Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od marzeń, projektów, wizualizacji do ...


mirela99

Recommended Posts

No i stało się. Cały mój dobytek w worach, w sobotę pierwsza noc na nowym miejscu będzie :). Moja druga połówka w końcu pozbyła się doła giganta i łaskawie wyraziła zgodę na przeprowadzkę ;). Jeżeli zaliczył doła przed przeprowadzką to chyba zgodnie ze scenariuszem życiowym innych nowowybudowanych jeszcze jeden conajmniej dół mnie czeka do zniesienia ?

Pstryknę jeszcze w weekend zdjęcie schodów, z którymi conieco problemów mamy, bo okazało się, że trzeba ścianę "nadgipsować" bo wyszły teraz jakieś szczelniny między ścianą a schodami. No cóż, takie życie. Ale za to w końcu zamówiłam drzwi wewnętrzne - Pol-Skone Simple. Mam nadzieję, że się na nich nie zawiodę.

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jaka to plytka jest w szarej lazience? zwlaszcza na podlodze :) pieknie to wyszlo....

 

jesli to gres to czy musial byc impregnowany (zanim sie zakocham totalnie to musze wiedziec czy nie jest dla mnie za trudny) ;)

dziekuje za odpowiedz

:)

gdybym miala drugi raz robic kuchnie to NA PEWNO bylaby biala, jest piekna... PIEKNA... gratuluje gustu pomyslu i wykonawcow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest kolor ścian w kuchni?

W końcu udało mi się znaleźć - to kabe perfekta 1502Y-50R

 

jaka to plytka jest w szarej lazience? zwlaszcza na podlodze :)

jesli to gres to czy musial byc impregnowany (zanim sie zakocham totalnie to musze wiedziec czy nie jest dla mnie za trudny) ;)

dziekuje za odpowiedz

:)

gdybym miala drugi raz robic kuchnie to NA PEWNO bylaby biala, jest piekna... PIEKNA... gratuluje gustu pomyslu i wykonawcow :)

Płytki to gala orientale, to gres który nie potrzebuje impregnacji a jakby tego było mało, to jak go umyłam przed miesiącem to nadal wygląda jakby by idealnie czysty. To wspaniałe płytki jeżeli chodzi o utrzymanie czystości. W rzeczywistości bardziej przypominają kamień niż na zdjeciach - cudne są po prostu.

A co do kuchni - to pomysłów moich niestety w niej mało, zwalona totalnie z forum (oczywiście niedoścignionym wzorem była dla mnie kuchnia efilo :)).

 

Aha- podzielę się jeszcze przygodami. Przeprowadzaliśmy się w totalnym śniegu, około 14 godziny okazało się, że zabudowana zmywarka jest zepsuta a rano w sobotę wyłączył się piec(prawdopodonie zatkany filtr, piec nie chodził blisko tydzień bo było ciepło). Dziecko wysłałam to babci a my z mężem marzliśmy przy 14 stopniach (nie mogłam dzisiaj rano wstać z łóżka na to zimno). Więc pierwsze dwie noce w nowym domu nie były szczęsliwe, zaliczam je raczej to najkoszmarniejszych chwil związanych z naszym domkeim :(.

Pierwszy raz z chęcią szłam rano do pracy, teraz grzeję się farelką po nerkach ;).

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam własnie kartę do aparatu to popstrykam. Mam już schody dywanowe palisandrowe ale za to klatka schodowa jest na nowo pogipsowana (jak zawsze - dwa kroki do przodu i jeden do tyłu) więc nie wygląga to zbyt ciekawie (ale w sobotę pstryknę jak uda mi się trochę uporządkować całość).

Wanna jeszcze nieużywana. Kocham prysznic :). Poza tym - mamy nadal awarię kotła gazowego i zbyt goraco u nas nie jest :(.

Dzisiaj mają dokończyć kuchnię (brakuje jednego frontu i zaślepki) a wczoraj stolarz zrobił blat na barku. I tutaj mam problem bo ... wyszło to wszystko za wysoko. Blaty w kuchni są wysokie (109 cm) bo jestem z tych wyższych raczej ;) a barek miał pełnić funkcję zasłony całego kuchennego bałaganu - więc bez blatów ma 120. Do tego 6 cm blatu więc ... wyszło baaardzo wysoko. Coprawda kuchnia fajnie jest zasłonięta, ale zbytnio dominuje w tym całym pomieszczeniu ten barek. Trochę mnie to przydołowało :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Schody:

http://img691.imageshack.us/img691/8568/dscf4708h.jpg

http://img684.imageshack.us/img684/9647/dscf4709h.jpg

http://img96.imageshack.us/img96/5447/dscf4711.jpg

I kuchnia z barkiem (będę go o 8 cm obniżać). Mam ciągle problem ze ścianą nad blatami :(. Myślałam o białym szkle (lacobel) i nawet mam już wyceniony, ale nadal nie jestem do niego przekonana. Ta biel jest identyczna jak fronty, tylko boję się, że się to zleje w całość. Fototapeta plus szyba - nie mam na oku fajnej fototapety a boję się, że za szybę jakiś syf mi się dostanie. Płytki ... nie mam pojęcia jakie :(. Pat jednymi słowy, :(. A ścianę przy płycie mam już totalnie usyfioną, muszę czym prędzej coś wymyślić. Może ma ktoś jakiś pomysł ?

