Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ania i Marcin budują na Zielonym Wzgórzu - komentarze


Andzia K

Recommended Posts

Cześć Aniu!

No no - przeczytałam właśnie o styropianie, zdradź mi proszę (może być na priva), kto to wiedział lepiej od Ciebie, jaką firmę wolisz. My jeszcze nie mamy kompletnego sso, ale już o tym myślę, bo zaczął się na poważnie temat podłóg (czyli wylewek - u nas 2w1 ;)) i muszę sobie policzyć koszty. Jak możesz, napisz też, jaka cena jest na yetico i termoorganikę.

Jednak stwierdzam, że kobiet nie traktuje się do końca poważnie w składach budowlanych i w ogóle w branży - ja od wczoraj obdzwaniam firmy od posadzek betonowych, bo nasz wstępnie przyklepany wykonawca się rozmyślił :mad: - i firmy, które się tymi betonami zajmują (i z tego, kurde, żyją przecież), usilnie mnie namawiają a to na płytki, a to panele... Będzie pani zadowolona, tak jak piszesz :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej Kocurku!

 

Sklep, który twierdził, że będę zadowolona to ten z którym Ty masz same dobre doświadczenia... Właśnie ze względu na Twoje słowa postanowiłam dać im jeszcze jedną szansę, ale teraz definitywnie mówię im NIE! A sklep w którym kupiłam to MBTG na Kossaka.

Termoorganikę ten "Twój" sklep sprzedał mi za 159 netto m3 i miałam zapłacić cenę netto :cool:

Yetico sklep w którym kupiłam miał cenę 190 zł brutto m3

Co do wylewek to już Ci mówiłam, że koleżanka szukała chętnej firmy i nie znalazła... Nie chcą się podejmować takich wylewek w domku jednorodzinnym - boja się... Powodzenia w szukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam właśnie Wasze zdjęcia ( w tym to po nawałnicy) - tyle zrobiliście, a to jedno faktycznie aż mi krew w żyłach zmroziło. Masakra, wiem co musiałaś czuć :( Szczęście w nieszczęściu, że nie było styropianu. Obserwuję w ogóle Wasze poczynania i podziwiam, trochę się przy okazji podszkalam, trochę kontaktów łapię ;) W końcu chyba się na kawę umówimy, co? :)

PS. Napisz mi na priv namiar na swojego zaprzyjaźnionego hydraulika, jeśli możesz. Za niedługo będzie potrzebny, a wolałabym kogoś z polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na kawę zawsze chętna jestem! To kiedy? Zapraszamy na Skórkę :)

Ja myślę, że na priva nie muszę pisać. Po prostu jadąc od strony miasta na Waszą działkę zanim skręcisz z Niepodległości w Waszą uliczkę przejedź prosto jeszcze jakieś 100 metrów i po prawej masz tą firmę. Zagadaj ich o wycenę materiałów i robocizny. Być może znajdziesz tańszych, ale wiem, że nie warto takich brać. Spotkamy się na kawie, to Ci opowiem. Takie historie to dopiero zmrażają krew w żyłach!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

podoba mi sie ten projekt, ale wolabym schody ze spocznikiem. Mozecie powiedziec jak macie zprojektowane stopnie? Ile jakiej wysokosci i dlugosci? Czy spocznik macie na cała długośc klatki chodowej, gdyby go podzielic na 2 czesci wyzsza i niższą schody mogłyby byc wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podoba mi sie ten projekt, ale wolabym schody ze spocznikiem. Mozecie powiedziec jak macie zprojektowane stopnie? Ile jakiej wysokosci i dlugosci? Czy spocznik macie na cała długośc klatki chodowej, gdyby go podzielic na 2 czesci wyzsza i niższą schody mogłyby byc wygodniejsze.

 

Będą schody ze spocznikiem przełamanym w połowie, żeby zyskać jeszcze jeden stopień. Wymiarów stopni nie znamy, dobiera wszystko nasz wykonawca. Pod koniec miesiąca powinny już być zamontowane, więc na pewno się pochalimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh budowlance, a co bylo napisane w instrukcji:

Każemy facetowi sprawdzić poziom posadzki i przekątne, dodając " Nie chcę słyszeć, że się nie zgadza"

 

30 zł to dobra cena, ze tę niewdzięczną pracę, W sumie to ja za stówe nie chciałabym ponownie się bawić w ocieplanie poddasza brr.

 

Pozdrawiam i zycze sukcesów przy wykanczaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie MSU, chyba ten element przegapiliśmy... Ale nawet jakbyśmy odkryli, że się nie zgadza, to reszta Twojego pięknego poematu chyba nam i tak by się nie przydała, bo tego byśmy już nie zmienili ;)

Jak tak patrzyłam jak chłopaki męczą się z tym naszym poddaszem, to uważam, że 30 zł to faktycznie dobra cena.

Przy wykańczaniu na razie małe sukcesiki, ale mam nadzieję, że za miesiąc-dwa to już będą prawdziwe SUKCESY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Z Waszych propozycji elewacyjnych wybieram bramkę nr 4 :) - ale to co się dzieje na ścianach bocznych, skopiowałabym z trójki. Za dużo jakoś mi tych elementów "w negatywie", czyli odwracania kolorów. Tam, gdzie wykusz, wystarczyłoby nawet tylko walnąć go na szaro. A tam, gdzie te 2 okna na piętrze - tylko szare drabinki w dół i już. I tak się sporo dzieje, i to na każdej ścianie coś innego w sumie. Powinna zostać w tym jakaś myśl przewodnia, ale jedna ;)

Nie przekombinujcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, my, czyli para z Poznania, która uważnie Was śledzi i podgląda pomysły nie ma pojęcia:) Większość wygląda bardzo fajnie:)

PS A my startujemy na spokojnie na wiosnę. Zgoda już jest, teraz kredyt i narodziny 2 syna za miesiąc, a wiosną pełną parą.

U Was robi się coraz ładniej. Śledzę każdego dnia. Agnieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już parę dni temu przeczytałam dziennik.. no no no.. wielkie gratulacje.. w każdym razie propozycja 2 jest taka subtelna, delikatna i w ogóle bardzo mi przypadła do gustu.. ale chyba nie jest to jeszcze to co bym widziała "na Waszym" domku.. no może tak.. wszystko z dwójki a z trójki wzięłabym boczką elewację z drugiego zdjęcia (2 balkony i duże okno na parterze)

 

my też na "wygwizdowie" sie budujemy i z drogą u nas także bywało różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, bardzo mi miło, że jeszcze tu zaglądacie!

Do dziś wspominam Waszą wizytę u nas na budowie. :yes: Było bardzo sympatycznie. Od dawna się zastanawiałam czy już budujecie i czy wybraliście projekt szkieletowy czy jednak murowany.

Mam nadzieję, że też założycie dziennik, ciekawa jestem jak ktoś buduje taki sam domek.

Zapraszamy ponownie do nas, może jakieś nowe pomysły wpadną Wam do głowy. :)

Właśnie pamiętałam, że przy nadziei byłaś jak nas odwiedzaliście. Więc będzie synek. Super! Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj, trzymaj, dzięki:)

Murowany, murowany, z garażem z boku:)

Jeśli czasu na dziennik starczy to będzie:) ale przy 2 maluchów i pracy nie wiem czy to mi się uda.

W każdym razie zazdroszczę, już chciałabym być na Waszym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...