Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w ocenie projektu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

oni mają jangaza, ale jak robią projekty to nie wiem, w każdym razie jangaz ma z it umowę

firma firmie nie równa, sam poprawiałem projekt firmy rescold, niby siedzą w klimatyzacjach i takich tam ale inżyniera mają słabego, więc na razie nie polecam dopóki nie zrobię im szkolenia w kwietniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest prawidłowe jeżeli różnica w wywiewie/nawiewie projektowanym jest 10-20m3/h na danym poziomie? Mam taki projekt i nie wiem czy to jest ok.

 

wentylacja02.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/_EFPpVt89Nco/TW1MEeqLLzI/AAAAAAAAVwY/TqW19qV1De8/s512/wentylacja02.jpg

wentylacja01.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/_EFPpVt89Nco/TW1MCkv1p4I/AAAAAAAAVwE/o1-dEsm_HX4/s512/wentylacja01.jpg

Edytowane przez Set7x7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, że jeśli w projekcie jest 10-20m3/h nierównowagi, to tyle będzie w praktyce. To nie apteka, podane wartości mają być osiągane w trakcie prób wydajności, a w trakcie normalnej eksploatacji są zwykle mniejsze. Przepływy aktualne zależą od tak wielu czynników (min. zapchanie filtra, aktualny bieg wentylatora, że już nie wspomnę o pracy okapu w kuchni), że nie jest ważna drobna różnica miedzy nawiewem a wywiewem, tylko odpowiedź na pytanie, jak powietrze popłynie przy braku równowagi. Jeśli nie będzie przenosić zapachów w niepożądane miejsca to jest OK. Generalnie nawiew powinien być ciut większy od wywiewu.

 

Re Michal młody:

W Libiążu budujesz dom?

Edytowane przez Indiana_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest prawidłowe jeżeli różnica w wywiewie/nawiewie projektowanym jest 10-20m3/h na danym poziomie? Mam taki projekt i nie wiem czy to jest ok?

 

nie przejmiuj się że tak wychodzi z przekrojów, kanały mają jeszcze opory więc nie zawsze tak jest jak podaje jedna strona równania, jak chcesz bawić się w dokładność to policz sobie opory i będziesz wiedział dokładnie, jeśli jesteś pewien że którąś nitką poleci za dużo to wstaw coś co przytłumi strugę, jeśli jesteś pewien że poleci za mało to przeprojektuj instalację, bo tłumienie pozostałych nitek w tą słabą powietrza specjalnie więcej nie wepchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...