Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

izolacja poddasza pianką


maluk

Recommended Posts

A jaka firmę polecacie jeżeli chodzi o piankę bo zastanawiam się mam kanadyjską otwartokomórkową H2Foam Lite Icynene ( LD-C-50 ) lub TECNOFOAM G-2008 Hiszpańską lub

S-OC-008 Synthesia

Icynene ponoć 20cm to max więcej nie ma sensu firma mówi

TECNOFOAM G-2008 25cm proponują że tyle musi być.

 

Kwestia w jaką pianę iść Icynene 30% droższa od innych ale czy najlepsza?

Edytowane przez epterode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Mi również polecali Icynene, IQFoam, Honter ( Lapolla)

Polychem tańszy ale też z gorszymi marametrami ( np klasa palności) - mimo wszystko rozmawiałem z inwestorami którzy mają taką pianę ( jeden 20 cm i jeden 25 cm ) i też są bardzo zadowoleni( domy na PC - niskie zużycie , szczelnoś N50 też na dobrym poziomie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie piany czy to polskie czy zagraniczne są takie same bądź bardzo zbliżone. Wg. mnie nie ma sensu płacić za zagraniczne produkty i lepiej wybierać rodzime Polskie jak Polychem, Prodex czy Purinova bo przynajmniej jest gdzie z gwarancją pójść.

 

W przypadku gwarancji to daje ją wykonawca a nie producent komponentów..więc rodzime polskie firmy i tak za to nie odpowiadają..tylko firma, któa wykonywała Ci usługę izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś do czynienia z firmą PIANSTYSTEM z puław?

http://www.piansystem.com.pl

Poleca ona pianę otwarto-komórkową, niemiecką Bayer. Może ktoś wypowiedzieć się na temat tej pianki?

Bo zastanawiam się nad nią, ale nie spotkałem żadnych opinii na jej temat.

Najlepiej poproś wykonawcę o namiary do osób u których coś takiego robił. Zakładam, że osoba mieszkająca w ocieplonym domu opórcz informacji o wykonawcy przedstawi Ci różnice i zalety mieszkania w domu ocieplonym pianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Stało się. Ociepliłem poddasze pianą. 30 cm i dodatkowa pustka powietrzna między pianą a płytą GK - jakby było zimno zawsze można dołożyć lub wpuścić celulozę lub ekofiber.

 

DSC_3163.jpg

 

DSC_3175.jpg

 

DSC_3178.jpg

 

DSC_3177.jpg

 

DSC_3232.jpg

 

Cała akcja ocieplenia zajęła 13 godzin. Do ocieplenia miałem 130 metrów poddasza użytkowego na grubość 30 cm oraz 60 metrów strychu na grubość 15 cm. Kilka wniosków i spostrzeżeń z mojej strony jako inwestora :

- ekipa od piany była jedną z lepszych jakie gościłem na swojej budowie. Robotę zrobili uważam solidnie, nie żałowali piany ( w pewnych miejscach jest grubiej niż chciałem ) , posprzątali po sobie , skasowali opłate i pojechali :)

Dwa dni wietrzyłem poddasze - było czuć chemią powstałą przy spienianiu piany ( wydzielała się duża ilość śmierdzącej pary wodnej?/gazu ? )

Po 2 dniach wietrzenia zapach prawie był nie wyczuwalny. Załączyłem grzanie. I tu szok - przez 2 dni na jednym piecyku gazowym postawionym na parterze temperatura wzrosła z 9 na 14 stopni na parterze oraz z 9 na 13,5 na poddaszu. Piecyk wyłączyłem na dwa dni żeby sprawdzić jak się utrzymuje temperatura. Spadła o 0,7 stopnia przez dwa dni. Od dziś załączam PC i dogrzewam do 22 a później wyłączam żeby sprawdzić jak trzyma - ale już widzę że będzie dobrze. Duży plus piany jest taki że doszła w każdą szczelinę. Ekipa nawierciła mi płytę obok okien i specjalną wąską dyszą wypełnili pustą przestrzeń miedzy krokwią a płytą obrabiającą okno dachowe. Dokładnie zapanowali też przestrzeń obok murłaty i na połączeniu dachu ze ścianą. Ciągłość izolacji uzyskana w ten sposób jest nie do pobicia przez żaden inny znany mi materiał. Pozostał tylko montaż płyt, finalne wietrzenie i testy jak budynek trzyma ciepło.

Zapłaciłem sporo ale uważam że za tak wykonaną izolację jest to do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dach 2-spadowy czyli zabudowy bardzo proste. Teraz czekamy z realizacji zabudowy dachu wielospadowego z "dodatkami" czyli lukarny, kosze, naroża i oczywiście okna dachowe najlepiej w kolizji z belką narożną...

Jak bym miał tak prosty dach to chyba wziął bym Cię tylko jako pomocnika;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...