Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt rekuperacji


nodan

Recommended Posts

Faktycznie 500 zł nie boli. Jeszcze jak znajdę kogoś w tej cenie i jeszcze mi to sprawdzi po robocie to super. Szukał będę - a swoją drogą sam się dokształcę to może nawet te 500 uda się zaoszczędzić :).

 

Jeśli nigdy nie robiłeś wentylacji KONIECZNIE zleć projekt fachowcom.

Musisz jednak pamiętać, że papier "nie przyjmuje skosów"

Jeśli znajdziesz dobrą firmę instalacyjną i podpiszesz z nimi umowę to projekt zrobią ci za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli nigdy nie robiłeś wentylacji KONIECZNIE zleć projekt fachowcom.

Musisz jednak pamiętać, że papier "nie przyjmuje skosów"

Jeśli znajdziesz dobrą firmę instalacyjną i podpiszesz z nimi umowę to projekt zrobią ci za free.

 

Cze

Dokladnie mam tak jak napisales...za projekt zaplacilem 500 zl ale jak sie zdecyduje od nich zakupic materialy lub zlecic wykonanie instalacji za projekt mi oddadza.

Tym spodobem mam projekt z zestawieniem materialow i moge spokojnie szukac gdzies taniej. Jesli nic nie znajde kupie od nich. Powiem, ze nie znalazlem i materialy kupuje od nich.

Firma jest ok...projektant bardzo mily i nie probuje nic na sile. Ma do mnie ze 140 km, nie skasowal za przyjazd, byl u mnie 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to i ja się dopytam :)

Jestem na etapie rozmów z architektem w sprawie stworzenia projektu indywidualnego. Zdecydowaliśmy się na wentylację mechaniczną. Gdzieś się doczytałam, że najlepiej zlecić wykonanie projektu went. mech. firmie, która ją potem założy... Tylko co w tym momencie powinno być w projekcie? Architekt ma zrobić wentylację grawitacyjną i potem ją usuwać z projektu czy jak? Nie chciałabym 2 razy zapłacić za projekt tej samej instalacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to i ja się dopytam :)

Jestem na etapie rozmów z architektem w sprawie stworzenia projektu indywidualnego. Zdecydowaliśmy się na wentylację mechaniczną. Gdzieś się doczytałam, że najlepiej zlecić wykonanie projektu went. mech. firmie, która ją potem założy... Tylko co w tym momencie powinno być w projekcie? Architekt ma zrobić wentylację grawitacyjną i potem ją usuwać z projektu czy jak? Nie chciałabym 2 razy zapłacić za projekt tej samej instalacji :)

 

Co do projektu indywidualnego to architekt musi być naprawdę dobry.Po prostu poinformuj go tym,że chcesz went.mech. i projekt będzie robiła specjalizująca się w tego typu usługach.Wtedy architekt pominie kominy wentylacyjne.

Jak projekt będzie już gotowy to Ty sama go prześlesz firmie która będzie projektować went.mech. i później ją dołączysz do projektu,który przejmie konstruktor.

Tak po krótce.

Rada jak architekt nie będzie dobry to będziesz żałowała indywidualnego projektu.

Podejmij wstępną współprace z nim i jak coś nie będzie Ci się podobało to zrezygnuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja za projekt instalacji płaciłem 340zł. Wszystko wypisane,ile czego potrzebuje,średnice rur,itp.Myślę,że było warto.

Jeżeli skorzystam z ich usług cena projektu będzie odliczona.

Firma z Częstochowy polecona mi od innego forumowicza.Ogłasza się na aledrogo.pl

 

znalazłem i chyba też się zdecyduję. Przeczytałem sporo wątków ale jakoś nie jestem pewny swojej wiedzy. Słaby byłem w szkole z fizy i z matmy a tam obliczeń od groma. 340 jakoś przełknę a zrobię już sam bo po technikum jestem pracę obroniłem na 6 więc raczej dam radę. Poza tym zdjęć dużo a i zawsze można Adama z forum podpytać. Masz w tym projekcie również dobrany reku. podane modele do wyboru czy tylko wydatki centrali??

 

Tylko jak ich zapytać czym się kierują projektując wentylacje ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierują się prawami fizyki :-)

A tak poważnie, każdy rekuperator ma swoje parametry pracy i instalacja musi być tak dobrana i policzona, aby odpowiadała właśnie tym parametrom.

Reasumując: muszą tak wykonać instalacje (w twoim przypadku projekt), aby dobrze wiało, dobrze wyciągało i było ciche.

A jaki masz projekt domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do projektu indywidualnego to architekt musi być naprawdę dobry.Po prostu poinformuj go tym,że chcesz went.mech. i projekt będzie robiła specjalizująca się w tego typu usługach.Wtedy architekt pominie kominy wentylacyjne.

Jak projekt będzie już gotowy to Ty sama go prześlesz firmie która będzie projektować went.mech. i później ją dołączysz do projektu,który przejmie konstruktor.

Tak po krótce.

Rada jak architekt nie będzie dobry to będziesz żałowała indywidualnego projektu.

Podejmij wstępną współprace z nim i jak coś nie będzie Ci się podobało to zrezygnuj.

 

Witam.

 

Z tego co wiem w takim przypadku dla nowoprojektowanego budynku potrzebny jest projekt z "pieczątką". Sam jestem w podobnej sytuacji i pewna firma oferująca projekty wentylacji mechanicznej na allegro wyraziła chęć wykonania go za 1200PLN. Normalnie usługa kosztuje 340, czyli pieczątka w tym wypadku to 860 PLN. Pieczątka to odpowiedzialność - czyżby jej brak oznaczał projekt wykonany w niechlujny sposób?

