Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja naturalna/ grawitacy higrosterowana z użyciem produktów Aereco w praktyce?


Recommended Posts

5. Wentylację mechaniczną z rekuperacja można wykonać za około 2.000zł (samemu) lub nie więcej jak 5.000zł (zlecając) bazując na centrali LUNA z zestawem do samodzielnego montażu (koszt około 2.000zł) , lub samej centrali LUNA (koszt około 1.300zł).

 

Niemożliwe!

 

Dwa lata temu dostałem wycenę wentylacji mechanicznej z rekuperacją i opiewała ona na 30 000 (trzydzieści tysięcy) złotych!!! Był to projekt zrobiony dla domu już istniejącego z kanałami prostokątnymi przebiegającymi w podłodze poddasza. Sam rekuperator miał kosztować chyba ze 12 000 (z klimatyzacją pod 20 000).

 

Czy to możliwe? Ktoś chciał mnie naciąć, czy ceny aż tak poszły w dół?

Dodam tylko, że nie mieszkam w hangarze, tylko w szeregowcu 95metrów kwadratowych plus dobudowane właśnie poddasze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poszły w dół tylko z wm tak jak ze wszystkim, furę kupisz za 20 tys i za 200, coś co z grubsza i na siłę można nazwać rekuperatorem kupisz za 2 tys. ale reku i za 10 tys kupisz, nie wiem na jakim sprzęcie tą wycenę robili ale opcje są dwie, albo cię naciągnęli co jest możliwe albo to wszystko faktycznie mogło tyle kosztować co też jest możliwe, jeśli ktoś zaraz zacznie pieprzyć że naciągacze nie znając szczegółów to znaczy że kołek dosłownie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie liczyć, to wykonanie WM dla domu do 200m2 w koszcie:

- centrala 12.000zł,

- koszty materiałów (przewody „kanałowe”, czerpnia, „kratki”, itp.) około 3.000zł,

- robocizna około 15.000zł

Razem 30.000zł jakoś - trudno się broni, ze nie jest „naciągane”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem też, czy tak drogo kształtuje się robocizna w twoim rejonie, ale ja bym się nad taką ofertą 3x zastanowił...

 

Raczej niedrogo - mieszkam w Olsztynie... :-)

Też się wtedy zastanowiłem (było to dwa lata temu) i odpuściłem temat. Teraz jednak twierdzę, że zrobiłem błąd, że w moim domku wentylacja grawitacyjna nie działa i muszę coś z tym zrobić...

 

Nie wiecie może gdzie szukać wiarygodnych projektantów i ew. wykonawców? Macie jakieś firmy do polecenia?

 

Post Scriptum. Co zrobić z kanałami wentylacji grawitacyjnej po zainstalowaniu WM? Jeśli je zaślepię od strony pomieszczeń to uzyskam słabo izolowane od mieszkania słupy zimnego powietrza wewnątrz domu, czyli mostki termiczne? Dobrze kombinuję? Co więc należy zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie liczyć, to wykonanie WM dla domu do 200m2 w koszcie:

- centrala 12.000zł,

- koszty materiałów (przewody „kanałowe”, czerpnia, „kratki”, itp.) około 3.000zł,

- robocizna około 15.000zł

Razem 30.000zł jakoś - trudno się broni, ze nie jest „naciągane”.

 

centrala za 12 to wcale nie naciąganie, materiały za 3 też, tylko robociznę zdrowo dołożyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak je zamkniesz od strony ujścia, to będziesz mieć słupy ciepłego powietrza. Z dwojga złego, lepiej zamknąć je od strony pomieszczeń.

 

To lepiej dla pewności zamknąć z dwóch stron. Sam jeszcze nie wiem jak to rozwiąże bo część mam po prostu w kominie - a druga część w czymś takim kominek-wentylac&#1.jpg

 

Komin zapchać jest łatwo (no w miarę łatwo - do jest łatwy do niego dostęp) gorzej z tymi kominami wentylacyjnymi w dachówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...