Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Właśnie uwolniliśmy śię od chyba najgorszego naszym zdaniem wykonawcy w rejonie Lubin-Legnica itp.

Facet skopał wszystko czego się tknął.Kiedyś miał "cichą" spółke z innym który gonił ludzi do roboty,ale większość pracowników to była jego rodzina.Oglądaliśmy ich roboty i rozmawialiśmy z inwestorami dla których budował i tu przesteroga dla szukających ekipy....Same pozytywne opinie....

Po podpisaniu umowy nagle spółka się rozpadła ,a w umowie tak naprawdę występował tylko on więc przejął tą umowę wspólnika odstawiając na aut.

No i tu zaczęła się jazda bez trzymanki...Facet przestał zjawiać się na budowie(W TYM CZASIE SAMEMU REMONTOWAŁ SWOJE MIESZKANIE),kierownik i inspektor nie mieli z kim rozmawiać,gdyż nie było tam osoby kompetentnej,wszelkie prace wykonywane były w sposób bylejaki,niefachowo,a ja jako inwestor musiałem tym tzw.budowlańcom tłumaczyć projekt,korygować ich błędy i patrzeć na ręce,gduż nie dostarczał swoim ludziom podstawowych narzędzi np.te łazęgi pustaki rąbali siekierą bo nie posiadali nawet piły ręcznej aby je przęciąć.Wypusty kanalizy chcieli zrobić w dziwnych miejscach i ja po wzięciu zwykłej metrówki pokazywałem,że np.wypadnie kibel na przedpokoju....

Od początku lutego do końca maja wykonali stan 0 oraz część murów parteru\,a termin mieli z dachem do końca maja.

Facet totalnie zbzikował,gdyż oprócz mojej budowy złapał jeszcze dwie obok,co logiostycznie dla niego było ideałem.

Kompletnie nie nadawał się do wyliczenia ilości potrzebnych materiałów.Bloczki fundamentowe obliczył mi najpierw na 4000 szt. po czym po mojej sugesti iż nijak tyle aż nie pójdzie przeliczył na 2400,a zużytych zostało około 1000 szt.

Błędów popełnił więcej niż miał włosów na głowie,a łysy to on nie jest.

Wreszcie dostał szpica i buduje chyba jakiemuś nieszczęsnikowi w Siedlcach wedle mojej wiedzy.

No jeszcze dla tych co poszukują wykonawcy ja przestrzegam przed ADAMEM FORNALCZYKIEM Z ROSOCHATY.Jego tzw.firma nazywa się AD-FOR.

UBOLEWAM,IŻ TAK PÓŹNO GO WYWALIŁEM,ALE PRZESTRZEGAM INNYCH.

Na wszystkie jego babole posiadam dokumentacje fotograficzną i ekspertyze rzeczoznawcy budowlanego i spotkam się z nim w sądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Szkoda ze dopiero teraz znalazłem takie forum..

Tak sobie siedze i czytam o waszych poczynaniach.

Ja ze swojej strony moge dodac ze najwieksza frajda jak juz sie go otwiera własnym kluczem .

Dom postawiono mi szybko, po wylaniu fundamentów. Wylanie posadzki trwało zaledwie 1 dzień. Kilka dni przerwy i zaczeło sie... w ciągu 3 dni staneły ściany, później strop po tygodniu juz zaczynało sie cos dziac na poddaszu.

Naprawde w ciągu 3 miesiecy miałem dom zamkniety ocieplony i otynkowany. teraz koncze wykończenia w domu płytki i td. I mam nadzieje ze na pocztku lipca zaczne przeprowadzke.

Naprawde polecam firme K.KASZUBOWSKI, szef młody ale konkretny i rzeczowy. Z tego co wiem buduja dużo domów w krzeczynie i na przylesiu w lubinie.

Na dodatek nie musiałem sie martwic o materiały, facet buduje z materiałami i ma w dobrych cenach..

Warto sprawdzic a nie bedziecie narzekac bynajmniej ja nie narzekam a tez dostałem faceta z polecenia..

Pozdrawim !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilismy z Glogowa Obsluga w Matbudexie pierwsza klasa mamy wycene na nast sobote Zobaczymy Ceny o wiele nizsze niz w Lubinie Od razu do wyceny dolicza prace panow polecanych przez m&k :cieśli (Polak) i dekarzy (Kurnyta)

Nie wiem tylko co z wiezba bo oni biora z Grebocic a cena 810 zl a jak sie samemu do Grebocic dzwoni to facet przez telefon mowi max 800

 

Teraz mamy dylemat z rynnami zaproponowal nam takie ladne srebrne ( jedne z tych lepszych) badz plastikowe Musze znalezc jakies zdjecie domku ze srebrnymi rynnami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szkoda ze dopiero teraz znalazłem takie forum..

