Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nasza Karmen


Recommended Posts

cudnie... znalazłam okap.Jedyna okazja! Jak darmo: 5700pln! grrr...

 

Fajny ten okap- cena już nie :mad: Jaką decyzję podjęłaś- szukasz wolno wiszącego czy jednak do zabudowy?

Pomysł kuchni w stylu starej apteki bardzo mi się podoba.... Kolor też :D

 

Znalazłam jeszcze kilka fotek starych, pięknych aptek- może Ci się przydadzą...

 

 

http://3.bp.blogspot.com/_j-4CFQvUO_U/SQS1R4DdbdI/AAAAAAAAB3I/olK0VXpro3g/s400/DSCN0990.jpg

 

http://www.featurepics.com/FI/Thumb300/20080206/Old-Fashioned-Scales-Drugstore-605434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 470
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

(...)ten link co wkleiłaś nie otwiera mi się:no

ech, z tymi linkami... ale dokładnie tę kuchnię wkleiłam na fotce. To Manhattan z Fabryki Wnętrz.

(...) U mnie też różowy nie przejdzie, ale może inny kolorek w tym modelu?

Znając mnie to pokozaczę, a skończy się na klasyce ;) Niedługo "wykluje się" moja łazieneczka to pokażę. Różowe krzesłko nikak nie pasuje. W ogóle każdy mocniejszy kolor będzie tam awangardą.

Z tą brudną podłogą w sypialni od makijażu to mnie zaintrygowałaś.... Niby w łazience też mogę toaletkę wstawić, bo jest na tyle duża, ale jakoś chciałam w sypialni. Już wiem- zrobię dwie i będę korzystała tylko w łazience, a w sypialni będzie atrapa:lol2: Dywanów nie planujemy, gdyż ze względu na podłogówkę są absolutnie wykluczone. No chyba, że latem...

To jak nie planujesz dywanów to luz i sponton ;) Puder czy podkład zmyć z podłogi czy blatu toaletki to zaden problem. gorzej, jak Ci sie kilka razy na dywan uda trafić. Po kilku razach siłą rzeczy nie jest już czyściutko :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

aż jestem ciekawa, co z tego wyjdzie...fotki sa piękne, dziękuję! Lubię ten klimat :yes:

Zarówno mój Pan, jak i nasz fachowiec od kuchni namawiali mnie na okap wolno wiszący. Tak jak sobie popatrzyłam na różniste kuchnie to wykluło mi się, że w mojej nie zależy mi tak bardzo na okapie szafkowym. Spoko mogę zrobic wolno wiszący, metalowy, niebłyszczący. Pozostałe agd też. Jesli z kolei nie zalezy mi tak bardzo na retro, to moge miec je w dużo korzystniejszej cenie. No i pewnie tak będzie. A jaki efekt będzie to chyba się nie wie do samego końca...

Ahoj, przygodo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż jestem ciekawa, co z tego wyjdzie...fotki sa piękne, dziękuję! Lubię ten klimat :yes:

 

Nie ma za co:D Co do okapu, to myślę, że spokojnie może być taki wolno wiszący:yes: Techniczne parametry takiego są nawet lepsze.

Ja mam tzw. obudowę tylko do włożenia w szafkę... Jest Fabera ale nie jest to cudo XXI wieku...

 

Jestem pewna, że Twoja kuchnia wyjdzie pięknie i będzie konsekwencją całego już i tak ślicznego domku:yes:

Czekam z niecierpliwością na pierwsze efekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym czasie połozyliśmy w sypialni tapetę...w kolorze kawy z mlekiem albo raczej greige. Do tego fotel będzie w kolorze burgundu. Zastanawiam się nad zasłonami- chyba dobrze, gdyby miały połysk i troszkę ożywiały pokój. Wyszło bardzo spokojnie i klasycznie. Potrzeba tu jakiegoś akcentu. Poduszki odpadaja, bo nie będzie mi sie chciało ich układać co rano, a na wieczór zdejmować. W sypialni w sumie tylko zaqczynam i kończę dzień, więc nie ma sensu robic dekoracji na czas dnia. Co by tu...?

Może mi oś podpowiecie?

No i pościel... może czarna i ecru na zmianę? Bo ciemna czerwień chyba byłaby zbyt ... od czapy.

Tapeta gładka jest na równych powierzchniach 2 ścian, fakturowana na łuku ściany i łuku za łóżkiem. pozostałe ściany są jaśniejsze i malowane farbą. Dość fajnie to wygląda. Fakturowana bardzo delikatnie połyskuje w świetle. Gładka jest kompletnie matowa.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=44628&d=1298375896

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=44631&d=1298375977

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=44635&d=1298376037

sypialnia- kolory 012.jpg

sypialnia- kolory 010.jpg

sypialnia- kolory 011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapeta ma super kolor i strukturę- bardzo w moim guście:yes:

Co do akcentu kolorystycznego- poduszki byłyby niezłe, ale skoro nie chcesz...

Fotel ma być burgundowy, nie wiem czy wprowadzenie jeszcze jednego koloru będzie ok.

Zasłony z połyskiem (może tafta), ale w jakim kolorze? Ścian?

