Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Na którą stronę folia aluminiowa?


Notos

Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie: mam w piwnicy rurę "spiro" do rozprowadzenia gorącego powietrza, obawiam się, że będę miał straty ciepła bo piwnica zimna, a rura ma warstwę ocieplenia tylko 2 cm. Zdecydowałem, że rurę tę docieplę, obkładając ją dodatkową warstwą wełny mineralnej uni-mata i aby było "fachowo" - dodatkowo, jako zewnętrzną warstwę docieplenia założę folię paroprzepuszczalną aluminiową. Pytanie mam: warstwą aluminium do wewnątrz czy za zewnątrz? Sądzę, że do wewnątrz, aby aluminium odbijało ciepło do środka ocieplenia nie dopuszczając do utraty ciepła. Gość z castoramy powiada, że srebrna warstwa ma być na zewnątrz... I bądź człowieku mądry i pisz wiersze...:no:

Poradzicie coś Szanowni państwo? Wdzięczen będę dozgonnie, bo jutro chciałem ocieplać...

Notos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warstwa aluminium na zewnątrz, nie chodzi w takich rozwiązaniach o promieniowanie tylko o ryzyko zawilgocenia izolacji a aluminium ma bardzo bardzo słabą paroprzepuszczalność i chodzi tu o klasyczną paroizolacje i powstawanie punktu rosy w materiale izolacyjnym bo mokra izolacja to żadna izolacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warstwa aluminium na zewnątrz, nie chodzi w takich rozwiązaniach o promieniowanie tylko o ryzyko zawilgocenia izolacji a aluminium ma bardzo bardzo słabą paroprzepuszczalność i chodzi tu o klasyczną paroizolacje i powstawanie punktu rosy w materiale izolacyjnym bo mokra izolacja to żadna izolacja.

 

Panie doradco! Zawilgocenie wełny od strony gorącej rury to czysta herezja, a folia z aluminium zawsze ma niezależnie z której strony jest ta warstwa aluminium. Teraz nie dziwię sie dlaczego mamy takich "fahofcuf", skoro mamy takich doradców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...