Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wełna z Castoramy knauf 15cm


mpepe

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli masz zamiar dać ją między krokwie, to będzie OK. Akurat w tym miejscu lambda nie ma wielkiego znaczenia, bo masz mostki termiczne od krokwi które ciągną U całej przegrody mocno w górę. Zaoszczędzone pieniądze przeznacz na Super Matę Isover na drugą warstwę (w poprzek krokwi - np. 10cm) i będzie naprawdę git :) - U około 0.15
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamiar dać ją między krokwie, to będzie OK. Akurat w tym miejscu lambda nie ma wielkiego znaczenia, bo masz mostki termiczne od krokwi które ciągną U całej przegrody mocno w górę. Zaoszczędzone pieniądze przeznacz na Super Matę Isover na drugą warstwę (w poprzek krokwi - np. 10cm) i będzie naprawdę git :) - U około 0.15

 

 

 

Mam zamiar dać watę na strop na strychu mnóstwo ciepła teraz mi ucieka. Zrobiłem mały eksperyment w łazience miałem zawsze 1 stopień mniej niż w kuchni ociepliłem watą wewnątrz mieszkania i dałem płytę gipsową obecnie od kilku tygodni jest zawsze 1 stopień więcej niż w kuchni. Poza tym jak ostatnio wieczorami przepalam to kaloryfer który wydawał się do tej pory za mały spełnia teraz 100% swoje zadanie jest ciepło. Ale nie mam zamiaru obniżać sufitów w całym domu tylko dać coś u góry na strop dlatego pytam jeśli wata to czy ta Knaufa jest ok czy daje się jakąś folię jaką? i jak grubo waty jedna warstwa 15cm wystarczy może 2 na przemian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tej wełny też nie kupisz raczej poza marketami... wystarczy zerknąć na opakowanie i od razu widać ile jest warta ta wełna... ciekaw jestem czy ona jest w ogóle w stanie rozprężyć się do 15 cm...

przy porównaniu ecose 0,044 i np 0,035 nawet laik powinien wyciągnąć odpowiednie wnioski...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tej wełny też nie kupisz raczej poza marketami... wystarczy zerknąć na opakowanie i od razu widać ile jest warta ta wełna... ciekaw jestem czy ona jest w ogóle w stanie rozprężyć się do 15 cm...

przy porównaniu ecose 0,044 i np 0,035 nawet laik powinien wyciągnąć odpowiednie wnioski...

 

Jestem laikiem, jakież według Ciebie, winienem wyciągnąć wnioski ?

Co z tego co napisałem poprzednio, nie jest prawdą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim ruszczcie ulozyc izolacje a na koniec deskowanie lub plyty osb. koszty beda rosly, pomieszczenie bedzie sie zmniejszac. korzystniejsza alternatywa badzie wykonanie izolacji przy uzyciu styropianu 12-15.

 

I tu pojawiła się następne rozterka. Otóż podobno mysz w styropianie robi sieczkę prąc naprzód, a w wełnie tylko montuje gniazdko i nie drąży dalej korytarzy. Przy nieużytkowym poddaszu taka kwestia jest istotna, ale faktycznie wełna na stropie generuje koszty związane z wykonaniem choćby namiastki podłogi. Przy styro jest to wręcz banalnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kupić czy nie kupić, mam do ocieplenia poddasze użytkowe i jestem zainteresowany tą wełną, ale jak dobrać. Czy te parametry będą odpowiednie czy za małe, help me:)

 

Pytanie ile tej wełny możesz umieścić i jaki chcesz uzyskać opór cieplny przegrody.?

Samo 15 cm., przy tej lambdzie, to R=3,4, czyli U=029

Mało.

Jak możesz w poprzek krokwi dać jeszcze z 10 cm. jakieś lepszej wełny np. o lambdzie 0,037, dołożysz R= 2,7

Razem da to opór R = 6,1, czyli U= 0,16

Wtedy jest przyzwoicie.

 

Liczyć, liczyć i jeszcze raz liczyć. Ceny i współczynniki w korelacji z możliwościami technicznymi.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Napiszcie proszę, jak się ta wełna rozpręża, chciałbym dać 15-stkę pomiędzy krokwie( pełne deskowania i krokwie ok. 18cm wysokości) i 15 stkę w poprzek?? widzę też wełnę Knaufa loft-roll ale w siedzibie knaufa w Warszawie nic o niej nie wiedzą, oni jej nie sprowadzają, może ktoś może coś więcej o niej powiedzieć. Większość aukcji tej wełny jest tzw. pre-cut czyli ponacinana, więc jak mniemam nie ma opcji żeby ją rozwinąć np. na całą długość, bo się rozleci, czy też ponacinana jest co jakiś odcinek i mimo to można jej nie ciąć i pozostawić w całości np. na całej długości 9m?? Jeśli ktoś z nią miał do czynienia proszę o szerszy opis. Dzięki pozdr!!
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Chciałbym odświeżyć trochę temat.

