Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

izolacja poddasza pianką


maluk

Recommended Posts

Będę bardzo wdzięczny jeśli się podzielisz swoimi uwagami. Ewentualnie może nakierujesz mnie do kogoś kto mógłby mnie wspomoc przy takich ustaleniach z wykonawcą.

 

UZUPEŁNIENIE

 

Może dodam informację, co mam jeszcze z izolacji w budynku i o samym budynku.

 

1. Będzie rekuperacja

2. na scianach zewnetrznych jest 20cm styropianu grafitowego 0,033

3. Okna Drutex Energy

4. Posadzki parter 15cm srytopian 0,038

5. Posadzki pietro 6cm styropianu 0,038

 

Nie wiem czy jeszcze jakies informacje sa potrzebne.

 

Zleć audyt OZC w dwóch wariantach ocieplenia. Uzyskasz informacje na temat strat przez poszczególne przegrody oraz orientacyjne koszty ogrzewania.

Przekalkulujesz sobie co Ci sie bardziej opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zleć audyt OZC w dwóch wariantach ocieplenia. Uzyskasz informacje na temat strat przez poszczególne przegrody oraz orientacyjne koszty ogrzewania.

Przekalkulujesz sobie co Ci sie bardziej opłaci.

 

Tomku, podpowiedz gdzie szukac tego audytu.

 

Moze ktos mi poleci kogos do takiego audytu w woj. mazowieckim?

 

PS: Jak duzy moze to byc koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz dziekuje za pomoc. Juz sie kontaktuje z taka osoba :)

Spróbuję zgadnąć... Zapewne z audytu wyjdzie, że wata z nalepką 0,033 jest najlepszym wyborem. A życie (czyli praktyka) swoje. No chyba, że zaczęto stosować wreszcie ,jako podstawową, lambdę zredukowaną.

Pozdrav

SM

Edytowane przez mat3006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zgadnąć... Zapewne z audytu wyjdzie, że wata z nalepką 0,033 jest najlepszym wyborem. A życie (czyli praktyka) swoje. No chyba, że zaczęto stosować wreszcie ,jako podstawową, lambdę zredukowaną.

Pozdrav

SM

 

Cześć

 

Możesz rozwinąć temat z tą lambdą zredukowaną? Też zastanawiam się właśnie nad metodą ocieplenia poddasza i cenne są dla mnie wszelkie informacje...

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... No chyba, że zaczęto stosować wreszcie ,jako podstawową, lambdę zredukowaną.

SM

No, kolego masz szansę wyjaśnić Swoje teorie o "lambdzie zredukowanej" :D

 

Istniej norma PN EN ISO 10456 podająca procedurę określania deklarowanych i obliczeniowych wartości cieplnych materiałów budowlanych.

Konwersje współczynnika przewodzenia ciepła przeprowadza się z uwagi na temperaturę, wilgotność i starzenie. Dane do tych obliczeń można przyjąć z tabeli, którą zamieszczam poniżej. Jak widać zawartość wilgoci w natryśniętej piance poliuretanowej o gęstości 30 - 50 kg/m3 jest taka sama jak dla wełny mineralnej.

Nie ma danych dla pianek o mniejszych gęstościach, więc warto zwrócić się do producenta o dokładne dane.

EN ISO 10456.jpg

Edytowane przez Tomek W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
He he.. to wygląda, że z dokładnością to u nich "średnio" :D Wygląda, że trochę mało wprawy.

 

Co do zapytania to wcale nie jest pozbawione sensu. System hybrydowy: piankaOK między krokwie i poniżej płyty PIR w otulinie alu (dla zabezpieczenia paroizolacja), poniżej profile CD (miejsce na instalację elektryczną) i płyty g/k (najlepiej 2xGKF) to system IDEALNY! Zwłaszcza tam gdzie jest chudo z wysokością a krokwie są niskie to można posłużyć się płytami PIR zintegrowanymi z okładziną.

 

Witam Szczesliwego N. Roku Watek paruletni a jakże dla mnie aktualny. Kupilem dom w ktorym izolacja poddasza pozostaje do mojej dyspozycji. Dom budowany etapami stal pare lat pusty, mniemam iz więźba dachowa jest wysezonowana i przeschnieta, pokrycie tradycyjene-pelne deskowanie, papa i dachowka ceramiczna. Krokwie ok 17 cm.Dach dwuspadzisty z jedna lukarna w lazience i po jednym oknie na skosie w kazdym z 4 sypialni. Wsrod mnostwa dylematow poddasze ma swoje zaszczytne miejsce i dzieki Wam niektore niejasnosci ujrzaly swiatlo dzienne Welnie dziekuje. Nie sadze ze jest to beznadzieja..ale dziekuje. Pianki sa dosc fascynujace, intuicja(haha) mi podpowiada zeby odrzucic ZK, pomimo kilku argumentów Planuje wiec OK okolo 30 cm z zachowaniem szczeliny dylatacyjnej tak dla pewnosci cyrkulacji. Szczeline ta zamierzam utworzyc poprzez osznurkowanie miedzy krokwiami na wysokosci3-4 cm od deskowania po czym nalozeniu na te sznurki miedzy krokwiami ale tez owijajac sama krokiew membrany paro przepuszczalnej oczywiscie przymocowanej tackerem. Na to przychodzi daj Bog dobra ekipa i strzela pianka do wysokosci krokwi i jeszcze 10 cm pod. Na to dobra folia paroizolacyjna(aktywna??) Stelaz i wzmocniony GK. Pytanie czy dobrze to kombinuje oraz czy przerwa dylatacyjne nie bedzie jednak degradowala wlasciwosci pianki i to jeszcze nabitej na membrane. Dalej, czy folia paroizolacyjna alu czy aktywna?? Dalej,czy jechac z pianka do samej kalenicy, choc nie zalezy mi na cieplym stryszku czy tylko skosy i na sufit, ktory od gory jetek mysle zadeskowac a od dolu strzelic piana(20, 30 cm??) tworzac spojnosc ze skosami. No i ostatecznie, przepraszam jesli debilne pytanie czy stelaż pod GK mozna regulowac z wysokoscia co by mi sie ta piana pomiescila szczegolnie na suficie. Planuje tez rekuperacje. Aaa no i z ciekawosci, czy pianka wraz zwiekiem traci swoje walory izolacyjne

