Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od marzeń, projektów, wizualizacji do ...


mirela99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja też. dzisiaj zostały nadane .. nie wiem czy urlopu do końca tygodnia nie wezmę ;).

Nie wiecie jak to jest z kurierami ? Można się z nimi na godzinę konkretną umówić ? Przy nadawianiu paczki pani podobno zastrzegła, że dostawa ma być po 16 (musze osobiście sprawdzić ich stan, mężowi czy tesciowej nie iwerzę). A jak kiedys kupowałam na budowe materiały, to mi gośc powiedział, ze on w moim rejonie jest między 12 a 13 i inaczej się nie da :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nadawca nie jest w stanie sobie zastrzec, ze dostawa tylko w okreslonych godzinach ?

Może sprzedawca wybrał takiego kuriera, z którym można się dogadać.

Ja piszałam tylko o doświadczeniach od strony odbiorcy.

 

Ale moment.

Zamawiając AGD musiałam podać orientacyjną godzinę odbioru.

Czyli da się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirelko, :wave: dla krzeseł!

 

Do mnie niestety kurierzy przyjeżdżają jak chcą, nawet jeżeli w sklepowym formularzu podaję godziny, w których jestem dostępna. Może 1 na 20 wcześniej dzwoni i to najczęściej bardziej dlatego, że chce się upewnić jak dojechać a nie zapytać czy będę w domu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy DPD, UPS i Siódemka mają kierowców przypisanych do konkretnego terenu. Jeżdżą zawsze Ci sami i jakoś się nie gubią, chociaż nasza gmina tęgo pokręciła z numerami domów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przynajmniej w Siódemce sprawa wyglada tak:

Jest mozliwośc wykupienia takiej usługi (czyli dostawy w danej godzinie) dodatkowo. Jeżeli nadawca za ta usługę nie zapłacił - to ja musze sie dostosować do kuriera. Jutro paczka ma byc u mnie ale dopiero rano kurier jak zobaczy ile i gdzie ma rozwieść paczki - wtedy może ORIENTACYJNIE powiedzieć o której będzie (ale nie musi). Równie dobrze może mi powiedzieć, że w miejscowości X jest między 11 a 14. I nic z tym nie zrobię :(.

A jak odbierze ktoś inny (ślepy mąż) to potem jest możliwość jeszcze spisania protokołu szkody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirello, ale tak właśnie kurierzy działają.

Może nam się to wydawać niepojęte, ale facet ma do rozwiezienia kilkanaście czy kilkadziesiąt paczek, i jedzie po zaplanowanej trasie. Ew. dzięki jego dobrej woli może być tak, że przywiezie w drodze powrotnej.

 

Trzeba się postawić w jego sytuacji. Gdyby każdemu woził kiedy klient chce to by i do północy do domu nie wrócił :(

 

Jak towar przyjęty bez zastrzeżeń, to protokołu spisać się później nie da. Tylko przy dostawie.

Chociaż zdarzają się wyjątki.

Nam kiedyś kurier K-EX poszedł na rękę, kiedy teśc przyjmował paczkę, i nie zauważył, że brakuje baterii pod prysznic. Bagatela 800 złotych :lol2:

Ale kurier pamiętał, że faktycznie jej na palecie nie było jak rozpakowywał i przyjechał spisac protokół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...