnio był temat jak mocowania od rur spustowych rynien przymocować do ściany, bo te kilka kołków to zaj...sta strata energii, a Ty piszesz, że to znikomy wpływ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...