Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od marzeń, projektów, wizualizacji do ...


mirela99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć Mirelka :hug:

 

 

daaaawno mnie tu nie było. I tak sobie dziś siedze cichaczem i czytam niektóre wątki no i trafiłam do Ciebie. Czytam rozważania jadalniane. Ja- jeśli mogę zagłosować- jestem za przezroczystymi, a kolor na szczytach. Ale jaki to już nie wiem. W zasadzie chyba wszystko jedno bo z przezroczystymi się żadne nie pogryzą.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz- dlaczego nie próbujesz "przemalować" stołu na "drewniany" ? Ja też miałam w salonie ławę wenge (fuj? ) i zabrałam się za nią i mam już dąb - w moim przypadku bielony bo takim olejem go potraktowałam. Jeśli chcesz to wkleję Ci fotkę Before and After ...

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja bym wzięła czarne z podłokietnikami.

No kurczę, jak dla mnie te bez wyglądają jakoś chudo.

Chyba, że wszystkie byłyby transparentne.

Albo bierzesz pomarańczowy i przykrywasz podłogę w razie czego.

Bo tych navy nie ma z podłokietnikami?

 

Wychodzi na to, że strasznie namieszałam tymi transparentnymi :oops:

 

Wiesz, jest jeszcze jedna możliwość.

Może się wstrzymać z krzesłami na szczyty i kupić na razie 6 bez podłokietników.

Jest szansa, że za jakiś czas zaczną produkować inne kolory.

Mam wrażenie, że to się zmienia. Na początku podróbki były tylko białe i czarne.

Nie ma navy z podłokietnikami. Chuba faktycznie wstrzymam się ze szczytowymi - kupię 6 transparentnych :). Decyzja podjęta.

 

helloł dla mnie fotka nr 2, bezwzględnie bez dywanu, parkiet piękny:yes:

Ależ Ty reni kochasz drewno :)

 

O fajny ten pomarańczowy :yes: Nie lubię tego koloru, ale tym razem wydaje się jakiś lekko zgaszony. Ładny :yes:

 

Ale co do podłogi, to ja nadal bym zakrywała :rolleyes:

Chyba jednak zakryję, ale jak kupię krzesła to zobaczymy jak wygląda.

 

Ja byłabym za czymś kolorowym podłożonym pod pupę. W ten sposób wprowadzisz kolor, a nie „zadusisz” ich tymi nie przezroczystymi. Poza tym będzie przyjemniej siadać, niż na plastiku. Przezroczyste są bardzo delikatne, a podłogę bym przykryła. Może nie całą, ale miejsce pod stół i krzesła.

Jak wymierza się dywan ? Kupic krzesła, poustawiać, i sprawdzić przy wstawaniu od stołu dokąd powinien sięgac dywan aby się podginał ? Czy powinnam dobrać kształtem do pokoju ?

transparentne :yes: ze szczytowymi na razie się wstrzymaj, pomieszkasz trochę z nimi przyzwyczaisz się i będziesz wiedziała co będzie tam najlepsze :yes:

 

Ja bym kupiła 6 transparentnych, dywan z wykładziny, zasłony i grafikę na ścianę :yes:

I tak chyba zrobię :)

 

Cześć Mirelka :hug:

 

 

daaaawno mnie tu nie było. I tak sobie dziś siedze cichaczem i czytam niektóre wątki no i trafiłam do Ciebie. Czytam rozważania jadalniane. Ja- jeśli mogę zagłosować- jestem za przezroczystymi, a kolor na szczytach. Ale jaki to już nie wiem. W zasadzie chyba wszystko jedno bo z przezroczystymi się żadne nie pogryzą.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz- dlaczego nie próbujesz "przemalować" stołu na "drewniany" ? Ja też miałam w salonie ławę wenge (fuj? ) i zabrałam się za nią i mam już dąb - w moim przypadku bielony bo takim olejem go potraktowałam. Jeśli chcesz to wkleję Ci fotkę Before and After ...

 

Pozdrawiam serdecznie

Kiedyś myślałam o przemalowani stołu. Ale myślę, że kosztowało by to więcej niż za niego zapłaciłam. Choć z drugiej strony - powinnam to zrobić (przynajmniej go polakierować) bo niestety będę musiała na nim mieć obrus :(. Mam na nim odcisk z ... żelazka :(.

 

Kupiłabym na już wykładzinę ale mam problem (kto ma wykładzine i mi może doradzić ?) . Myslałam o tym, aby zakryć całą podłogę. Ale ja chcę listwy drewniane, klejone. I nie wiem jak tą wykładzinę "zainstalować". Boję się, że jak idealnie wymierzę (wykładzinę i pan obszyje) to się okaże że np jedna ze ścian jest krzywa i gdzies mi wyjdzie jakieś 2 cm podłogi, lub że się wykładzina wstąpi ewentualnie rozszerzy. Wiem, ze wyciagają ładnie wykładzinę na listwy, ale przeciez nie na takie, drewniane, klejone ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałam o przemalowani stołu. Ale myślę, że kosztowało by to więcej niż za niego zapłaciłam. Choć z drugiej strony - powinnam to zrobić (przynajmniej go polakierować) bo niestety będę musiała na nim mieć obrus :(. Mam na nim odcisk z ... żelazka :(.

 

 

Mnie "przemalowanie" swojego kosztowało tyle co kilkanaście arkuszy papieru ściernego i trochę pracy więc około 20zł i ból mięśni. Zeszło mi z tym kilka dni bo robiłam to sama. Zachęcam bo naprawdę warto. Zwłaszcza, że tego wenge nie lubisz i w dodatku masz na nim skazę..... Przemyśl to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyślę. Ale boję się, że zrobię to nieładnie :(

 

Super fotki krzeseł (zdjecia "nieobrobione" - ze strony sklep.meble.pl

http://s.sklep.meble.pl/gfx/luxmeble/sklep_oferta/247874/krzeslo_inspirowane_projektem_dsr_3872370648.jpg

 

Więcej na stronie: http://www.sklep.meble.pl/p247874,krzeslo-insp-pr-dsr-12-kolorow-p016-pp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak każde innego koloru. Jak szaleć to szaleć. Odważnie.

 

eames_in_colors.jpg

 

Za to dywan lub wykładzinę na podłogę dałabym spokojną jednobarwną, może szarą. Wtedy ten czarny stół troszkę by optycznie zmalał, wydelikatniał.

 

A stól można samodzielnie przemalować. 2 dni pracy i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykładzinę, jeśli chcesz zakryć dokładnie całą podłogę, trzeba kupić z nadmiarem i docinać dokładnie przy ścianach w trakcie układania. Dopiero po ułożeniu montuje się na ścianach listwy przypodłogowe, które tę wykładzinę przy okazji dociskają do podłogi.

 

Jeśli chcesz położyć dywan tylko pod stół, to poczekaj, aż będziesz miała komplet stół i krzesła. Obmiar powierzchni dywanu trzeba zrobić po sprawdzeniu na jaką odległość odsuwa się krzesła wstając od stołu i dodać jeszcze ze 30 cm z każdego boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesła transparentne zamówione (6 sztuk) więc po temacie (okazało się, że będę wczesniej, już w przyszłym tygodniu).

Stół ....... zakładając, że nie chciałabym zakrywac podłogi ... jaki kolor stołu widzicie ?

 

Pestko - ale klejone do ściany listwy też się daje NA wykładzinę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...