Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wełna folia wełna czy wełna wełna folia?


marcinkornacki

Recommended Posts

Mój dach jest ocieplony od strony domu jak narazie 15cm wełną.

 

Moje pytanie jest następujące:

Czy następną warstwą może być żółta folia paraizolacyjna tak jak np. była przedstawiona symulacja w gazecie Majster? czy też jak w większości po 15 cm jest np.5 cm i dopiero folia po czym stelaż.

 

Pytam się bo nie wiem już czy moja praca nie idzie na marne.

Po folii zamierzam położyć stelaż a pomiędzy profile włożyć 5cm wełnę.

 

Proszę o odpowiedź.

 

ps. chciałem się również gdzie można nabyć taśmę dwustronną do zabezpieczenia połączeń pasm folii i miejsc gdzie są zszywki. Pytam się bo domyślam się że jest to folia specjalistyczna, a o takową pytałem już w 4 sklepach i nikt nic nie wie. Zaproponowano mi tylko taśmę jednostronną do " Naprawy folii" przezroczysta - 30m za około 40 zl. To ja na samą taśmę mam wydać około 1000zł? czy nie wszystko trzeba kleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wełna wełna i dopiero folia ale nie żółta paraizolacyjna (niestety tak robi 90% inwestorów i później w skrajnych przypadkach grzyb na wewnętrznej stronie płyty gipsowej) tylko folia aktywna regulująca przepływ pary wodnej. Folia aktywna jest 2 albo 3 razy droższa ale jej stosowanie ma sens. Jeśli masz zastosować zwykłą żółtą folię paraizolacyjną to lepiej jest zostawić samą wełnę. Na poparcie mojej tezy polecam poradnik/informator firmy Rockwool producenta wełny, który nie zaleca stosowania folii paraizolacyjnych. Jestem zwolennikiem rozwiązań które powodują, że dom "oddycha" i tyle. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...