Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od marzeń, projektów, wizualizacji do ...


mirela99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mirelko pokój Małej jest obłędny:jawdrop:zakochałam się w nim...:)

Dzięki za namiar na Pikawę:hug:dawno nie jadłam tak pysznej szarlotki z lodami, kawa i lody też doskonałe, no i wogóle bardzo sympatyczne miejsce, my byliśmy tam 4 razy - zawsze w środku bo tam przyjemniej niz na zewnątrz;)

ale fajne te ikeowskie blaszaki no i kolor przyjemny mają! a czarna trawa - genialna!

Mirelko ja mam ogromne 4 sosny i pod nimi nasadzenia - hosty, wrzosy, hortensje, azalie, różaneczniki, barwinek i bluszcz a i jeszcze coś co nie wiem czym jest i wiciokrzew no i perisy i andromede, jest sporo roślin lubiących kwaśne podłoże, jak Będziesz chciała to mogę Ci szczegółowe fotki tego wszystkiego mailem posłać.

Udanej imrezki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow oryginał?

reni, no coś Ty. Dla mnie instpirowana kosztuje masę ... :jawdrop:

 

Mirelko pokój Małej jest obłędny:jawdrop:zakochałam się w nim...:)

Dzięki za namiar na Pikawę:hug:dawno nie jadłam tak pysznej szarlotki z lodami, kawa i lody też doskonałe, no i wogóle bardzo sympatyczne miejsce, my byliśmy tam 4 razy - zawsze w środku bo tam przyjemniej niz na zewnątrz;)

ale fajne te ikeowskie blaszaki no i kolor przyjemny mają! a czarna trawa - genialna!

Mirelko ja mam ogromne 4 sosny i pod nimi nasadzenia - hosty, wrzosy, hortensje, azalie, różaneczniki, barwinek i bluszcz a i jeszcze coś co nie wiem czym jest i wiciokrzew no i perisy i andromede, jest sporo roślin lubiących kwaśne podłoże, jak Będziesz chciała to mogę Ci szczegółowe fotki tego wszystkiego mailem posłać.

Udanej imrezki;)

dzięki Anetko. Chętnie bym zobaczyła fotki. Najgorsze jest to, że mam tego bardzo dużo, nie chcę za bardzo mieszać różnych rodzajów roślin bo boję się, że będzie pstrokato.

Do pikawy zawsze wracamy, nie wyobrażam sobie wyjazdy nad morze bez ich szarlotki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirelko to przyslij privem maila i podesle Ci zdjątka tylko muszę zrobić. U mnie założenie było takie, że kwitnie większość na biało i w fioletach, jedynie wrzosy i azalie no i rododendrony na różowo, mam sporo traw. Ja musiałabym mieć co najmiej 2 ogrody, uwielbiam Marjelki, taki ascetyczny i poukładany ale mój też mi się podoba. U mnie niemal całość to dzieło ogrodnika ale uważam , że aranżacyjnie nie wszystko panu wyszło więc wiosną trochę poprawię;)no i chcę założyć 2 dodatkowe rabaty - jedną z samymi trawami i wczesnowiosennymi kwiatkami - tulipany i szafirki, to planuję przed domem a w części ogrodowej chcę miec taki wiejski zakątek z onętkami, zawilcami,malwami, floksami, nawłocią i paprociami bo to są rośliny mojego dzieciństwa spędzonego u babci.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłałam Ci Anetko :).

Ja mam kuzynkę, któa niedawno skończyła projektowanie ogrodów. Na szczęście mamy bardzo zbliżony gust więc pomaga mi. Jednak zdecyduje się na ten biału i rudbekie. Przynajmniej z tyłu. No i łąka kwietna albo jakieś łany traw (i tutaj muszę poszukać czegoś). Podobają mi się takie wysokie na ok. 20 cm, kładące się lekko na ziemi.

