Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość rob***
Robert

Geotechniczne badanie gruntu to praktycznie w naszym rejonie pic na wode. Jest chyba jedna firma z glogowa namiary mam gdzies w domu. Biora 600,- Raport robia raczej na podstaweie starych mapek itd... Ale coz wymog jest wymog.

 

 

.... czyli nie pobierają próbek, przekroju gleby itp.duperele. Trochę się obawiam, bo mam na polu glinę. Kolega z Dolnych miał glinę na głębokości 0,5 m, musiał to wybrać i nawieźć kilkadziesiąt ton piachu. Hm, perspektywa nie teges...

 

Jak Ci się przypomni to wrzuć proszę namiary na tych geologów - dzięki !

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czolem

Pewnosci nie mam ale przeczucia ogromne ze jednak to tylko papierkowy raport.

 

Pan bardzo sympatyczny, opinia fachowa. Wykonano ponoć wiele odwiertow...

Tyle ze teraz po tych wszystkich etapach to juz mega sceptyczny jestem, i raczej jak czegos nie widzialem ze bylo robione (a jest robota zanikowa) to znaczy ze nie bylo ...

 

NIe zapomne to dam namiary bo raczej duzego wyboru w tym temacie i negocjacji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem

I ponawiam temat: poszukuje hydraulika.

Godnego polecenia z dobra znajomoscia podlogowki

Z gory dzikuje

 

Też dołączam się do prośby o podłogówkę - Polkowice.

A co do gliny -owszem też mamy na działce - rok już stoją fundamenty i mury i nic (żadnych wykopów gliny na piasek nie było).Teraz kopiemy deszczówkę - zobaczymy na jesień jak będzie woda spływała po tej glinie. Kier bud- Wiśnicki nawet nie zalecał drenażu opaskowego( mamy niski poziom wód)-ale trochę się obawiam czy woda nie będzie stała na tej glinie.Tylko z kopaniem jest przegwizdane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś robił tynki pan P. Sośnicki? Szukam kogoś do tynków cementowo-wapiennych.Wszyscy- a dlaczego nie gips? Taki gładki, bielutki, szybko i tanio.

A ja chcę szary i chropowaty - powoli zaczęłam wątpić.....

To tylko mój upór czy po prostu łatwiej się fachowcom robi- co sądzicie?

A może macie kogoś sprawdzonego od cem-wap. Mam problem... :(

Aiuto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob***

Szukam namiarów na sprawnego geologa do badania technicznego gruntu (Polkowice). Czy ktoś zna lub wie, gdzie mogę namierzyć tegoż ??

Robert

 

Hejka, nam badania geotechniczne robił Pan Wiśnicki, a raczej chyba komuś zlecał. Podobno byli na działce i robili odwierty :)

 

A jakieś namiary na Wiśnickiego ?

 

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob***
Jarosław Wiśnicki

ul. Odrodzenia 20/4

59-300 Lubin

tel +48-601 78 29 75

076 847 00 88

 

mam nadzieję, że te dane jeszcze aktualne, bo my robiliśmy badania rok temu.

 

 

Extra ! Dziękuję bardzo !

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob***
Witam

Czy ktoś z Was buduje się na terenach podlegających ochronie konserwatorskiej i obserwacji archeologicznej ??? Ja mam właśnie taki problem :roll: Co w takim przypadku trzeba zrobić?

 

 

A gdzie koleżanka ma w Lubinie teren archeologiczny, że tam zapytam ?

 

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w której strefie ochrony konserwatorskiej masz działkę??

 

na wypisie z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jest napisane co trzeba zrobić :)

 

cyt. z MPZP wsi Brunów (chyba aktualny)

1) W strefie "A" ścisłej ochrony konserwatorskiej obejmującej obszary i obiekty wpisane do rejestru zabytków należy:

....

p) wszelkie zamierzenia inwestycyjne związane z pracami ziemnymi należy uzgodnić z właściwym wojewódzkim konserwatorem zabytków, prace inwestycyjne można prowadzić wyłącznie po uzyskaniu pozwolenia konserwatorskiego na prowadzenie wyprzedzających ratowniczych badań archeologicznych, archeologiczno-architektonicznych lub towarzyszących, prowadzonych przez uprawnionego archeologa, na koszt inwestora,

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) W strefie "B" ochrony konserwatorskiej należy:

c) przy nowych inwestycjach oraz związanych z modernizacją, rozbudową, przebudową obiektów istniejących wymaga się nawiązania gabarytami i sposobem kształtowania bryły i użytymi materiałami do miejscowej tradycji architektonicznej,

d) formę nowych obiektów należy dostosować do skali, ukształtowania bryły i detalu istniejącej wartościowej zabudowy, w tym formy i wysokości dachu, układu kalenicy, poziomu posadowienia parteru, formy i wysokości ogrodzenia,

e) nowa zabudowa nie może dominować nad zabudową historyczną,

f) wszelka działalność inwestycyjna musi uwzględniać istniejące już związki przestrzenne i planistyczne,

g) należy preferować te inwestycje, które stanowią rozszerzenia lub uzupełnienie już istniejących form zainwestowania terenu, przy założeniu maksymalnego zachowania i utrwalenia istniejących już relacji oraz pod warunkiem, że nie kolidują one z historycznym charakterem obiektu,

h) wprowadza się wymóg uzyskania pozytywnej opinii właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków dla wszelkich działań inwestycyjnych: remontów, przebudów i modernizacji oraz zmiany funkcji obiektów budowlanych, jak i wznoszenia nowych budynków oraz zmiany zagospodarowania terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) W strefie "OW" obserwacji archeologicznej:

a) wszelkie zamierzenia inwestycyjne związane z pracami ziemnymi należy uzgodnić z właściwym wojewódzkim konserwatorem zabytków co do konieczności prowadzenia tych prac pod nadzorem archeologicznym i za pozwoleniem właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków,

....

5. Na całym obszarze objętym planem inwestor zobowiązany jest do pisemnego powiadomienia właściwych służb ochrony zabytków o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem. W przypadku wystąpienia zabytków i obiektów archeologicznych wymagane jest podjęcie ratowniczych badań wykopaliskowych na koszt inwestora, za zezwoleniem właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...