Tak sobie siedze i czytam o waszych poczynaniach.

Ja ze swojej strony moge dodac ze najwieksza frajda jak juz sie go otwiera własnym kluczem .

Dom postawiono mi szybko, po wylaniu fundamentów. Wylanie posadzki trwało zaledwie 1 dzień. Kilka dni przerwy i zaczeło sie... w ciągu 3 dni staneły ściany, później strop po tygodniu juz zaczynało sie cos dziac na poddaszu.

Naprawde w ciągu 3 miesiecy miałem dom zamkniety ocieplony i otynkowany. teraz koncze wykończenia w domu płytki i td. I mam nadzieje ze na pocztku lipca zaczne przeprowadzke.

Naprawde polecam firme K.KASZUBOWSKI, szef młody ale konkretny i rzeczowy. Z tego co wiem buduja dużo domów w krzeczynie i na przylesiu w lubinie.

Na dodatek nie musiałem sie martwic o materiały, facet buduje z materiałami i ma w dobrych cenach..

Warto sprawdzic a nie bedziecie narzekac bynajmniej ja nie narzekam a tez dostałem faceta z polecenia..

Pozdrawim !!!

 

może i szybko ale wszystko niezgodnie ze sztuką budowlaną, kiepska kryptorekalma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilismy z Glogowa Obsluga w Matbudexie pierwsza klasa mamy wycene na nast sobote Zobaczymy Ceny o wiele nizsze niz w Lubinie Od razu do wyceny dolicza prace panow polecanych przez m&k :cieśli (Polak) i dekarzy (Kurnyta)

Nie wiem tylko co z wiezba bo oni biora z Grebocic a cena 810 zl a jak sie samemu do Grebocic dzwoni to facet przez telefon mowi max 800

 

Teraz mamy dylemat z rynnami zaproponowal nam takie ladne srebrne ( jedne z tych lepszych) badz plastikowe Musze znalezc jakies zdjecie domku ze srebrnymi rynnami

 

negocjuj z Poniedziałkiem ;-) i poproś żeby na następnym spotkaniu był Kurnyta, żeby omówić szczegóły techniczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zalamana POMOZCIE PROSZE

 

wkoncu zlapalismy "naszego" Henia czyli Pana od wszystkiego Jak sie okazalo 2 tyg temu mial zlozyc papiery o PNB itp a co....jesttragiczne Nic nie zlozyl Jestemy daleko w lesie

Dajcie jakies namiary na kogos kto nam sie tym dalej zajmie Niestety maz pracuje bardzo dlugo Sami nie mamy szans

Ryczec mi sie chce

 

Ekipe niby mamy

dach bedzie wyceniony w sobote

a nawet papiery o pozwolenie nie zlozone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia

porozmawiaj z Jarosławem Wiśnickim 601782975, u mnie jest kierownikiem budowy, ale wiem, że prowadzi też dokumentacje itp i składa wnioski (jak macie komplet dokumentów to samo zlożenie trwa chwilkę, może spróbuj sama?:))

Zgodnie z przepisami na wydanie PNB mają 64 dni, ale pod warunkiem, że przedstawiłaś komplet dokumentów i do niczego się ne przyczepią......

Może będziesz miała szczęście jak ja to dostaniesz szybciej:)-trzymam kciuki

Nie pamiętam ile się uprawomacnia chyba 14 dnia, ale jak będziesz odbierać pozwolenie to w Urzędzie wszystko Ci powiedzą za ile dni w jakim pokoju, co masz załatwić (np Dziennik i tablica budowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylismy w Glogowie dostalismy wycene dachu od A do Z

troche nam sie kolana ugiely no ale wiedzielismy ze dach = kupa kasa

 

no wiec za robocizne , wiezbe, laty, kontralaty, plyty OSB, boazeria, foliowanie, montaz okien montaz stopni i law 50700

 

za materialy 27000

 

Oczywiscie zaraz zaczelismy pytac ile mozna zejsc z ceny Za dwa tygodnie ma przygotowac wstepna umowe Zastanawiamy sie ile moze nam zejsc z ceny bo napewno cos zejdzie bo juz nawet powiedzial ze jest jakas mozliwosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...