Tylko zaobserwowałam u mnie w ogrodzie, że jak mam choć 1 metr nieużytkowy (czyli albo przykryty folią, deskami, albo niekoszony ) to zaraz zamieszkiwany jest przez nornice. I zastanawiam się, czy jak wkomponuję gdzieś łąkę kwietną albo właśnie te trway - to czy tym futrzakom nie zrobię przyjemnieści :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee się przejmujesz ;) Fajnie jest podziwiać polejne etapy, a nie tylko efekt końcowy :)

Czekam z niewcierpliwością na jakieś foteczki :)

 

nie można, bo nie został sfotografowany. Poza tym nie jest jeszcze tak okazały jak być powinien (za późno sadzony). Postaram się pstryknąć fotkę :).

Ale wolałabym go pokazać jak już będzie w towarzystwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Dropku :)

 

Wczoraj umówiłam się z panem od trawników. Chyba kiedyś wspominałam, że mam z tyłu żółtą plamę. Byłam pewna, że to przez suszę (nawet chciałam na już zakładać system). Okazało się że ... cała nasza działka kiedyś miała taką nieckę na samym środku, która szła wzdłuż działki (sam środek) aż do rowu melioracyjnego. Jak nasypaliśmy ziemi to chyba niedokładnie ją rozplantowaliśmy (albo się coś uklepało) i nadal mamy małą nieckę. Nie widziałam w tym nic złego ale ... Podczas deszczu woda spływa do tej niecki i po wyschnięciu tworzy skorupę. Bardzo twardą. I ziemię teraz trzeba rozpulchnić aeratorem. Po tym zabiegu trawnik będzie wyglądał fatalnie (ale to już jesień, mam nadzieję, ze na wiosnę wystartujemy z lepszymi efektami). Poza tym, aby ziemia się nie zbijała (z przodu nie mam niecki, nie żółknie , no może gdzieniegdzie, delikatnie) dowiedziałam się, ze trzeba co jakiś czas sypać jej piasek płukany (tak sypać jak się sieje ręcznie :). A tam gdzie mam nieckę sypać piach zmieszany z ziemia popieczarkową (u nas jej dostatek). Więc będę rozpulchniać :bash:

Musiliśmy nieźle z panem wyglądać: klęczeliśmy na ziemi, dłubaliśmy w niej, wąchaliśmy (czy nie ma grzybów), pan mierzył ph .... sąsiedzi już Pawłowi dogadują, że o trawnik dbam bardziej niż o niego ;).

Wczoraj pod laskiem posadziłam nieco konwali (muszę kupić ogranicznik aby mi nie przechodziła na trawnik tylko aby szła w stronę lasku).

No i szukam trawy, takiej do zasiania, aby jej nie trzeba kosić, aby się kładła tak ładnie jak na wydmach czy w lasach :).

 

A z fotelami stoję (muszę zadzwonić do pani od foteli i się umówić) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki rasiu :)

Przyszedł drugi leżak. Nie będą jednak malowane na szaro :).Będą powtórzone któreś kolory z salonu (limonka, fiolet, turkus). Poducha będzie jedna szara druga żółta (albo dwie szare). I mam małe reflektorki

http://www.leroymerlin.pl/files/media/image/294/1217294/product/reflektorek-lea,original.jpg

 

Nie wiem gdzie je dać. Do kuchni nad okno ... trochę małe (przymierzę i pstryknę fotkę), nad galeryjkę super ale ... biel nie jest taka biała jak ramki z galeryjki :(. Wiec stoją sobie i czekają ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy wiszą (powiesił je mąż pod moją nieobecność) w kuchni. :)

Kupiłam 5 drzewek: miłorzęba, klona czerwonolistnego, jabłoń ozdobną, buka fastigiatę i wiąza:

http://images42.fotosik.pl/568/6f49b5fad9f76188med.jpg

I dla zniecierpliwonych - mini miskant gigantus ;), w przyszłym roku mam nadzieję będzie większy dużo :).

http://images43.fotosik.pl/1532/b7882de3b5e931a4med.jpg

http://images47.fotosik.pl/1537/8d05833c555dbd5cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...