Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt rekuperacji


nodan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie, zmiana wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną jest zmianą nieistotną i na to nie trzeba mieć żadnych specjalnych papierów, trzeba tylko wiedzieć jak to się robi,

usunięcie z projektu kanałów wentylacji graw. wymaga architekta

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
A ja mam jeszcze pyt w tym temacie. Planuję kupić projekt do którego nie można dokupić projektu wentylacji mechanicznej. Skoro mogę sam zaprojektować wentylację, to jednocześnie chcę się pozbyć kominów wentylacyjnych. Czy to można spokojnie załatwić na etapie adaptacji??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do usunięcia kominów z projektu potrzeba już architekta, jak kupujesz to zaznacz że chcesz bez

 

Mozesz wykorzystac kanaly wentylacyjne do rekuperacji i po sprawie...

Na etepie budowy scian nie przewidywalem rekuperacji, potem zmienilem zdanie...teraz wykorzystalem istniejace kanaly. Niektore zaslepie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiscie...jak przyjda i wywierca!!!...ja rekuperacje - instalacje wykonuje samodzielnie...projekt zlecilem gosciowi od reku.

I tak przekuwalem 2 dodatkowe otwory w stropie i troche sie z tym nameczylem. Wiec w moim przypadku przydaly sie w wiekszosci te pustaki wentylacyjne ktore byly wczesniej zalane w stropie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiscie...jak przyjda i wywierca!!!...ja rekuperacje - instalacje wykonuje samodzielnie...projekt zlecilem gosciowi od reku.

I tak przekuwalem 2 dodatkowe otwory w stropie i troche sie z tym nameczylem. Wiec w moim przypadku przydaly sie w wiekszosci te pustaki wentylacyjne ktore byly wczesniej zalane w stropie.

pozdro

 

No tak dobry pomysł. Zalać w stropie pustaki wentylacyjne o odpowiedniej średnicy i po sprawie. Czyli teraz muszę znaleźć kogoś kto mi taką wentylację zaprojektuje, wszystko wyliczy i dobierze moc jednostki centralnej. A może robiliście to sami? trudna to zabawa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dobry pomysł. Zalać w stropie pustaki wentylacyjne o odpowiedniej średnicy i po sprawie. Czyli teraz muszę znaleźć kogoś kto mi taką wentylację zaprojektuje, wszystko wyliczy i dobierze moc jednostki centralnej. A może robiliście to sami? trudna to zabawa??

 

Powiem tak, projekt rekuperacji kosztowal mnie 500 zl...nie bolalo az tak bardzo.

Samemu lepiej nie robic projektu, bo niby wydaje sie to proste...ale tak nie jest!

W projekcie masz wyliczone wszystko, rozrysowane, podane szczegoly i wykaz materialow co do sztuki.

W tym przypadku nastepna rzecza jest kupic materialy i poswiecic troche czasu na montaz. Gosc ktory mi robil projekt powiedzial ze sprawdzi po montazu.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo dobre linki...

Ale ja i tak stawiam na swoim...nie ma ludzi , ktorzy wszystko wiedza i wszystko robia sami...czasem lepiej jest zaplacic za pomoc.

 

Jak bede budowal drugi dom..hahaha...to napewno nie poswiece mu tyle czasu co poswiecilem pierwszemu. Teraz mam wieksze pojecie w wielu przypadkach.

Rekuperacje i projekty pozostawiam panom inzynierom...hehe

Edytowane przez seaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, projekt rekuperacji kosztowal mnie 500 zl...nie bolalo az tak bardzo.

Samemu lepiej nie robic projektu, bo niby wydaje sie to proste...ale tak nie jest!

W projekcie masz wyliczone wszystko, rozrysowane, podane szczegoly i wykaz materialow co do sztuki.

W tym przypadku nastepna rzecza jest kupic materialy i poswiecic troche czasu na montaz. Gosc ktory mi robil projekt powiedzial ze sprawdzi po montazu.

pozdro

 

Faktycznie 500 zł nie boli. Jeszcze jak znajdę kogoś w tej cenie i jeszcze mi to sprawdzi po robocie to super. Szukał będę - a swoją drogą sam się dokształcę to może nawet te 500 uda się zaoszczędzić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki inżynier i jaką wiedzą się kieruje proponując np coś takiego? http://www.pro-vent.pl/mistral-600geoEc,0.html poza tym na jakich studiach uczą że "obudowa z pcv", dlatego piszę by uważać na "inżynierów" i nie będę podpowiadał co ma odpowiedzieć na postawione pytanie, po prostu zadaj mu je, zapytaj dlaczego tak a nie inaczej, niech uzasadni,

 

rekuperatory.pl też chyba zatrudnia inżyniera do projektowania instalacji ale jakkolwiek w jego inżynierski papier wierzę to we wiedzę absolutnie nie, nie każdy inżynier jest od mechaniki cieczy, sporo z nich jest od projektowania ogródków ale papier robi swoje

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...