 

Proszę o Waszą opinie na temat ocieplenia mojego poddasza nieużytkowego. W przyszłości chciałem zrobić tam pomieszczenie na składowanie różnych rzeczy.

 

Poddasze ma różnicę poziomów.

Na niższej części na stropie chciałem dać 30cm wełny knauf 0,039.

Natomiast na poddaszu docelowym gdzie będzie mały składzik, aby nie tracić na wysokości której nie ma już dużo chciałem podzielić 15cm na strop i dać podłogę z płyt OSB i 15cm dać pomiędzy krokwie i na to płyta K-G.

 

Jak sądzicie czy to wystarczy? I jaka jest Wasza opinia o wełnie firmy Knauf? Czy lepiej kupić innej firmy Isover albo Rockwool? A może Knauf tylko o współczynniku 0,035?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie czy to wystarczy?

 

Mam zrobione tak jak planujesz z tą różnicą że pomiedzy krokwiami mam 20 cm wełny + zwykła folia przybitya do krokwi. Na to GK. Zima temperatura na stryszku nie spadała poniżej 10 stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobione tak jak planujesz z tą różnicą że pomiedzy krokwiami mam 20 cm wełny + zwykła folia przybitya do krokwi. Na to GK. Zima temperatura na stryszku nie spadała poniżej 10 stC.

 

Dziękuje bardzo za Twoją odpowiedź.

 

Prosiłbym o jeszcze jakieś inne opinie, sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Witam,

wełna o której Pan pisze czyli Ekorolka 044 nie jest oczywiście złym produktem. Tak jak wcześniej było napisane może jej Pan użyć między krokwie w celu zniwelowania mostków termicznych. Ma ona takie same parametry oraz bardzo podobne zastosowanie do wełny Classic 044. Współczynnik może nie jest z najlepszych ale to zależy czy zależy Panu jedynie na wynikach. Może Pan także obliczyć jakiej wełny najlepiej użyć w Pana budownictwie za pomocą kalkulatora firmowego

http://knaufinsulation.pl/pl/program-obliczeniowe

Jeżeli chodzi o cechy produktu to zapewniam, że wełna ta nie sypię się oraz nie gryzie, dzięki czemu montaż jest o wiele przyjemniejszy. Również chciałem podkreślić, iż produkt nie zawiera takich substancji jak formaldehyd, akryl oraz fenol. Reaguje w 0,000 % z powietrzem w pomieszczeniu.

 

Chętnie odpowiem na inne pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mogę powiedzieć coś więcej. Ułożyłem wełnę ECOSE 0,044 wzdłuż krokwi 15 cm (krokwie wysokości 18cm) i 15cmw poprzek. Wełna wymaga podtrzymania sznurkiem, nie jest wystarczająco sztywna. Po rozwinięciu rolki, pęcznieje i po ok. 0,5 godz. rozpręża się do okolic 13-14 cm nie zgnieciona osiąga 15cm. Ogólnie jest o wiele przyjemniejsza w pracy w porównaniu ze standardową wełną szklaną. Gryzienie określiłbym na 10% tego co jest przy wełnie szklanej. Specyficzne jest w niej to że nie ma nazbyt zwartej struktury i z wierzchu mogą się odspajać małe wzdłużne człony, które tworzą jej strukturę.

Ogólnie ja jestem zadowolony, mogę ją polecić, bo jest w świetnej cenie, a jakościowo jest na bardzo przyzwoitym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pełni popieram opinię poprzednika. Przez oststnie 3 dni układałem na poddaszu wełnę knaufa kupioną w Castoramie. Co prawda nie była to ekorolka, ale wełna o nazwie ekspert o wsp. 0,040. Wełna bardzo fajna do układania. Wymaga sznurowania, ale z drugiej strony praktycznie w ogóle nie gryzie. Zapach krótkotrwały. Wełna ładnie się rozpręża. Tę wełne można kupić w cato za niecałe 12zł/m2. Dałem ją między krokwie i dodatkowo w stelaż poprzecznie. Strych też będzie ocieplony ta wełną - między krokwiami do samej kalenicy. I bedzie git :) za niewielkie pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...