Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od marzeń, projektów, wizualizacji do ...


mirela99

Recommended Posts

:)

Venuska jak bede mieć chwilkę natchnienia to Ci opiszę jak moje koty zareagowały na .... taki oto sweterek (bandzior się położył do góry kołami i tak leżał do czasu aż mi go nie ściagnęłam ):confused::

 

http://img8.imageshack.us/img8/2605/lycra19ciemnyfioletr250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki dziewczyny.

Dzisiaj odbieramy wyniki - zobaczymy czy coś wyszło. Może głupio to zabrzmi - ale marzę, żeby to była alergia. I tylko alergia. No ale w 50% nie da się wykryć przyczyn tej choroby :(. S miała badania na HCV. HBS, nerki i watrobę. Jak wszystko wyjdzie oki to chyba przyczyna będzie lajtowa. No i najważniejsze żeby wyeliminować podejrzenia raka krwi :(. Choć morfologa jest oki. Więc łudzę się, że najgorsze wyeliminowaliśmy.

 

A ja w sobotę zainaugurowałam otwarcie sezonu w ogrodzie. Pobieliłam ponownie drzewka, pozbirałam liscie gigantusa. Wczoraj dziadek S kupił budkę lęgową i będziemy ją wieszać w lasku. Do 2 tygonie będę dzwonić do szkółki leśniej w sprawie krzaków i drzewek lubianych przez ptaszki. Będziemy sadzić :).

No i czekam na wertykulację i aerację mojej trawy (chyba jeszcze pogoda nie sprzyja). Chcę też zasiac łąke kwietną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirelko, modlę się o zdrowie So:hug: Dobrze, że najgorsze wyeliminowane, oby już tylko dobre wieści były :hug: i na takie czekam!

 

Ja już też przebieram nogami, żeby zacząć prace ogrodowe, sama w to nie wierze ale marzę o wyrywaniu chwastów i grzebaniu się w moim kawałku ziemi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. W sobotę siedziałam sobie na tarasie i plewiłam. Ku mojemu zdziwnieu okazało się, że mam zieloną pietruszkę i miętę. Ta druga cholera nie wiem jak ale przeniosła się z jednego ońca tarasu na drugi. Muszę skubane wsadzić do doniczek i dopiero wtedy do ziemi.

A w sobotę byliśmy wieczorem u sąsiadów - mieli ze mnie niezły ubaw. P. pytali czy kosiarka już przygotowana do akcji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapragnał mi się warzywnik w skrzyniach. Muszę w sobotę sobie pomierzyć ile i jak wielkie skrzynie mi się zmieszczą. Poczytałam o tym na ogrodowisku i mam pomysł. Jak pogoda w sobotę dopisze to może coś ruszymy (musimy jeszcze z palet zbić kompostownik). Ale P. narzeka że mamy okna jak na melinie i ... stara mi się wyperswadować roboty ziemne :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę - fajne te warzywniaki!

Pewnie bym się sama skusiła na taki (mimo że i bez tego roboty w ogródku jest MASA) ale naprawdę nie mam na to miejsca: działeczka niewielka, a jedyne nasłonecznione miejsce jest pod samym tarasem:(.

 

Zresztą, tak naprawdę, to brakuje mi tylko dwóch rzeczy: zielonego groszku, który uwielbiam a w sprzedaży jest właściwie nie do dostania i malin, które z kolei są bardzo drogie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Aga :). U mnie to super sprawa, bo nie muszę darni ściagać. Stawiam na obecnej trawie, mam jakieś kafle które użyję na dróżki.

Siatka rabitza pod spód (nornice), folia kubełkowa po bokach, agrowłóknina pod kafle, impregnat nietoksyczny. Podobało by mi się pomalować te deski od zewnatz na jakiś kolor - ale nie mam pomysłu na jaki. Może coś ładnego wyjdzie :)

 

Tymczasem mam w domu do powieszenia taką oto budkę

http://www.e-witona.pl/image_func.php?img=gfx/d9bfc92d2f412cae965c24fa7329b768.jpg&maxwidth=220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może powiem co wiem a Ty mnie poprawisz - przyda się innym.

Deski wezmę z tarasu (został mi modrzew syberyjski), zobacze jak duże zrobię, ale szerokie na około 1,5-1,8 m, długie na 3. Kątownikami je ze sobą złączę (chyba tylko na wysokość jednej deski ok 15 cm, czy lepiej na dwie ?). Zaimpregnuję je. Na dno dam siatkę rabitza (mam nornice). Wewnątrz wyściełam je folią kubełkową (żeby deski się nie stykały z ziemią) Potem gałązki i na to ziemia. Między skrzyniami położę płaskie płytki kamienne (mam takie dosyć grube) na agrowłókninie (żeby chawsty za bardzo nie rosły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...