Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplenie ściany na "tarasie" ?


ślimak69

Recommended Posts

Witam wszystkich to mój pierwszy post. :bye:

 

Chce ocieplić stary dom parterowy styropianem, na około domu mam wylany beton równo z poziomem gruntu na szerokości ok 70cm.

Nie za bardzo pasuje zjechać z ociepleniem do tego betonu, nie chcę też zostawić cokołu (od gruntu do papy położonej poziomo ok 70cm) nie ocieplonego, skuwanie tego betonu na około i ocieplanie fundamentu też mi nie bardzo pasuję. Nie wiem czy cały dom ale w jednym miejscu zrobiłem odkrywkę i fundament jest bardzo nierówny - kamień wapienny.

 

Załóżmy że chcę ten beton zostawić i potraktujmy to jako taras bo przypadek będzie podobny. Już widziałem zdjęcia wysadzonego tarasu niszczącego ocieplenie np:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?158583-Problem-z-pop%C4%99kan%C4%85-elewacj%C4%85

 

Jak ten problem rozwiązać?

 

Jeden z pomysłów jest taki żeby zostawić szczelinę między ociepleniem a tym betonem ok 15-20mm i w tą szczelinę wcisnąć piankę dylatacyjną #10x150 złożoną na pół.

 

Jakieś inne pomysły?

docieplenie..jpg

docieplenie..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zostawiłbym jednak przerwę pomiędzy izolacją a płytą betonową. Mostek termiczny i tak występuje ponieważ płyta wkoło budynku styka się ze ścianąstanowiąc przewodnik zimna. Chcąc uniknąć mostków niestety musisz skuć płytę a izolacją termiczną zejść min 1 metr poniżej poziomu posadzki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to chyba najlepsze wyjście bo taką "niedoróbkę" można będzie poprawić i izolację fundamentu wykonać po izolacji ściany jeśli w ogóle zajdzie taka potrzeba. W takim razie zostawię ok 20 cm przerwy.

 

Z tym 1 metrem to masz na myśli od posadzki tak jak napisałeś czy metr fundamentu od poziomu gruntu?

Metr od posadzki to by wyszło ok 30cm w głąb gruntu.

 

Całe to ocieplanie fundamentów to jakiś koszmar bo nawet jak je z zewnątrz ocieplę to jeszcze zostaje mi ziemia od strony wewnętrznej w miejscach nie podpiwniczonych a to jest wielki akumulator.

 

ehhh idealnie nie będzie ... na razie zmieniłem okna poprzednie drewniane miały chyba 50 lat :jawdrop: i nawet nie były ozdobą co dopiero mówić o izolacji jakiejkolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa termomodernizacja starych domów jest dość trudna z projektowego punktu widzenia i wymaga dość dużej wiedzy. Dlatego jeżeli chcesz odrestaurować dom to polecam zatrudnienie dobrego architekta. Jednakże, jeżeli dom nie przedstawia jakiejś historycznej wartości to jest to po prostu nie opłacalne dlatego sie nie przejmuj, że idealnie nie będzie.

 

Jeżeli chodzi o izolację ściany na ten metr to chodzi o izolację do poziomu przemarzania czyli mierzony od gruntu. Niestety wcześniej poslużyłem sie trochę skutem myślowym wobec tego teraz sprostowanie. W polsce mamy IV strefy klimatyczne i w zależności od tego w której się znajdujesz ten "metr" to może być od 0.8 do 1.4 m :) - Nie wiem gdzie masz dom wobec tego nie mogę określić dokładnej głebokości ale tu masz mapkę :

 

http://brasil.cel.agh.edu.pl/~08tszymanski/images/pictures/przemarzanie.gif

 

Jeżeli zaizolujesz ściankę fundamentową zgodnie z tymi głebokościami to można powiedzieć, że izolacja od strony wewnętrznej nie będzie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

 

 

Zapraszamy do kontaktu z Ekpertem Forum. Na pytania -
jeszcze tylko przez kilka dni
- odpowiada URSA

 

 

 

Porady Eksperta:
http://forum.muratordom.pl/forumdisp...łna-mineralna

 

 

 

URSA Polska jest producentem szerokiej gamy materiałów izolacyjnych. Podstawowe produkty firmy to
wełna mineralna URSA GLASSWOOL
oraz
polistyren ekstrudowany URSA XPS
, a także nowość w ofercie -
biała wełna mineralna PURE ONE
. Dzięki nim producent zapewnia wiele rozwiązań w zakresie
izolacji termicznej
i
wyciszenia pomieszczeń
.

 

 

 

Materiały izolacyjne, ocieplenie dachu, ocieplenie poddasza, izolacje techniczne, izolacja ścian, sufitów i podłóg – URSA oferuje rozwiązania dla wszystkich.

 

 

 

Czekamy na Państwa pytania

 

Pozdrawiamy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...