Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

izolacja poddasza pianką


maluk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kiedys tez rozwazalem styro ale pomysl szybko upadl. gryzonie,degradacja naturalna materialu i wydaje mi sie ze gdzies czytalem ze taki system "pocilby" sie na poddaszu i jak mat pisal powodowal zagrzybienie. A tak konketnie i merytorycznie moze ktos by sie wypowiedzial to czy taki "patent" jest az tak zly?? no bo rzeczywiscie malo ludzi tak ociepla/izoluje

 

a swoja droga czy ktos moze mi odpowiedziec czy pianka OK traci swoje wlasciwosci wraz z ubiegiem lat, czy degraduje sie w jakis sposob, tracac lambde, swa objetosc, inne wartosci?? Bo czytalem gdzies(moze reklamowy belkot), ze plyty pir dlatego sa takie kozackie bo utrzymuja swoje pierwotne wlasciwosci dzieki otulinie z foli alu na przyklad i wraz z czasem dzieki tej otulinie tych wlasciwosci nie traca

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tak się da ale pytanie w imię czego? Po to by mieć możliwość aplikacji panki? Która ma gorszą lambdę od wełny? Skoro zakładam, że wełnę położę sam czyli zrobię to maksymalnie dokładnie to całkowicie stracił dla mnie sens piany (przy okazji ok 5tys zł taniej i bez dodatkowej roboty w formie owych łat i membrany).

 

Z tego co się zorientowałem piana ma sens przy dachu z membraną wysokoparoprzepuszczalną na nim i ewentualnym deskowaniu (co przy osb już nie jest takie pewne). Mylę się z czymkolwiek?

 

Pozdrawiam

Karol

 

8 lat mam pianę na pełnym deskowaniu, na deskach podwójnie papa. Straszyli mnie wszyscy strasznie :p ale nic się nie chce dziać. Piana na swoim miejscu, na strychu zimą znośnie, rachunki za grzanie jak w stopce, jednym słowem na razie piana się broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lat mam pianę na pełnym deskowaniu, na deskach podwójnie papa. Straszyli mnie wszyscy strasznie :p ale nic się nie chce dziać. Piana na swoim miejscu, na strychu zimą znośnie, rachunki za grzanie jak w stopce, jednym słowem na razie piana się broni.

Ale masz szczelinę czy nie i skąd wiesz jak masz drewno zakryte czy się coś z nim dzieje czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lat mam pianę na pełnym deskowaniu, na deskach podwójnie papa. Straszyli mnie wszyscy strasznie :p ale nic się nie chce dziać. Piana na swoim miejscu, na strychu zimą znośnie, rachunki za grzanie jak w stopce, jednym słowem na razie piana się broni.

Z opisu wynika, że pianka nie jest zabudowana g/k. No bo jak niby miałaby być sprawdzona bez demontażu a tu nic w opisie na ten temat. Kolejna uwaga to, ze nie można na podstawie jednego miejsca w jednym przypadku budować reguły. To aberracja, delikatnie nazywając.

W tej chwili jest mi znane kilka przypadków, dowodzących zdecydowanie przeciwnej reguły. Niektóre są na drodze sądowej.

Edytowane przez mat3006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
nooo... raczej musiało być uzgodnione szybciej, jeśli dobry wykonawca, to po prostu nie załuje materiału, zależy jeszcze o jakiej powierzchni mówisza, bo generalnie 5-10 cm przy powierzchni 100m2 to pewnie z pół beczki materiału, także ukryć się za bardzo raczej tego nie dało.

 

Czy jest tu na forum ktoś kto ma 40cm piany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was.

Jaką grubość piany daje się w domu pasywnym?

Piana ma być natrysnieta na kg .

Sufit będzie z kg.

Poddasze nie użytkowe.

Czy 30cm jest wystarczające?

Czy 40 cm lepiej?

Pozdrawiam

Wątpię by ktoś był Ci w stanie na to pytanie odpowiedzieć. Do tego potrzebny jest rzetelny audyt OZC.

Dom pasywny to nie tylko dobra izolacja dachu, to również szczelność budynku.Jest wiele innych zmiennych, które należy spełnić by uzyskać certyfikat.

40 cm piany to raczej zbyt ryzykowna inwestycja. Należałoby natryskiwać pianę w dwóch partiach, nie jestem pewny czy trwałość takiego połączenia jest na tyle dobra by podjąć takie ryzyko. Słyszałeś o jakimś domu pasywnym z z podobną izolacją dachu? Rozmawiałeś już z firmami na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by ktoś był Ci w stanie na to pytanie odpowiedzieć. Do tego potrzebny jest rzetelny audyt OZC.

Dom pasywny to nie tylko dobra izolacja dachu, to również szczelność budynku.Jest wiele innych zmiennych, które należy spełnić by uzyskać certyfikat.

40 cm piany to raczej zbyt ryzykowna inwestycja. Należałoby natryskiwać pianę w dwóch partiach, nie jestem pewny czy trwałość takiego połączenia jest na tyle dobra by podjąć takie ryzyko. Słyszałeś o jakimś domu pasywnym z z podobną izolacją dachu? Rozmawiałeś już z firmami na ten temat?

 

Może mat się wypowie co do grubości 40cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...