Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator bartosz - jakie sterowanie


Recommended Posts

Tak jak pisał redlum, chyba nie są zrównowazone przepływy (-. Nawiewu jest więcej, a wyciagu mniej, stąd to zamarzanie. W zwiazku z tym mam pytanie, czy mierząc natężenie prądu na wentylatorze, będę w stanie je zrównoważyć ? Jeżeli silnik jest bardziej obciązony, to chyba pobiera mniej prądu ? Pytam, bo tylko tak mogę to sprawdzić. A sterownik mam firmowy Bartosza z funkcją przesunięcia wydajności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Anemometru nie mam niestety, a wykonawca .... Pozostaje mi zatem bawienie się z prądem -). Teoretycznie ustawienie na podstawie prądu pobieranego przez silnik jest mozliwe. Jeżeli mi się to uda, to już wkrótce przekonam się, czy wykonawca był do ...., czy nie. Jeżeli Bartosz jest niewinny-) nie omieszkam tego zakomunikować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Słabo szukasz.

Jest taki baardzo drogi sposób adama_mk

uszczelniasz co się da poza otworami wentylacyjnymi i np dziurką od klucza.

Następnie kupujesz prezerwatywę przykładasz do dziurki od klucza i patrzysz w którą stronę gumka się wygina.

Ten test pokaże czy masz nad czy podciśnienie w domu.

A co za tym idzie można wykorzystać go do wyregulowania WM

Edytowane przez orko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli u mnie spece z Bartosza. Przed przyjazdem poprosili grzecznie o odszronienie wymiennika, aby móc pomierzyć temperatury i ciśnienia. Grzałem Farelką 4 godziny przed przyjazdem Serwisanta. Serwisant pomierzył temperatury przy zewnetrznej -5 C i wyszło, że ten cud techniki nie jest winny. Serwisant na miejscy nie miał uwag do instalacji, co nie przeszkodziło im napisać, że urzadzenie jest OK (bo serwisant nie stwierdził jego zamrożenia (nic w tym dziwnego jeśli na jego prośbę grzałem to cholerstwo przez 4 h) i za bezzasadne wzywanie serwisu winny jestem bagatela 600 PLN. Napisałem im, ze po pierwsze: może i urzadzenie jest w porzadku przy -5, ale przy -15 C wygłada jak wnetrze zamrazarki i przy takiej temperaturze powinni dokonać ogledzin. Po drugie nie mieli na miejscu zadnego ale do instalacji, (temp. na wlocie do Bartosza z pomieszczeń wynosiła +17 C, więc instalacja nie gubi zbyt duzo ciepła (wyciagi am równiez w pomieszceniach, gdzie jest ok 16-17 C). Po trzecie po trzech tygodniach zadzwoniłem do nich sam z pytaniem kiedy do mnie przyjadą, bo sami nie dawali znaku życia. A zgodnie z ''Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków zawierania i wykonywania umów sprzedaży rzeczy ruchomych z udziałem konsumentów'' niedokonanie zawiadomienia przez Sprzedawcę o nieuwzględnieniu reklamacji w terminie 14 dni od dnia zgłoszenia reklamacji uważa się za uznanie tej reklamacji z obowiązkiem załatwienia jej zgodnie z żądaniem konsumenta'' (§ 24 pkt. 1 i 2). Więc poprosiłem ich o skuteczne, bezkosztowe usunięcie usterki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem protokół. Przepływów nie mierzyli, jedynie temperatury i ciśnienia. W protokole nie było zaznaczone, czy jest to usługa gwarancyjna, czy normalny serwis. Potwierdziłem w protokole, że dokonali pomiarów. Nie ma to jednak znaczenia, bo zgłosiłem usterkę jako gwarancyjną. A płacić nie zamierzam. Instalacja została wykonana prawidłowo, więc nie jest moją winą, że wymiennik zamarza. Jeżeli będą się upierali, to nie mam problemu z dochodzeniem swoich praw przed sądem. Przy okazji wyjdzie, czy ten cud techniki ''jako jedyny nie zamarza''.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...