Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zdjęciowa zbieranina


efilo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
tak to moja bateria. nie mam jej nic do zarzucenia. bardzo wygodna w użytkowaniu. z wyciagana wylewką nic się nie dzieje (łatwo wyciągnąć łatwo włożyć, sama nie wypada - oczywiscie jest dość spory opór, ale nie na tyle żeby jakoś masakrycznie sie siłować). obracanie bardzo lekkie - bez najmniejszego wysiłku przekrecasz z lewa na prawo. sam mieszacz jest zwykły więc bez żadnych problemów - łatwo i wygodnie ustawiasz zarówno temperature jak i strumień. i tyle :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Efilo, wysłałam Tobie maila z pytaniem odnośnie lampek, które masz w jasnej łazience (italux - halogen z kryształkiem). Chciałabym wiedzieć,jakie światło dają, czy jest wystarczające,czy raczej należałoby pomieszczenie doświetlić, jeżeli w zamyśle mam wykorzystanie ich w małej łazience?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki

czytałam na telefonie i jak usiadłam przed kompem to mi zdążyło wylecieć z pamięci.

moje WRAŻENIA są takie że jest trochę ciemlaźnie. choć z drugiej strony jedna taka doświetla mi cała pralnie i w sumie nie potrzebuje wiecej światła. niemniej jednak jak za pierwszym razem je zapaliłam to byłam niemile zaskoczona ilością światła. z tym że wiesz.... stoję na stanowisku że jak coś ma oświetlać to porządnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo właśnie skontaktowałam się z poleconym stolarzem i czekam na wycenę :) Strasznie Ci dziękuję za info i mam nadzieje że cena będzie ok ;) Szkoda tylko że nie odkryłam wcześniej Twojej strony w Muratorze :cry: Nasze doświadczenia z poleconym nam wykonawcą zakończą się niestety chyba w sądzie. Dzisiaj zawozimy dokumenty do kancelarii...

No nic, chciałam Cie zapytać o pewną poradę dotyczącą kuchni. Czy z białą lakierowaną kuchnią z otoczką nawisów suchotynkowych, cokołów i stołu z orzecha włoskiego + czarnego AGD z Siemiens'a będzie ładnie komponował się czarny lakobel na ścianie pomiędzy szafkami oraz czarny blat? No i jeszcze kwestia grubości granitu. Pierwotnie miało być 5 cm.

Co do kwestii oświetlenia, to w pełni się z Tobą zgadzam! Nie znoszę półmroku !! Jesteśmy właśnie na etapie zakupu żarówek ledowych i zaczynam się gubić w ogromie wyboru. Sprzedawca z Lumino zachęca nas do firmy LEDION z mocą oświetlenia porównywalną z ok. 30W halogenu. Mam wrażenie że to mało, choć zupełnie się na tym nie znam ... Mogłabyś się wypowiedzieć w tej kwestii ze swojego doświadczenia? Na tym etapie potrzebuje je do poniższych opraw:

http://www.aquaform.pl/natynkowe,QUPET_FINE,p29,polish.html

http://www.lampowo.pl/go/_info/index.php?id=12989&item=1&idc=9&page=2

http://www.aquaform.pl/natynkowe,_SQUARES_50x2_ON_230V,p196,polish.html

Ostatnia z nurtujących mnie rzeczy to Twój wykonywany zawód :) Bo analizując wypowiedź pracy w domu obstawiam na zawód projektanta lub tłumacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani jedno ani drugie :lol2:

 

jak na razie jedyne sensowne 'żarówki' ledowe jakie miałam w ręku zżerały aż 7W

 

druga sensowna oprawa która 'naprawdę świeci' to ledino z philipsa u młodego w pokoju: 1x7,5W i 3x2,5W !

 

dodam że nie uznaje żarówek wykonanych z tysiaca małych ledów - te owszem - ostro świecą jak się na nie spojrzy ale już raczej światła zbytnio na dalszą odległość nie emitują. tylko powerledy!

 

oczywiście to moje prywatne zdanie do którego mam prawo. :cool:

 

nie wiem co prawda jaki kolor mają 'nawisy' ale będzie się ładnie komponowało. ja bym się tylko zastanowiła nad cokołem z granitu zamiast lacobelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokół czyli część przypodłogowa i nawisy czyli część nad szafkami są z orzecha włoskiego (duże, wyraźnie zaznaczone słoje i ciepła tonacja drewna) natomiast lakobel był brany pod uwagę na ścianę pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi :) Bo nie wiem czy dobrze to wcześniej wytłumaczyłam.

Dylemat mam też co do grubości blatu czy 5 cm może wydawać się za dużo ?? Słyszałam że teraz podobno wracają do mody znowu cieńsze, choć sceptycznie do nich podchodzę.

A co do zdjęcia załączone żarówki, to ma ona jakąś nazwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...