 

pozdro

 

henry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z tego co wiem w takim przypadku dla nowoprojektowanego budynku potrzebny jest projekt z "pieczątką". Sam jestem w podobnej sytuacji i pewna firma oferująca projekty wentylacji mechanicznej na allegro wyraziła chęć wykonania go za 1200PLN. Normalnie usługa kosztuje 340, czyli pieczątka w tym wypadku to 860 PLN. Pieczątka to odpowiedzialność - czyżby jej brak oznaczał projekt wykonany w niechlujny sposób?

 

pozdro

 

henry

 

Henry ja też mam nowoprojektowany dom.Projektant zrobił went. grawitacyjną i taką dołaczył do projektu domu.Dostajesz pozwolenie na budowe i budujesz domek z went.mechaniczną a o grawitacyjnej zapominasz.Nie potrzeba projektu z żadnymi pieczątkami do domku.

Firmę wybrałem z polecenia.Sam też nie mogę złego słowa powiedzieć na razie na nią,ale nie miałem czasu się projektowi przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz projekt domu?

 

Jaskółka II z pracowni dom na 5tkę.

 

tymczasem poczekam na odwierty i muszę podąć decyzję o GWC czy wodny1 czy ceramika. Wtedy pomyślę czy reku w pom.gospod czy na stryszku i zlecę projekt i sam jestem ciekawy jak to wyjdzie. Poczytałem sporo tylko te prędkości, obliczenia i fizyka bleee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, rozumiem, że odwierty do pompy ciepła?

Aby dobrze dobrać PC należy znać zapotrzebowanie na ciepło i kilka innych szczegółów.

W przypadku GWC analogia jest identyczna - nie każdy GWC jest dedykowany do każdego rodzaju gruntu.

Z instalacją troszkę się pomęczysz, widziałem łatwiejsze :-)

Edytowane przez kerado28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henry ja też mam nowoprojektowany dom.Projektant zrobił went. grawitacyjną i taką dołaczył do projektu domu.Dostajesz pozwolenie na budowe i budujesz domek z went.mechaniczną a o grawitacyjnej zapominasz.Nie potrzeba projektu z żadnymi pieczątkami do domku.

Firmę wybrałem z polecenia.Sam też nie mogę złego słowa powiedzieć na razie na nią,ale nie miałem czasu się projektowi przyjrzeć.

 

Witam ponownie.

Rozmawiałem z projektantem z ww. firmy. Rzeczywiście masz rację, okazuje się, że 95% klientów decyduje się na takie rozwiązanie. Tanie rozwiązanie:yes:. Do tych 95% w najbliższym czasie zaliczał się będę i ja.

Jaką firmę wybrałeś?

 

pozdro

 

henry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wentylacja mechaniczna była zaprojektowana od razu (w projekcie). Przerabianie kanałów wentylacji grawitacyjnej na kanały went mech. jest kosztowne i bez sensu.

Uważam że trzeba to przemyśleć i zaprojektować od razu.

 

Nie zrozumieliśmy się. W moim przypadku:

1. Wykonywany jest projekt budynku z wentylacją grawitacyjną.

2. Otrzymuję pozwolenie na budowę.

3. Kupuję projekt wentylacji mechanicznej (taniej, bo bez pieczątki).

4. Zaczynam budować dom.

 

Jak widać nie ma tu mowy o żadnych przeróbkach. Jeśli w moim myśleniu jest coś nie tak proszę o zwrócenie uwagi.

 

pozdro

 

henry

Edytowane przez henry22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wentylacji grawitacyjnej potrzebne są kominy (których budowa jest kosztowna). Kanały wentylacji grawitacyjnej nie wystarczą (a czasami w ogóle się nie przydają) przy wentylacj mech. (u mnie większość kanałów idzie w poddaszu i stropach - w końcowej wylewce - żaden kanał nie wystaje ze ściany)

Jeśli przed rozpoczęciem budowy zrobisz zmiany w projekcie (usuniesz zbędne kominy/kanały) i kierownik budowy wyrazi na to zgodę to O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że. W moim przypadku do projektu domu nie można było dokupić projektu wentylacji mechanicznej, biuro projektowe nie ma tego w ofercie. Dlatego do pozwolenia na budowę idzie projekt z wentylacją grawit a kominów po prostu nie budujemy. Powinno załatwić sprawę. Mój projekt jest właśnie w adaptacji, nie wiem jak gość sobie z tym poradzi bo mu mówiłem że komina ma nie być - powiedział że da się zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, rozumiem, że odwierty do pompy ciepła?

Aby dobrze dobrać PC należy znać zapotrzebowanie na ciepło i kilka innych szczegółów.

W przypadku GWC analogia jest identyczna - nie każdy GWC jest dedykowany do każdego rodzaju gruntu.

 

Odwierty do GWC. Mam na działce glinę. ale chcę wiedzieć gdzie są wody gruntowe. Jeśli głęboko i nie podchodzą będzie GWC ceramiczny. Jesli płytko będzie GWC wodny bo to dla niego idealne środowisko (mokra glina która jeszcze jest zalewana przez wody gruntowe).

Z instalacją troszkę się pomęczysz, widziałem łatwiejsze :-)

mówisz o instalacji do reku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba żadnych pieczątek do projektu tylko kogoś z głową na karku, nawet inżynier budownictwa czy architekt nie ma stosownej pieczątki, nawet jeśli któryś z nich ma na dokładkę UPRAWNIENIA BUDOWLANE :), taka pieczątka nie istnieje, jedynie kominiarz posiada pieczątkę do odbioru takowej instalacji ale nie do projektowania :),

dajesz projekt architektowi a ten a w projekcie domu wrzuca adnotację że będzie went. mech. i to pokazujesz by uzyskać pozwolenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...