http://img225.imageshack.us/img225/5812/dscf4714a.jpghttp://img146.imageshack.us/img146/9384/dscf4715k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirelo dzięki za zaproszenie do Ciebie wpadam na kawę :)Chyba jesteśmy na dodatek z regionu Śląsk.Muszę Ci powiedzieć że czarna łazienka jest super, a te lampki fantastyczne.Trochę się pogubiłam, piszesz że o są Domus Peronda, a wyglądają jak Radica .Czy masz inne w łazience a inne na podłogach w kuchni?Jeżeli tak to jaka różnica między nimi w użytkowaniu? Powiedz mi czy nie ma osadu na czarnych kafelkach na podłodze w prysznicu?

Kuchnia też fajna, ja też bym barek obniżyła, czekam na więcej zdjęć , a za 2 miesiące zapraszam do mnie może będę już wykańczała w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łazience są inne płytki. Obróbka tragiczna (mają 12mm), ciężko jakąkolwiek dziurę w nich wywiercić. Mają dużo wyraźniejszą strukturę, "kanciate" rowki w które powchodziła mi fuga. Tragiczne przy pierwszym czyszczeniu. W kabinie prysznicowej zachowują się super, nie ma nalotu od mydła - ale stosujemy mydło w płynie. Czym się różnią ... są piękniejsze :). Są kruczoczarne a nie jasnoczarne. Wyglądaja jak ta etna http://wykonczymy.pl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/e/t/etna_s60.jpg ale mają jeszcze więcej niewówności. Negro są taki gładkie, mają obłe rowki przez co super się je ściera mopem.

Ale ja marzyłam o czarnej , surowej łazience a Zirconio nie są czarne (choć to radica negro ;)).

Wizualizację dziewczyna która się tym zawodowo zajmuje. A czarna łazienka to całkowicie mój pomysł.

 

ps. barek dzisiaj się będzie obcinał - o przeszło 10 cm.

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę prosić o kontakt do dziewczyny od wizualizacji i informacje ile to kosztuje?

Co do płytek masz rację radica to raczej grafit- no ale ponieważ negro to czarny ,tak jak Ty je tak nazywam.Mnie też się podobają czarne łazienki z białą armaturą, więc zastanawiam się czy ich nie wrzucić do łazienki.

Co do barku za wysoko, zawsze to tak bywa że dopiero widać jak jest zrobione i wtedy mówimy teraz bym to inaczej zrobiła.Ale dobrze że na forum jest wsparcie innych, ja też liczę na to przy dalszych robotach, wrzuć fotki po obniżeniu barku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Piękne wnętrza, mój klimat.

Mam wielką prośbę o kilka zbliżeń Twojej podłogi w kuchni (Zirconi). Chyba też się zdecyduję na te właśnie płytki do kuchni. Myślę też o białych do łazienki z tej serii. Ciężko jednak znaleźć real foto zarówno czarnych jak i białych. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Piękne wnętrza, mój klimat.

Mam wielką prośbę o kilka zbliżeń Twojej podłogi w kuchni (Zirconi). Chyba też się zdecyduję na te właśnie płytki do kuchni. Myślę też o białych do łazienki z tej serii. Ciężko jednak znaleźć real foto zarówno czarnych jak i białych. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

 

Czarne są grafitowe natomiast białe to naprawdę kremowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Naprawdę bardzo ładne. Wyglądają na gładkie w dotyku. Pisałaś, że łatwo się ścierają mopem, a jak jest z czystością, bardzo widać na nich brud i kurz, ewentualnie jakieś zachlapania? Ciekawe jak by się białe sprawowały, bo mam taką szaloną ochotę białe z tej serii położyć w łazience na podłodze. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć. U mnie na razie wszędzie pełno kurzu pobudowlanego i do tego ciągle jacyś fachowcy się kręcą w butach. Sprawa wygląda tak: kurzu nie widać wogóle, jedynie jak wniesiemy z brudnego garażu brud (piach, wyschnięte błoto) na butach to widoczne są ślady. Ale to nasza wina, że nie mamy czasu wyszorować dobrze garażu. Reasumująć: jak się uporamy z tym nieszczęsnym garażem to będę mogłą spokojnie podłogi 1 w tygodniu szorować.

Co do białych ... nie widziałm ich na oczy i ciężko mi sobie wyobrazić. Ja chyba wogóle bałabym się jakichkolwiek białych płytek podłogowych, szczególnie ze względu na jasną fugę (jakoś nie przekonują mnie impregnaty), no chyba, że z ciemną fugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja widziałam te białe- to są kremowe.Nie wiem z jakiego regionu jesteście ja widziałam w Katowicach, ale mają też sklep w Opolu.Kolo jest ładny ale nie biały.Widać to dobrze bo w sklepie mają fugę białą i jest ogromna różnica- zresztą sprzedawca zwrócił mi na to uwagę.Są jeszcze szare też bardzo ładny kolor.Jutro chyba do tego sklepu podjadę mogę zrobić zdjęcie.Też zastanawiam się nad łazienką i nie wiem jasna ciemna czy szara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...