Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bioekocent 3300 pro


bladyy78

Recommended Posts

Czy ktoś z was użytkuje tą oczyszczalnię?

 

Użytkuje :)

zakupiona w styczniu 2010 r.

Zmontowana w maju 2010 r.

a mieszkam od sierpnia 2010r . Pierwsze 30 dni byłą bez napowietrzania i bakteri ( tak to mialo byc według firmy montującej) i jak już poczułem smrodek to instalator podjechał i zaszczepił ją:).

Od tej pory działa poki co bez zarzutu:) i niech jej tak zostanie.

w domku 2+1 często goście:)

Wkrótce 2+1+2 :) i wtedy zobaczymy jak sobie radzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że znalazł się użytkownik tej oczyszczalni, ja również posiadam tą oczyszczalnię już zamontowaną, ale jeszcze jej nie użytkuje i w związku z tym mam małą prośbę do Ciebie. Czy możesz mi powiedzieć, czy w środowym zbiorniku masz niższy poziom wody niżeli w pierwszym i trzecim? Bo ja u siebie poziom wody mam w trzech zbiornikach taki sam, a na tej stronce http://www.ekologia24.biz/oczyszczalnie/przydomowa-oczyszczalnia-sciekow-bioekocent-3300-pro jest przedstawiona zasada działa tej oczyszczalni i poziom wody w 2 zbiorniku jest zdecydowanie niższy niżeli 1 i 3 zbiorniku. U mnie rurka recyrkulacji wewnętrznej ta która idzie z leja w zbiorniku 3 do zbiornika 2 jest pod wodą, a na tym schemacie jest nad wodą. Jak to wygląda u Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem 6,5 tys zakup poprzez allegro. U dystrybutora kosztowała grubo ponad 8 tys. Montowałem samodzielnie. Miejsca zajmuje hm 3,6m jest długa i bodajże 1,2m szeroka. Za oczyszczalnią trzeba jeszcze zamontować studzienkę rewizyjną wiec po długości zajmuje 5m. Wodę odprowadzam do cieku wodnego ( na takie odprowadzanie wody potrzebny jest operat wodno-prawny).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem 6,5 tys zakup poprzez allegro. U dystrybutora kosztowała grubo ponad 8 tys. Montowałem samodzielnie. Miejsca zajmuje hm 3,6m jest długa i bodajże 1,2m szeroka. Za oczyszczalnią trzeba jeszcze zamontować studzienkę rewizyjną wiec po długości zajmuje 5m. Wodę odprowadzam do cieku wodnego ( na takie odprowadzanie wody potrzebny jest operat wodno-prawny).

 

a zeby doprowadzić "wode" do rur którymi jest gromadzona do zbionika woda deszczowa z dachu tez jest wynagane jakies "pozwolenie" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można pewnie można, ale czy chcesz mieć deszczówkę zalatującą fetorkiem? Druga sprawa na każdą oczyszczalnię potrzebna jest zgoda Gminy. Wiec musisz im określić gdzie te oczyszczone ścieki będziesz odprowadzał. Musisz wiec zrobić projekt. A gdzie ty swoją deszczówkę odprowadzasz? Jeżeli jej nadmiar odprowadzasz do jakiegoś rowu to również na to potrzeba zgody, jak takowej nie masz, nawet się nie wychylaj, bo mogą dowalić Ci kare. Operat wodno prawny jest potrzebny jeżeli ścieki wychodzą po za twoją posesję, jeżeli je zagospodarujesz nie jest wymagany. Jednak żaden urząd nie da wiary w to że np. ścieki rozsączysz w gruncie jak, wiedzą że w danym rejonie występuje glina, jak się będziesz upierał na rozsądzanie każą ci zrobić badania gruntu i na tej podstawie podejmą decyzję. Wszystko jednak zależy od urzędników u mnie byli strasznie restrykcyjni na rozsądzanie nie dostałem zgody. Jednak teraz mogę im podziękować mam taką glinę że gary można lepić, o jakimkolwiek rozsaczaniu nie ma mowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie kosztowała 6700 ... skorzystałem z marazmu styczniowego i wtedy kupiłem;) oj promocja była super.

polecam innym takie rozwiązanie.

a teraz kosztuje okolo 9 tys .... u tych samych:) montażplus materiału około 3 tys.

 

co do podłączeia.. wiesz nie ma problemu .. fetorek tez nie problem... problem w tym że jednak bakterie zostaja... i nie podlewal bym tym trawnika ani kwiatów:)

chyba że wydasz kupe kasy na ultrafiolet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 months później...

ja równiez zakupilem owa oczyszczalnie. teraz bede stawla przed opcja zakopania i uruchomienia tej oczyszczalni.

 

przeczytalem "instrukcje" która jest zamiesczona do oczyszczlani ale jest bardzo uboga albo ja nie potrafie czytać ze zrozumieniem :(

 

 

moze podacie mi jakies cenne wskazówki odnosnie montażu oraz uruchomienia i podłączenia i ustawiania zaworów w oczyszczalni jak i w pompie

 

z góry dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...