Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłączenie kominka do komina przed stropem czczy za stropem


Izabela i Janusz

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie czy można podłączyć kominek -przewód dymowy do komina ponad wylanym stropem-przejść przez strop.. Widziałem że większość kominków podłącza się do komina trochę poniżej stropu, majster zaproponował aby kominek podłączyć do komina powyżej stropu. Czy takie rozwiązanie jest racjonalne oraz bezpieczne. Czekam na poradę. Pozdrawiam

Edytowane przez Izabela i Janusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ja osobiście odradzam ale to moje zdanie.Może majster niech zrezygnuje w ogóle z komina i wywali rurę nad dach.:)

Ludzie często żeby wykorzystać jak najwięcej energii przedłużają rury ile się da albo i więcej.Widziałem jak wygląda dom po pożarze przez podobne podłączenie przez majstra.Podłączył kominek ponad stropem na strychu gdzie dach był z kratownicy.Rura przechodziła blisko kratownicy.Właściciel po kilku miesiącach raz przesadził i ostro rozpalił w kominku ,rura się za mocno rozgrzała i doszło do pożaru.Ubezpieczalnia nie wypłaciła oni złotówki pomimo ,że chata była ubezpieczona.Facet miał opinie od kominiarza na piec co.Kominek sobie podłączył samowolnie przez "FACHOWCA"Nie mieszkał nawet roku.

 

Jeżeli ponad stropem jest strych to ja się bym nie odważył a jakby nawet to zimą przy różnicy temperatur będzie się woda skraplać i lecieć po rurze do kominka.

Nie wiem co jest u Was ponad stropem bo za mało informacji napisaliście i może się nie potrzebnie tu mądruję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...