Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Zastanawiam się na budową domu w systemie elementów z keramzytobetonu PRAEFA. Parterówka z poddaszem 130 m z garażem 30 m wyceniona na 120 000 tyś - robocizna + material (same sciany nosne, dzialowe )w scianach rurki do instalacji elektrycznej. jak myślicie czy to dobra cena?

 

Za wybudowanie domu o pow. 130 m2 użytkowej (160 m2 całkowitej), tyle, że z użytkowym poddaszem zapłaciłem 140 tyś. Stan surowy z dachem. Materiał poroton, strop lany, dachowka ceramiczna, kominy systemowe, wzmocenienia na szkody górnicze, schody wewn. żelbetowe, taras, schody wejściowe, ścianki działowe na parterze i poddaszu. W tej cenie jest też robocizna za całość. Do tego będę miał ok 10 tyś zwrotu za vat, więc uważam, że Twoja oferta jest droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czesc

Oj cos tu cichooo

 

Ja mam chyba jakiegos pecha do Glogowa ( specow od dachu)

mamy umowe podpisana na pazdziernik / listopad konczy sie juz styczen i co....nic

najpierw zamowili wiezbe dopiero w listopadzie, potem juz za pozno bo oni w grudniu nie pracuja, potem byly mrozne dni i trzeba czekac na odwilz a jak juz przyszla to cicho sza.. no matko jedyna jaka jestem zla

Mialam nadzieje ze zanim pojde na porodowke to chociaz moja maximka daszek piekny bedzie miala :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich stoję przed powaznym wyborem pokrycia dachowego i zastanawiam sie nad dachówką czy blachą ? Dach prosty 2 spadowy bez lukarn tylko mały daszek nad wejściem kąt dachu to 49. Prosze o jakies rady. Zastanawiam się nad L15 anagoba czy anagoba szlachetna czym sie to rózni opróczceny.

Prosze o poradę? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sie

 

Jak juz wiecie mamy jakiegos pecha z tym Glogowem Moj malz pojechal tam w sobote bezposrednio do pana P. a ten mowi ze przeciez ciesla na nas czeka Zadzwonili jeden gadal co innego drugi co innego zaczeli sie motac

niewazne...

stanelo na tym ze od nast poniedzialku maja sie u nas stawic i dach w lutym ma byc - no zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos moze namiary na pozadna ekipe do ocieplenie poddasz (welna,regipsy itd) , sporo skosow.

 

669 982 824 doskonały fachowiec, na pewno nie jest wolny "od ręki" ale warto troszkę poczekać Zadzwoń, zapytaj. :) My polecamy. To jeden z niewielu ludzi na naszej budowie, którego oceniamy na "5", a oceniamy baaaaardzo krytycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich stoję przed powaznym wyborem pokrycia dachowego i zastanawiam sie nad dachówką czy blachą ? Dach prosty 2 spadowy bez lukarn tylko mały daszek nad wejściem kąt dachu to 49. Prosze o jakies rady. Zastanawiam się nad L15 anagoba czy anagoba szlachetna czym sie to rózni opróczceny.

Prosze o poradę? :-?

jak chcesz zobaczyć angobe na dachu zapraszam

pokrycie tylko dachówka ciężki dach a u nas wieje z roku na rok coraz mocniej

a kasa bardzo podobna a dach jak najprostszy jak najmniej okien dachowych lukarn itp

bo czyż jest w domu droższy element niż dach

ia ile procentowo jest spartolonych trudnych dachów

prostota to ideał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi mówino-angoba szlachetna na dłużej pozostanie bez jakichś naleciałości, które niestety po kilkudziesięciu latach mają wszystkie dachówki Zaznaczam, że tak mi powiedziano-ja zupełnie się na tym nie znam. Opierając sie na opinii innych wybrałam angobe szlachetną-L15. Także mozna zobaczyc, mam dom pod Legnicą

 

 

LillaLyktan, czy ten Twój fachman robi także ocieplenie i podłogę stropu drewnianego? A może ktoś z Was wie, jaki to jest koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LillaLyktan, czy ten Twój fachman robi także ocieplenie i podłogę stropu drewnianego? A może ktoś z Was wie, jaki to jest koszt?

 

Niestety nie wiem. On to taka "złota rączka". Czego się nie chwyci to stara się zrobić bardzo dokładnie, zawsze kombinuje z nowymi pomysłami, żeby było praktycznie. Hobbysta taki. :wink: Ale czy robi też ocieplenia na stropach drewnianych to nie wiem. Najlepiej zadzwoń i zapytaj osobiście - pośrednicy są zbędni. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...