Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy można kłaść granit za zwykła zaprawę murarską..?


Recommended Posts

No właśnie, jak w tytule... Wymurowałem sobie kawałek murka z cegły klinkierowej o grubości 1,5 cegły i chciałem to przykryć granitem o grubości 3 cm... Kamieniarz przywiózł mi juz materiał i zastanawiam się jak to zamontować... Kamieniarze z reguły kładą kamień na kleju elastycznym, polecono mi CR17, tylko, ze ja chciałem aby grubość fugi była jednakowa z grubością fugi w cegle tj. 12 mm, tak żeby fuge zaciągnąć tą samą zaprawą jak była murowana cegła... Wydaje mi się, że 12 mm to na klej za duzo, ale czy można to położyć na zwykłą zaprawę... Czy taka zaprawa jest elastyczna i wytrzyma wahania temperatur w naszym klimacie..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dobry pomysł

Podnieś płytę granitową o pożądany wymiar na wylewce szybkowiążącej przeznaczoną na zewnątrz i o odp parametrach,odczekaj odp okres czasu...., zagruntuj gruntem głęboko-penetrującym przyklej na klej do kamienia. Zaimpregnuj kamień, zafuguj dystans powstały pomiędzy cegłą a płytą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie... Nurtuje mnie tylko co jest złego w samej zaprawie... Nie chwyciłoby granitu, odspoiłoby się wkróce, czy co...? Co do samopoziomu to byłoby to trudne, bo one z reguły są rzadziutkie i zapaćkałbym cały murek, myslałem za to, żeby najpierw zaciąnąć murek klejem CM17 i podnieś poziom, a potem kleić na ten klej jak Pan Bóg i producent przykazał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie napisał o zaprawie samopoziomującej, zastosuj Topcem pronto z Mapei lub Postar 20 z Atlasa, sa to zaprawy na posadzki ktore mozna stosowac na zew i pracują w zakresie :pierwsza 10-60mm a druga 10-80mm - to nie sa wylewki samopoziomujace!

 

klej jak sama nazwa wskazuje służy do klejenia, zaprawa murarska służy do murowania a zaprawy szybko schnące służą do wykonywania podkładów takich własnie jaki Ty byś chciał zrobić. zastosowanie materiałów zgodnie z ich przeznaczeniem to klucz do sukcesu

 

najlepiej zastosowac klej "szybki" czyli C2 FTE ;) producent dowolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...