 

Metoda ktora przedstawil mat jest ciekawa. czyli do wysokosci krokwi piana OK z przerwa wentylacyjna u mnie a potem na to plyty pir laminowane alu moze 10 cm. moze mozna by sie pokusic o odrzucenie stelarzu i GK a na plyty pir bezposrednio siatka i klej i wykonczenie skosow i sufitu mamy gotowe.

 

Mat jestem swierzak ale forum czytam juz od jakiegos czasu. czy oby przypadkiem nie pracowales kiedys na zagranicznych pianach ico cie skusilo na rodzimy rynek??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pracowałem kiedyś na ICY, to fakt. W którymś z postów już pisałem, że tempo rozwoju polskich systemów (przez analogię do ponad 25 lat temu kiedy wchodził ETICS i w jakim tempie Polacy dogonili i przegonili wiele systemów z Zachodu) jest tak wysokie, że już dziś nie ma mocnych argumentów do obrony importowanych. Oprócz marketingowego blichtru i rzeczywiście dłuższej tradycji jeżeli porównamy obiektywnie to nie ma czym uzasadnić przewag. Jeżeli chce się być w zgodzie ze sobą i prawdą.

Co do meritum pytania to trzeba najpierw zapytać o:

1. system wentylacji i wynikające z niego praktyczne parcie pary wodnej w najbardziej naturalnym dla niej kierunku czyli do góry.

2. czy wykonana szczelina wentylacyjna będzie miała możliwość działania przez co rozumiem zaistnienie cyrkulacji o wystarczającej intensywności dla całej połaci. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wysokość szczeliny (nie jest wcale oczywista), wlot i wylot ale również utrudnienia przepływu z powodu trzonów wentylacyjnych i kominowych, okien dachowych, koszy i lukarn.

Zdecydowanie, odpowiedź na punkt 1 jest kluczowa.

Pozdrav

SM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

O Jezusicku swiezak przez "RZ" napisalem az w oczy kole.

Musi byc demencja wieku sredniego, przepraszam.

Mat pamietam Icy i nawet kiedys Cie wysledzilem ale ze daleko to znalazlem przedstawicielstwo w Toruniu. A teraz ola Boga trza szukać na nowo bo rzeczywiscie nasi rodacy w piance nie gorsi.

Co do systemu wentylacji to mechaniczna z reku. Jeszcze jestem zielony w tym temacie ale centrala na stryszku i rury niestety rozprowadzone tylko na pokoje na poddaszu jako ze dom juz czesciowo zrobiony i chyba nie da rady zaprojektowac tego na dol.

Oczywiscie nad szczelina i cyrkulacja tak jak mowisz trzeba bedzie mocno poglowkowac ale wracajac do meritum to pytanie czy piankowac miedzy krokwie i później jeszcze z 10 cm na nie czy moze zastosowac taka hybryde o ktorej wspominales puanka+plyty pir zawiniete w alu i daj Bog zeby tego rusztu nie robic bo mnie to przeraza.

W Anglii na przyklad walą plyty pir miedzy krokwie pozniej płyty jeszcze na krokwie i uwaga... na to bezpośrednio kartongipsy przykrecone do plyt. Wiadomo troche inny klimat ale stelaza tu nie zaznasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga to z ciekawosci ile teraz srednio kosztuje natrysk 25-30 cm piany OK dobrego polskiego producenta, bo jak ten watek sie zaczynal to chyba nawet 80-100 zl za m2

 

Na ten moment z tego co się orientuję to około 2,30-2,60zł za centymetr pianki na m2 - https://kb.pl/porady/cennik-ocieplenia-pianka-poliuretanowa-w-roznych-regionach-polski/

 

Znalazłem też tu na forum wycenę różnych firm pianujących 2017/2018 udostępnioną przez użytkownika Fleszu1 pozwolę sobie podlinkować jego posta: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?333375-Denver-pod-Krakowem&p=7594790&viewfull=1#post7594790

 

Mam pytanie do forumowiczów, jest to dla mnie nowy temat i staram się zbierać coraz więcej informacji tym bardziej, że na ten rok będę budował dom :) W moim przypadku będę robił "strop lany - skosy" od ściany kolankowej. Z tego co mi się wydaje w takim przypadku ocieplenie następuje od strony zewnętrznej. Na kilku budowach w których zastosowano takie stropy inwestorzy ocieplali styropianem np 20cm, na to krokwie a pomiędzy krokwiami można dorzucić wełnę, później folia paroizolacyjna. W domu będzie wentylacja grawitacyjna. I tu moje pytanie - czy zamiast styropianu można zastosować pianę zamknięto komórkową a na to krokwie? Zastanawia mnie jak by się to zachowało biorąc pod uwagę fakt, że zamknięta komórka polecana jest do domów z wentylacją mechaniczną. Czy jednak lepiej wstrzyknąć pianę OK między krokwie?

Edytowane przez stratus84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...