Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

izolacja poddasza pianką


maluk

Recommended Posts

Dlaczego uważasz, że masz super? Ile masz tej piany? I czy dając tyle samo wełny ze szczelną izolacją od dołu miałbyś gorzej?

Bo tu chodzi o koszty... Bo jeśli jest tak samo jak przy wełnie przy dokładnym poklejeniu szczelin w membranie dachowej paroprzepuszczalnej od góry i dokładnym zaizolowaniu paroszczelnym od dołu, to nie widzę sensu przepłacać za piankę.

 

Pozdrawam

 

W moim przypadku mam bardzo skomplikowany dach. Nie było żadnej szansy, żeby jakakolwiek ekipa ociepliła mi dach idealnie. Piana wypełniła każdy zakamarek. Za 25 cm piany zapłaciłem 58 zł/m2 brutto. Wątpię aby wełna z ułożeniem dużo taniej mnie wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Jak wygląda sprawa wygłuszania przy zastosowaniu pianki?

Wygłusza super. Kuzyn dom nie dawno wybudował ( 3 lata temu). Dach przykryty blachodachówką, membrana, 20 cm pianki. W czasie deszczu nic nie słychać, jak np u ojca na poddaszu, w domu krytym również blachą i ocieplonym dachu wełną. W zimie dużo cieplej przy mniejszych nakładach na ogrzewanie (ekogroszek), w lecie natomiast, przy upałach nigdy nie ma gorąca - jest po prostu ciepło jak w lecie, ale upału nie odczuwa się. Ja też teraz buduję i już zdecydowałem się na pianę.

Edytowane przez Tomaszs131
Reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłusza super. Kuzyn dom nie dawno wybudował ( 3 lata temu). Dach przykryty blachodachówką, membrana, 20 cm pianki. W czasie deszczu nic nie słychać, jak np u ojca na poddaszu, w domu krytym również blachą i ocieplonym dachu wełną. W zimie dużo cieplej przy mniejszych nakładach na ogrzewanie (ekogroszek), w lecie natomiast, przy upałach nigdy nie ma gorąca - jest po prostu ciepło jak w lecie, ale upału nie odczuwa się. Ja też teraz buduję i już zdecydowałem się na pianę.

 

A gdzie patriotyzm lokalny.:)

Masz w swoim mieście producenta płyt PIR i takie lepiej zastosować nakrokwiowo. Dwa razy cieplej za te same pieniądze.

 

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka cena? Ja dziś dostałem ofertę na ocieplanie pianą fundamentów 10cm PIR z 8%vat za 86zł/mkw a strop za 30cm piany PUR 70zł/mkw - płyty jak dostałem ofertę to były jeszcze droższe.

 

A ja dostałem ofertę na płytę w aluminium gr 120mm za 45,- zł netto o lambdzie 0.023. Powłoka foli aluminiowej jest naprawdę gazoszczelna.

Dowiedz się jaka lambda ocieplenia jest w Twojej ofercie i dopiero przelicz na złotówki.

 

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Patrząc na samą lambdę to i wełny wystarczy 20 cm na poddaszu, prawda? :wiggle:

W wolnej chwili poczytaj i porównaj nasiąkliwość, klasę palności czy wspomnianą gwarancję na wykonanie, której nie dostaniesz ani od Polychemu bądź Purinovy....

Pozdrawiam ;)

 

Coś próbujesz udowodnić a tak naprawdę nie wiesz nic!

 

W kolejności: Twój Crossin, Polychem, Purinova:

 

współczynnik przewodzenia ciepła λ =....... 0,037,....... 0,038,......... 0,035 Crossin nie przoduje

 

krótkotrwała nasiąkliwość wodą 0,85 ,.....0,14-22,.......≤ 0,17 kg/m2 Crossin - porażka

 

współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej, μ 3,....3-4,....≤ 5,47

 

klasa reakcji na ogień F..... F......F

 

Pokaż mi w którym miejscu Crossin zostawia mocno w tyle Polychem czy Purinovą

 

