Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ania i Marcin budują na Zielonym Wzgórzu - komentarze


Andzia K

Recommended Posts

 

Wczoraj zajechaliśmy do jakiegoś sklepu z techniką grzewczą i zamiast solarów zaproponowaną nam pompę ciepła do ogrzewania c.w. rozważaliście coś takiego?

Fajna sprawa, też niedawno się tym zainteresowałem i będziemy montować pompę Powietrze-woda. Super sprawa i wychodzi taniej od solarów, które też mieliśmy w planie. Do grzania ciepłej wody super sprawa, dodatkowo latem może służyć jako klimatyzacja.

My zakup odkładamy na przyszły rok ale instalacja jest już robiona pod pompę, więc jak tylko ją kupimy to z montażem nie będzie problemów.

 

Co do pompy ciepła do ogrzewania domu to jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania. Jest to wygodne bo nie trzeba dokładać opału. Jednak koszty związane z wykonaniem powalają i zwrot inwestycji będą miały nasze dzieci albo wcale biorąc pod uwagę tempo wzrostu cen energii elektrycznej. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jeśli ktoś chce wygodę to piec kondensacyjny na gaz.

Edytowane przez Marcin Z102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

podglądam Was co jakiś czas i czekam na nową porcję wpisów.

Schody super, też nie chcemy zabiegowych i też kombinujemy by były ze spocznikiem. u nas jeszcze dochodzi wejście na pomieszczenie nad garażem. projektant twierdzi, że się nie da i uciął część pokoju na poddaszu na korytarzyk, z którego wchodzi się na strych, wykonawcy jednak twierdzą, że się da,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam

Czytam Wasz dziennik z ogromnym zainteresowaniem. My zaczynamy budowę domku Z102 lada dzień, tzn. jak tylko pogoda pozwoli. Bardzo jestem ciekawa jak wykończyliście domek, czy już mieszkacie??? Szczególnie interesuje mnie jak ostatecznie wygląda ściana z kominkiem. Wiem, że na etapie budowy można jeszcze dokonywać małych zmian. Jeśli można byłoby umieścić aktualne zdjęcia domku bylibyśmy baaaaardzo wdzięczni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 11 months później...
  • 2 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...