Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dylatacje przy ogrzewaniu podłogowym


MagicQueen

Recommended Posts

Witam

 

jestem starej daty samoukiem który zawsze kładł płytki na jednym, standardowym kleju i wszystko bylo OK.

 

teraz jestem na etapie wykanczania domu i mam caly parter w ogrzewaniu podlogowym (3 pokoje,kuchnia,przedpokoj) i chcialem spytac o porade co i jak powinno byc zrobione, bo wiem ze nie mozna klasc plytek na dylatacjach dzielacych wieksze powierzchnie (czy tez pomieszczenia) itp. Kiedys o tym czytalem dawno temu a teraz nie moge znaleźć konkretnych informacji. Moze ktos pomoze, lub tez wyprowadzi mnie z bledu.

 

1. najwazniejsze - jak to jest z tymi dylatacjami pomiedzy wiekszymi powierzchniami, czym je wypelniac? silikonem? i co na to? plytki polozyc podobno nie mozna, wiec co? listwe? jaką? gdzie ją znaleźć, czy jest jakas specjalna nazwa? tutaj chodzi mi o dwie sytuacje, jedna to dylatacja po srodku salonu (pomieszczenie - 40m2), druga to dylatacje pomiedzy pomieszczeniami tj w miejscu drzwi. i tutaj powstaje nastepne pytanie bo w 2och miejscach mi zle wykonali dylatacje, nie jest rownolegle z drzwiami, jak mozna to naprawic? myslalem o polozeniu szerszej listwy.

 

2. dylatacje przy scianach. zadnych cokolow nie planuje tylko polozyc listwy w ktorych moge pociagnac kable. myslalem zebym nie meczyc sie z docinaniem plytek dokladnie tylko 2-3mm od sciany i nalozyc na to listwe - przeciez i tak nie bedzie widac :) a moze jednak trzeba te szpary wypelniac silikonem itp??

 

Licze na rozsądne odpowiedzi a nie zwalające z nóg krytyczne uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...