Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sterownik PID czy elektroniczny miarkownik ciągu


sewerynslowi

Recommended Posts

  • 2 months później...
zaletą manualnego jest to, ze działa on "proporcjonalnie". płynnie reguluje otwarcie klapki, wadą to, ze pod koniec palenia i po wygaszeniu klapka jest na max otwarta co wychładzać może instalację, Unister-a wadą natomiast jest to, ze działa skokowo, w trybie on/of, bez położeń pośrednich, zaletą to, ze po wygaszeniu i przy zaniku prądu klapka się zamyka, szkoda, ze ktoś nie wymyślił jeszcze miarkownika elektronicznego działającego płynnie jak manualny :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Odkopie stary temat. Nie chce zakładać nowego.

 

Mam taki oto piecyka - http://www.enka-ogrzewanie.pl/images/enka_p_plus_max_min.jpg

 

Chce zamontować zamiast dmuchawy , miarkownik elektroniczny.

 

Taki - http://allegro.pl/miarkownik-elektroniczny-ciagu-zamiast-dmuchawy-i3749047580.html

 

Sterownik mam taki: http://www.plum.pl/pl/?id=308

 

Czy będzie to wszystko kompatybilne ze sobą jak podłącze miarownik do sterownika i czy ten miarownik mogę zamontować w miejsce dmuchawy ? Z dmuchawy jestem średnio zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tego MCI w wersji v3, wówczas z plumem powinno być komptybilne

 

MCIv3 ma przycisk dopasowujący tak w skrócie mówiąc... i w/g producenta może współpracowac m.in. z niektórymi tech-ami i plumami z którymi wersja v1 widoczna na fotkach z aukcji nie działała poprawnie.

 

Tyle,że musisz w tych dolnych drzwiczkach dorobić klapke, którą ten MCI ma podnosić.....

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie trochę zmartwiłeś. Bo myślałem , że nie będzie potrzeby dorobienia klapki. Z tym sobie raczej nie poradzę. Ja bardziej szukałem czegoś takiego co będzie otwierać i zamykać kanał od góry w tym miejscu gdzie jest teraz dmuchawa. Myślałem, że zamontuje ten miarownik w miejscu dmuchawy podłącze do komputera i będzie chodzić. Producent ma v3 tego MCI.

 

nie ma jakiegoś innego rozwiązania ?

Edytowane przez zeluzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś miejscowego ślusarza czy spawacza i klapkę dorobi....

 

Czy można sterować klapką po dmuchawie z góry - bladego pojęcia nie mam... kwestia pewnie konstrukcji kotła i danego ciągu kominowego, nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

 

Generalnie zadaniem miarkownika czy to manualnego czy elektronicznego jak unister czy mciv3 jest podnoszenie klapki dozującej powietrze pod ruszt.

MCI podłączamy pod wyjście dmuchawy w swoim sterowniku, stąd w opisach "podłącz zamiast dmuchawy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...