Jeżeli chodzi o gwarancję na wykonanie to daje ją wykonawca a nie producent pianki.Jak wykonawca spartoli to producent systemu nie bierze tego na siebie, w jakim świecie ty żyjesz? A gwarancję na system Polychem czy Purinova dają nie gorszą niż Crossin łaski nie robią. Poza tym pianka się nie psuje. Jak jest przetwarzana we właściwy sposób to nie ma mowy o reklamacji materiału. Najczęstsze reklamacje wynikają z błędów wykonawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chyba słabo w temacie jesteś, dlatego zerknij niżej na DWU Crossina z klasą palności E;) JPG 1.JP.JPGJPG 2.JP.JPG

 

Lambda różniąca się o 0,001 - to żadna różnica

Kolejno nasiąkliwość Purexu 0808 to min 12 kg, a mają w ofercie również pianę jak dobrze pamiętam +20 :jawdrop:

Następnie Purinowa przy niecałych 10 kg...

Sumując różnica sam chyba przyznasz ogromna ..., a wszystko oficjalnie dostępne na stronach producentów, więc zanim napiszesz - poczytaj

 

Jeżeli chodzi o gwarancję to w przypadku Crossinu jest to kolego gwarancja nie tylko wykonawcy ale głównie producenta, a dlaczego? Crossina nie dostanie każda firma, tylko autoryzowani wykonawcy, którzy zajmują się tym profesjonalnie/systematycznie itd.

Wnioski są proste, jeżeli producent jest pewny firmy której sprzedaje i jej wykonania to również może gwarantować wykonane prace i w przypadku Crossina właśnie tak jest.

 

Miłego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chyba słabo w temacie jesteś, dlatego zerknij niżej na DWU Crossina z klasą palności E;) [ATTACH=CONFIG]389256[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]389257[/ATTACH]

Kolego, dane wziąłem ze strony

crosin.jpg

http://crossin-spray.pcc.eu/produkty/#crossin-attic-soft

Jeżeli inaczej podają w specyfikacji to znaczy że gdzieś naciągają, poza tym przeoczyłem że PUREX NG 0808 NF-B2 ma klasę palności E zresztą to jest szczegół, bo E czy F pali się równie ładnie jak już dojdzie do pożaru.

 

Lambda różniąca się o 0,001 - to żadna różnica

Tutaj zgoda, ale "żadna różnica" to nie jest "zostawianie kogoś daleko z tyłu", nie sądzisz?

Kolejno nasiąkliwość Purexu 0808 to min 12 kg, a mają w ofercie również pianę jak dobrze pamiętam +20 :jawdrop:

Następnie Purinowa przy niecałych 10 kg...

Zapewniam cię, że Crossin pociągnie tyle samo a jak nie to niewiele mniej, to otwarta komórka, więc za dużo nie da się tu zdziałać.

 

Sumując różnica sam chyba przyznasz ogromna ..., a wszystko oficjalnie dostępne na stronach producentów, więc zanim napiszesz - poczytaj
No właśnie różnica nie jest ogromna a na pewno nie na korzyść Crossina

Podałem dane producentów. Czytaj ze zrozumieniem

Jeżeli chodzi o gwarancję to w przypadku Crossinu jest to kolego gwarancja nie tylko wykonawcy ale głównie producenta, a dlaczego? Crossina nie dostanie każda firma, tylko autoryzowani wykonawcy, którzy zajmują się tym profesjonalnie/systematycznie itd.

Wnioski są proste, jeżeli producent jest pewny firmy której sprzedaje i jej wykonania to również może gwarantować wykonane prace i w przypadku Crossina właśnie tak jest.

Dobra dobra, taką marketingową gadkę szmatkę zachowaj dla klientów. Wiem jak jest w praktyce.

Ps. Handlujesz tym?

 

Nie chodzi tu żeby wykazać, która pianka jest lepsza, bo w otwartej komórce nie ma już dużego pola do udoskonaleń i producenci więcej już nie pofikają. Jak widać po parametrach są to produkty podobne, różnią je drobne szczegóły które nie mają wpływu na całokształt ocieplenia. Dlatego nie ma sensu przepłacać za np amerykańca.

 

 

Miłego ;)

Wysokiej sprzedaży życzę;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...