Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym zaizolować starą kanalizację?


isiek78

Recommended Posts

Witam jestem nowy na tym forum i proszę o wyrozumiałość jeśli to nie ten dział.

Mieszkam w poniemickim budynku gdzie w piwnicach były punkty kanalizacyjne (toalety) i działały do lat 90 gdyż były zajmowane przez wojska radzieckie, poprzedni właściciel usunął toalety, zasypał dziury piaskiem i zasmarował 2 cm warstwą betonu. Podczas deszczów z tamtego miejsca wydobywała się woda i stała w piwnicy. Oczyściłem te miejsce gdzie była zasypana ta dziura i wyglądało to w ten sposób, że dół był wylany jak piramida do góry nogami o szerokości 1m i głębokości około 40 cm, przez środek szła rura kanalizacyjna z otworem prostokątnym od góry 20 na 30 cm. W miarę możliwości oczyściłem to wszystko wepchałem trochę gruzu do rur i wepchałem tam szmat do środka rur, potem zalałem ten otwór klejem do płytek Ceresit chyba CM 16 który miał być szybkoschnący i wodoszczelny. Od momentu wykonania tej operacji nie było deszczów mocnych i nic się nie działo, ale przez ostatnie dwa dni cały czas lało i woda "wybiła" przez ten otwór który zalałem tzn. jakby sączyła się i tu pojawia się moje pytanie czym najlepiej zaizolować to miejsce chyba czymś smołopodobnym środkiem, dodam że otwór ten nie wylewałem do końca i do posadzki zostało około 2cm. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych tematem ocieplenie, izolacja, materiały izolacyjne, izolacja termiczna, wyciszenie pomieszczeń zapraszamy do wątku eksperta URSY. Przemysł konstrukcyjny, inżynieria lądowa, izolacje techniczne, sufity, ściany czy podłogi – URSA oferuje rozwiązania dla wszystkich.

Szczegóły tu: Porady eksperta - podpowiadamy - radzimy - zadaj nam pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...