 

Możesz dodać jeszcze jakiś dywanik przed łóżkiem i obrazy w dobranych kolorystycznie ramach.

Mnie i tak Twoja sypialnia się bardzo podoba- lubię takie stonowane.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapeta ma super kolor i strukturę- bardzo w moim guście:yes:

Co do akcentu kolorystycznego- poduszki byłyby niezłe, ale skoro nie chcesz...

Fotel ma być burgundowy, nie wiem czy wprowadzenie jeszcze jednego koloru będzie ok.

Zasłony z połyskiem (może tafta), ale w jakim kolorze? Ścian?

ja wiedziałam, że na agawi można liczyć :) dziękuję Ci za wsparcie!

No właśnie nie powinnam wprowadzać juz koloru, bo jest ten brąz w różnych wersjach, jest czarne oświetlenie i będzie burgund. Myślę, że trzeba pograć połysk- mat. Kolor ścian na zasłonach... ale chyba tych ciemniejszych ścian (z tapetą) tyle, że w połysku. Bo ciemniejsza to juz chyba za bardzo by przytłaczała. Piękna tafta byłaby chyba bardzo na miejscu... ostatnio Anjazzielonego pokazała piękności. U Ciebie zresztą też.

Na podłodze już jest "dywan" a właściwie wielka wykładzina dość jasna, naturalna wełna, 3,5x4. Dywanów takich wielkich nie robią niestety, więc musieliśmy obrobić wykładzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co Ash:D- jeżeli tylko Ci się przydaję to fajnie :wiggle:

Tak, zasłony, nie za ciemne- moim zdaniem co najwyżej o ton ciemniejsze lub w kolorze tapety :yes:

Tafta doda lekkości i poprzez subtelny połysk również elegancji. Anja zamawiała te tafty na Allegro- podobno można zamówić próbki kolorystyczne :yes:

Jasna wykładzina pasuje do wszystkiego- to klasyk.

Szkoda, że ja nie mogę mieć czegoś w sypialni na podlodze- co najwyżej malutkie dywaniki pod stopy:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ash, bardzo ładnie u Ciebie, przeglądam często Twoje zdjęcia:)

Gratuluję przeprowadzki i życzę szęśliwego narodzenia maleństwa.

Dwa dni szukałam zdjęcia Twojego salonu, a konkretnie pięknego wypoczynku, który pokazałam mężusiowi - spodobał nam się bardzo!

Potem weszłam na inne galerie i straciłam orientację, ale dziś znalazłam Twoją stronę i olśniło mnie!

Możesz zdradzić co to za materiał i czy praktyczny w użytkowaniu?

Pozdrawiam serdecznie, Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj i rozgość się! Dziękuję za miłe słowa:)

Wypoczynek to firma Helvetia model Kenya w obiciu Alcantara. Jest jeszcze Alcantara klasy VII i to jest hit, jesli chodzi o utrzymani czystośc, ale jest nieco bardziej sztywna. My przez drobne przeoczenie wzięlismy normalną. Ale i tak nie ma najmniejszego problemu z czystością nawet przy dziecku, psie i kocie (a wszyscy mają brudne łapki). Już musiałam czyścić, bo jednak to jasny materiał, ale czystą ściereczką i wodą gazowaną usunęłam ... ślad pogrzebacza, który na jasnym fotelu położył mój synio...

Czytałam o tym modelu w temacie o sofach Helvetia i jak zobaczylismy w sklepie to od razu usiedliśmy na niej. No i przepadliśmy... Ma opinię super wygodnej i jest to opinia w pełni zasłużona. Polecam Agata Meble- maja bardzo dobre ceny.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?127438-Sofa-skórzana-firma-Helvetia&p=4584172#post4584172

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anja! miło Cię znów widzieć! A kiedy założysz własną galerię? Masz takie piękne pomysły... Dzięki za utwierdzenie, co do pomysłów na wnętrza- to radość, ale i stres to całe urządzanie. Słońce, a może podpowiesz mi, jaki kolor zasłon do tej sypialni? Połyskująca kawa z mlekiem? Jak myślisz? i jakieś ładne ozdobne "kutasiki" czy tam chwosty?

Żeby nie było, że świntuch jestem http://sklep.fad.pl/kutasik-bialy-p-477.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk, Tak ! Uwielbiam chwosty!:yes::yes:

Co do koloru Ash, to chyba kawa z mlekiem- taka lekko opalizująca...

 

znalazłam taki kolorek tafty i jest jeszcze bordo (burgund)....:lol2:

 

http://images46.fotosik.pl/576/0de5eaacda9e6608.jpg http://images50.fotosik.pl/615/38e6bbef0406095d.jpg

Edytowane przez agawi74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ash,

umarłam czytając o owych kutasikach:lol2:

Ma fantazję sprzedawca!!!

 

Jestem za jaśniutką taftą, kawka z mlekiem byłaby śliczna:)

Do upięcia chwosty, tak!

 

A galeria, hmm, może się pojawi. W przyszłości. To nie kokieteria, to real. Do wprowadzenia nam jeszcze taaaaak daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...