Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od marzeń, projektów, wizualizacji do ...


mirela99

Recommended Posts

yuka - przeoczyłam Twoje pytanie. Lampy w czarnej robione w firmie Wcisło w Bielsku. Z tego co wiem to inspirowali się na lampie z Italuxa

Larix. Tylko Italux nie ma kinkietów. Cena zależy od wielkosci tuby. Ja za wszystkie płąciłam ok 2 tyś (4 sztuki).

Fototapeta zostaje z latarnią. Zadałam tylko pytanie, czy da się zmienić światło na malinowy przechodzący z w żółty (promienie), wtedy nie będę musiałą się zamykać tylko w jednym kolorze z dodatkami (tzn wybiorę jeden jako doatek ale sobie będę mogłą zmienić z czasem jak mi się znudzi). No i poprosiłam o rozjaśnienie zdjęcie i odbicie lustrzane. Czekam na ich wykadrowanie i zamieszczę tutaj jak mi prześlą.

 

A na placu budowy - ogród mam prosty jak stół (niemalże), nasypane nawozy. W sobotę jak pogoda pozwoli siejemy trawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

steefler - ciężko mi powiedzieć. To mój pierwszy okap, nie porównam. Na pewno jest pięny. Na pewno działa dobrze (widać np. po czyszczeniu ile syfu ściąga), na pewno na 4 jest głośny (mam kuchnię otwartą) - ale kupiłabym go ponownie :).

bocian_86 - przed zapłatą pokazlai ma skadrowane zdjęcie. Drobne korekty (zmiana świata) za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wyszła fototapeta (zamiawiam winylową laminowaną):

http://img692.imageshack.us/img692/166/miasta78115x2802odbiciem.jpg

 

Mam też około setki starych zdjęć. Chciałam je oprawić w ramki i powiesić na ścianach przy schodach. Nie mam pojęcia, czy poszaleć i oprawić je w jakieś kolorowe ramki (wczoraj w ikei widziałąm niebieskie, zieone itp.) czy w jednolite, drewniane (ale chyba za smutno będzie ?).

http://img580.imageshack.us/img580/2375/03bw.jpg

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj w Ikei bo córka pierwszoklasistka nie miała biurka. Jako że obecnie róż dominuje na ścianach (córki opcja) a w przyszłości ma się zmienić na ciemnoszary (to moja opcja) postanowiłąm kupić białe biurko. Problem był nie lada, bo biały blat ni cholery nie pasował kolorystycznie do szfek proponowanych przez ikee. Blat jest w kolorze bieli śmietankowej a szafki śnieznobiałe. Co się namęczyliśmy, żeby to jakoś zgrać. Przy okazji się okazało, ze zarówno biurko jak i fotelik który sobie obmyśliłam są tragicznie wykonane. Biurko ze szklaną płytą okazuje, ze jest żółtawe, brud wchodzi między szybę z płytę, wyglądało to okropnie. Szyba tylko wsadzona, niby można myć, ale ten syf porysował ramę biurka i wszystko to pięknie jest wyeksponowane.

Mówię o tym biurku tylko białym http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/vika-gruvan-vika-lilleby-sto__0123339_PE279519_S4.JPG

Fotel skruvsta w ikei był użytkowany i jego kolor przypomnał raczej moją wycieraczkę aniżeli to cudo na zdjęciach sklepu.

Wkońcu stwierdziliśmy, że kupujemy biurko i fotel tylko na 2-3 lata, jak przemalujemy już te nieszczęsne ściany to zmienimy biurko i fotel (teraz kupiliśmy mały fotelik dziecięcy).

Ale za to kupiliśmy coś, co jest wspaniale zrobione i piękne. To chyba jedyna rzecz w tym sklepie która w realu wygląda piękniej niż na fotce. Jest ciemnoszara (takie chciałabym ściany) bardzo ciężka (przeszło 5 kg) i cudowna:

http://www.ikea.com/de/de/images/products/arod-arbeitsleuchte__0134378_PE290495_S4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirela99 - Ja jednak wybrałabym ramki w jednym kolorze, niekoniecznie drewniane. Stare zdjęcia mogłyby nie komponować dobrze z pstrymi kolorami. Zmieniałaś kolor światła w lampie na fototapecie? Wydaje mi się, że był bardziej żółty. Czy jest w ogóle możliwość, żeby ta firma przerabiała nieco zdjęcia? Chodzi mi o to, że jak zdjęcie jest czarno-białe, a jeden element np. niebieski (np. samochód), to czy mogą go przerobić na czerwony?

Co do biurka - ta szyba się nie zbije? Wygląda na delikatną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czerwienia latarnia wyglada swietnie!

 

ja kocham stare zdjecia, wg mnie kolorowe ramki beda kiczowato wygladaly znalazlam w nezcie taka ramke ale to tez kwestia ujecia zdjecia, dla mnie osobiscie stare zdjecia w ramkach z kutymi zdobieniami np taka http://artdecor24.pl/images/s/retro-ramka-na-fotografie-4361.jpg albo ta

http://artdecor24.pl/images/s/ramka-fotograficzna-zwienczona-kokardka-4200.jpg

http://artdecor24.pl/images/s/czarna-ramka-w-stylu-biedermeier-4161.jpg

zajrzyj tu np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirela99 -Zmieniałaś kolor światła w lampie na fototapecie? Wydaje mi się, że był bardziej żółty. Czy jest w ogóle możliwość, żeby ta firma przerabiała nieco zdjęcia? Chodzi mi o to, że jak zdjęcie jest czarno-białe, a jeden element np. niebieski (np. samochód), to czy mogą go przerobić na czerwony?

Co do biurka - ta szyba się nie zbije? Wygląda na delikatną ;)

Zmieniłąm kolor :). Jest możliwość zmiany fototapety, trzeba zapytać na maila, oni oceniają, czy dużo pracy to zajmuje grafikowi i wyceniają. Mi zrobili lustrzane odbicie, zmienili kolor światła i rozjaśnili zdjęcie - za free wszystko. Jest tylko problem z winilową tapetą. Mają szerokość 107 a ja potrzebuję 115. Musiałabym mieć klejenie pośrodku. Zaproponowali lateksową laminowaną bez łączeń (papier jest szerszy).

Szuba się nie stłucze bo nie kupiłąm tego biurka. Wspomniałam tylko że się syfi wokół tej szyby. Nabyłam zwykły biały blat z białymi nogami.

kluta - wszystko łądnie, tylko rozwiązanie musiało by być względnie tanie. Mam tych zdjęć dużo i chciałabym jak najwięcej ich powiesić. Pomijając cenę obróbki, papieru itp i tak kupę kasy nas już wyszły. 100 zdjęć razy 40 pln najtańsza ramka ... to dla mnie nie do przełknięcia. Muszę szukać innego rozwiązania :(.

A może antyrama ? I zostawiłabym tą oryginalną ramkę w starym zdjęciu, taką pożółkniętą, z dzióbkami (nie wiem jak się to fachowo zwie :().

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirelko fototapeta super i ta lampka stołowa...szkoda że mój mąż nie przeżyłby tej lampy ;)

 

Mi było ciężko ją przeżyć. Ale mój córce wszystko kupi (w przeciwieństwie do naszych pomieszczeń).

Tapeta będzie płącona dopiero w poniedziałek, mają tydzień na przesyłkę. Jak przyjdzie i znajdę pana do klejenia to pstryknę oczywiście fotk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...