Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zdjęciowa zbieranina


efilo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Efilo, dziekuje za odp:) parapety zareklamowałam i sa już nowe. Nadal nie są tak piękne, jak Twoje (choć tłumaczyłam, ze jasne, bez seków, jednolite...ehhhh:no:) w każdym razie-jest lepiej.:yes:

Jesli mogę, chciałabym Cie zapytać o Twoją płytę indukcyjna. Ja dopiero raczkuję w tym temacie. Jestem przyzwyczajona do gazu i mysl o indukcji powoduje u mnie niemały stres...przyzwyczajenie i sentyment robią swoje- ale nie mam wyjscia, bo nie chce miec butli gazowej:(. Napiszesz mi, jaką masz indukcję i czy jestes z niej zadowolona? Na co powinnam zwrócić uwagę przy zakupie?

Drugie pytanko-czy Twój piekarnik ma pyrolizę? Model Siemens'a bez tej funkcji jest prawie o połowę tańszy i zastanawiam sie, czy rzeczywiscie to jest takie super, czy to po prostu ...jakistam "bajer"...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazeleyes

zacznę od najłatwiejszej sprawy - pyroliza. to oczywiscie jest bajer bez którego da się żyć. ale... ja sobie nie wyobrażam takiego życia. piekarnik musisz czyścić przynajmniej raz na miesiąc bo inaczej wnętrze będzie ulegać destrukcji. wyszorowanie silną chemią to zadanie upierdliwe, szkodliwe dla zdrowia i kuchenki i co tu dużo ukrywać - mało efektywne, bo zawsze zostaną ci jakieś zakamarki których nie doczyścisz - choćby dlatego że na górze masz grill. pyroliza to bajka - włączasz, zapominasz o sprawie a potem otwierasz piekarnik i mówisz: WOW! normalnie nowy piekarnik. czy dodałam że blachy i ruszty czyszczą się też w środku? ;) podsumowując - jak masz kasę to bierz.

indukcja - jak tylko spróbujesz to z tekstu z butlą gazową będziesz się śmiała do rozpuku. nie przejmuj się - indukcja jest identyczna w obsłudze jak gaz tylko nie przypala rączek ebonitowych, haha. ma jeden jedyny minus - nie możesz nad ogniem przypalić cebuli :) będziesz naprawdę zachwycona. indukcja w większości nowych kuchni to nie moda tylko wygoda. no i nie ma nic wspólnego z gotowaniem na zwykłej kuchni ceramicznej.

co do wyboru to niewiele pomogę. ja nie miałam w ogóle wyboru bo w tym czasie moja teka była jedyną kuchnią która miała układ liniowy. teraz może już coś się pojawiło. na pewno nie wybrałabym płyty ze slajderem i z ramką stalową tylko z facette czy jak to się tam nazywa - znaczy wolę taką zeszlifowaną. śmieszne jest to że to jest jakoś tak kosmicznie zrobione że mimo że ten szlif jest z górki to nawet jak cos wykipi to nie spada z płyty na blat tylko sie zatrzymuje na brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola pewnie pisząc 'lampy' masz właśnie na myśli mój okap :)

 

No tak,ja kupowałam swój okap jakieś 10 lat temu,i takich cudeniek nie było,człowiek przyzwyczajony że okap musi mieć rurę,a tu proszę wiszący okap,super. A czy możesz powiedzieć,jaka to firma i czy jesteś z niego zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu to okap firmy Elica. Obejrzyj sobie ich ofertę - maja przeróżne śliczne okapy i to świetne szczerze mówiąc. Niestety cena tez świetna. Mnie się udało kupić okazyjnie.

 

Elena, no nie ma wyjścia ale to już nie to samo a na dodatek nie dość ze masz dodatkowe naczynie do mycia to jeszcze patelnia w ten sposób się niszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo,bardzo Ci dziekuje za wyczerpującą odpowiedz:hug: Rozwiałas moje watpliwosci co do płyty-nie uwierzysz, ale ostatnio nawet mi sie sniło, ze na niej gotowałam, nic mi nie wychodziło i sie popłakałam, przez sen...taka swiruska ze mnie:rolleyes: a z ta pyroliza-powstrzymuje mnie tylko cena (prawie o połowe droższy piekarnik :eek:), chociaż Mąż mnie namawia i mówi, ze jak nie kupie, to On sie nie pisze na mycie:no:

efilo, ostatnie pytanko-mam nadzieje, ze sie nie pogniewasz. :p Czy jestes zadowolona z kompaktowego piekarnika? Gdybys miała kupic piekarnik jeszcze raz-to tez byłby kompakt?Pozdrawiam i baaaardzo dziekuję. :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu to okap firmy Elica. Obejrzyj sobie ich ofertę - maja przeróżne śliczne okapy i to świetne szczerze mówiąc. Niestety cena tez świetna. Mnie się udało kupić okazyjnie.

 

Elena, no nie ma wyjścia ale to już nie to samo a na dodatek nie dość ze masz dodatkowe naczynie do mycia to jeszcze patelnia w ten sposób się niszczy

 

tak, niestety wiem (ja czytam instrukcje do wszystkiego, nawet do patelni :lol2: )

ale coś za coś ;)

 

 

ja też mam piekarnik z pyrolizą, ale jeszcze ani razu nie uruchamiałam tego programu, bo mnie jakoś ta straszna temperatura, jaką osiąga piekarnik lekko przeraża i widzę oczami wyobraźni jak cała kuchnia stoi w płomieniach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu to okap firmy Elica. Obejrzyj sobie ich ofertę - maja przeróżne śliczne okapy i to świetne szczerze mówiąc. Niestety cena tez świetna. Mnie się udało kupić okazyjnie.

 

Elena, no nie ma wyjścia ale to już nie to samo a na dodatek nie dość ze masz dodatkowe naczynie do mycia to jeszcze patelnia w ten sposób się niszczy

 

 

Dziękuję za odpowiedż.Rzeczywiście piękne te okapy:jawdrop:,że mi się musi podobać wszystko co drogie:(

Edytowane przez JOLA440
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elena

polecam zaryzykowanie. ja też miałam stracha i sprawdzałam czy szafki mi sie nie spalą hehe. ale okazało się że nawet nie są ciepłe. to jest piekarnik do zabudowy wyposażony w pyrolize - na pewno założyli podczas projektowania tego urządzenia że podczas pyrolizy będzie w szafce ;)

poza tym jak czytalas instrukcje to pewnie wiesz że stosowanie regularnie pyrolizy jest warunkiem utrzymania piekarnika w dobrej kondycji na lata :)

 

hazeleyes - jak najbardziej tak - bardzo mi pasuje kombi (jako program), ale zanim podejmiesz Twoją decyzję napiszę Ci dlaczego akurat podjęłam taką:

1. gdybym wybrała oddzielne urządzenia musiałabym zrezygnować z piekarnika parowego

2. pasował mi wysokością, musiałabym dokupować szuflady do pozostałych urządzeń a to by zwiększyło koszty

3. nie piekę na potęgę więc mniejsza komora piekarnika mi w niczym nie przeszkadza. pytania czy mi sie mieszczą dwie blachy ciasta mnie rozwalają ;)

 

minusy kompaktu? czasem coś pieczesz a druga rzecz musisz na szybkensa podgrzać, rozmrozić etc a tu kicha. co prawda piekarnik parowy ma również funkcje pieczenia (ma termoobieg) i rozmrażania ale ja tego jeszcze nie opanowałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...