Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

izolacja poddasza pianką


maluk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Proszę o kontakt osoby, które mogłyby polecić (lub wykonują) ocieplenia pianką w warm.mazur. (okolice Elblaga).

 

Zlecę wykonanie ocieplenia poddasza w domku jednorodzinnym w stanie surowym zamknietym; instalacje, posadzki, tynki - zrobione.

Powierzchnia dachu okolo 240 m2 /projekt aleta mala z podwojnym garazem/. Rekuperacja zrobiona.

Dach bez deskowania /jest membrana wysokoparaprzepuszczalna + dachówka ceramiczna/.

 

Jeszcze dwa pytania:

1)Tej zimy nie planuje jeszcze ogrzewac domku. Czy to bedzie przeszkadzac dla pianki jak dom nie bedzie ogrzewany i czy mozna klasc pianke w obenych temperaturach okolo 10 stopni?

2) Jaka grubosc pianki jest zalecana na ocieplenie poddasza?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jkazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o kontakt osoby, które mogłyby polecić (lub wykonują) ocieplenia pianką w warm.mazur. (okolice Elblaga).

 

Zlecę wykonanie ocieplenia poddasza w domku jednorodzinnym w stanie surowym zamknietym; instalacje, posadzki, tynki - zrobione.

Powierzchnia dachu okolo 240 m2 /projekt aleta mala z podwojnym garazem/. Rekuperacja zrobiona.

Dach bez deskowania /jest membrana wysokoparaprzepuszczalna + dachówka ceramiczna/.

 

Jeszcze dwa pytania:

1)Tej zimy nie planuje jeszcze ogrzewac domku. Czy to bedzie przeszkadzac dla pianki jak dom nie bedzie ogrzewany i czy mozna klasc pianke w obenych temperaturach okolo 10 stopni?

2) Jaka grubosc pianki jest zalecana na ocieplenie poddasza?

 

Pozdrawiam

 

1) Piana po wykonaniu jest wstanie przetrwać w temperaturze -30* przez okres 48h bez całkowitego uszczerbku na parametrach, także myślę, że niema obawy. Natomiast jeżeli chodzi o wykonanie izolacji, jeśli bierzemy pod uwagę natrysk na membranę to temperatura +10* jest akceptowalna lecz nie zaszkodzi dogrzanie pomieszczeń nagrzewnicą przed natryskiem (membranę bardzo szybko można dogrzać)

2) 18cm spełnia normę dla dachów, więc jest to grubość minimalna i zarazem wystarczająca. Jeśli sa fundusze, warto rozważyć jednak 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a kto z was ma piankę z Polychemu Purex lub PCC Ekoprodur i mógłby polecić firmę z mazowieckiego i powiedzieć jak wygląda u was piana? Ostatnio spotkałem się z przedstawicielem firmy, która używa piany firmy Honter, czyli Foam-Lok 500, który mówi, że te polskie nie mają europejskich certyfikatów, nie trzymają stabilności wymiarowej w niskiej i wysokiej temperaturze, a co najważniejsze nie mają gwarancji 40 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a kto z was ma piankę z Polychemu Purex lub PCC Ekoprodur i mógłby polecić firmę z mazowieckiego i powiedzieć jak wygląda u was piana? Ostatnio spotkałem się z przedstawicielem firmy, która używa piany firmy Honter, czyli Foam-Lok 500, który mówi, że te polskie nie mają europejskich certyfikatów, nie trzymają stabilności wymiarowej w niskiej i wysokiej temperaturze, a co najważniejsze nie mają gwarancji 40 lat.

Nic innego już tym firmom nie pozostało jak opowiadanie "bajek". pianka Honter, czyli jak pamiętam Lapolla, ma jeden z najwyższych znanych mi parametrów sorbcji wody. Jakich to niby europejskich certyfikatów nie mają? To on nie ma zielonego pojęcia co jest obecnie w EU wymagane względem pianek. W tym kontekście prawie wszystkie polskie pianki mają stosowne, wymagane dokumenty. Stabilności wymiarowej, z reguły, nie trzymają pianki "chrzczone" lub robione na reaktorach o niskiej jakości. W takiej sytuacji możliwe jest wykonanie pianki niezgodnej z zaleceniami i wymaganiami technologicznymi. To jest istotny problem i dlatego szukaj firmy uczciwej, godnej zaufania i pracującej na dobrym (czytaj: drogim) sprzęcie, zgodnie z wymaganiami technologii i normowymi. ;)

Co do gwarancji to dla mnie większą realną wartość ma 10-lat od Prodex'u na CROSSIN'a (polska firma, polski sąd jakby co) niż "dożywotnia" do walki przed sądem w Texasie.

Pozdrawiam

Edytowane przez mat3006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie potrzebuję zweryfikować czy to jest dopuszczalne, jeśli nie trzeba będzie coś bardziej tradycyjnego/czasochłonnego...

Na wilgotne podłoża można aplikować pianki ZK wyłącznie spieniane wodą. Niestety na tą chwilę są znacząco droższe. Takiego problemu nie ma z piankami OK ponieważ "in gremio" spieniane są wodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

No i to się chwali - że nie obiecują lambdy na kiju .. choć ciężko samo z siebie jest przebić izolacyjność białego EPS'u bo to za jedno jest..

tak na marginesie i w tym i w tym wypadu lambdę determinuje gęstość materiału - dla białego EPS'u jest to 40 kg/m3 wtedy ma najlepsze parametry termiczne.

A przez pewien fakt powstał szary styropian - który jest wyznacznikiem możliwości izolacji materiałów - bez gazoszczelnej osłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa. Nie chce zakładać nowego tematu więc napiszę tu. Mam docieplone poddasze Pianka pur, bodajże 23cm ( krokwie 20cm), pianka otwarto komórkowa. Jestem na etapie wykończenia tzn sufitów podwieszanych. Skosy w całym domu mam właśnie w/w Pianka natomiast sufit czyli podłogę strychu mam wełnę mineralna 20cm pomiędzy krokwiami. Proszę mi powiedzieć czy stosować tutaj jeszcze jakieś folie izolacyjne ( jeśli tak to jakie i gdzie) czy ta Pianka nie potrzebuje izolacji dodatkowej a folie dac jedynie tu gdzie wełna czyli sufit powierzchni użytkowej. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa. Nie chce zakładać nowego tematu więc napiszę tu. Mam docieplone poddasze Pianka pur, bodajże 23cm ( krokwie 20cm), pianka otwarto komórkowa. Jestem na etapie wykończenia tzn sufitów podwieszanych. Skosy w całym domu mam właśnie w/w Pianka natomiast sufit czyli podłogę strychu mam wełnę mineralna 20cm pomiędzy krokwiami. Proszę mi powiedzieć czy stosować tutaj jeszcze jakieś folie izolacyjne ( jeśli tak to jakie i gdzie) czy ta Pianka nie potrzebuje izolacji dodatkowej a folie dac jedynie tu gdzie wełna czyli sufit powierzchni użytkowej. Pozdrawiam

 

Pianka o otwartej strukturze musi być zabezpieczona folią paroizolacyjną. Wełna również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...