Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od marzeń, projektów, wizualizacji do ...


mirela99

Recommended Posts

Przejrzałam nie mają tych czarnych :(

Wiesz co zamawiaj :yes:

Ja muszę na spokojnie przemyśleć te trawki, póki co jestem pewna tych czarnych bo chcę je dać na skarpę.

A jakie masz Ty, z tych mniejszych? Kostrzewy itd......

Red Baron tez mi się podoba i też bym kupowała bez zastanowienia, ale u mnie był po 6 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie możesz patrzeć na samą ceną - patrz na wielkość doniczki i ilość sadzonek. Nawet nie ważne czy trawy są duże czy małe. Na barona uważaj, bo jest dosyć dużo tych niewybarwiających się. No i on musi na słońcu być aby dostać kolor.

Czarna nie jest w trawach lecz w trawopodobnych http://ogrodytraw.eu/index.php?p466,ophiopogon-planiscapus-black-beard-czarna-trawa

Ja mam wydmuchrzycę piaskową (cudowna jest ale ekspansywna), red barona i turzyce the beatles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele gotowe (tzn. pomalowane). W tym tygodniu zawożę je do tapicera. I mam problem, bo one były na łukach łądnie zszyte zszywkami. A mi pan powiedział że tak się nie da(???) i że muszę takie cholerstwo dać:

http://www.hurtowniatapicerska.pl/product/image/803/1_3a5031c8c029.jpg

 

chyba się załamię :(. To jest plastikowe dziadostwo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego plastikowe :jawdrop::confused: To jakaś ściema.

Jak to się ma trzymać? Zawsze myślałam, że to są takie pineski tylko dłuższym kolcem. Nawet kiedyś miałam paczuszkę.

 

TU http://www.hurtowniatapicerska.pl/tasma-ozdobna-metalowa-z-gwozdziami.html jest napisane, że to jest

[h=2]TAŚMA OZDOBNA METALOWA z gwoździami[/h]

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam taką w ręce. ...i byłą plastikowa, metalowe są te gwoździe :(. Ona musi być ekastyczna - pewnie dlatego to plastik :(. Będę szukałą tapicera który zrobi mi to tak jak w oryginale - same gwoździe :).

No chyba, że te są inne ... ale i tak jakoś ta taśma mi się nie widzi, nie pasuje mi do nowoczesnych foteli ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... podjadę gdzie indziej i podpytam ....

 

Kurcze jak wrzucić plik pdf ? Mam zeskanowany projekt ogrodu i nie potrafię go wrzucić .... Poradzicie coś ?

 

Otwórz plik i zrób zrzut ekranu (prt sc). To wklej np. w paincie, zapisz w jpg. Ja tak często robię jak czegoś nie mogę skopiować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasek z wejmutek już jest (około 400m2). Mają one po 3-6 metrów. Mam wielki problem jak zagospodarować teren pod nimi(obecnie chwasty i ... conieco maślaków). Podobały by mi się tam hosty (kilka dużych wsadziłam) i kminię nad miskantem cukrowym lub wydmuchrzycą. Może wydmuchrzyca nie rozszaleje się za bardzo bo tam wilgość i półcień ... sama nie wiem, to na razie wolne myśli ...

Kolejną rzecz która obecnie rośnie to brzoza (zwykła) około 6-8 metrów. Chcę obok niej dosadzić 2 doorenbosy a pod nimi może lawendę (pięknie wygląda filetowa lawenda na tle białych pni).

Mam jeszcze miskanty gigantyczne (sadzone w tym roku), wśród nich buk Dawyck, za nimi będzie bukowy żywopłot (za tydzień - dwa sadzimy). Przed miskantami widziały by mi się inne trawy. Ogólne założenie - mało kwiatów, jak już to takie kwitnące na biało ewentualnie fioletowo-niebiesko. Wyjątek - ciemna rudbekia (kocham je). I masa traw - różnych.

Mam też super owocujące 3 leszczyny (ogałacam je od dołu aby lepiej się wokół kosiło).

Niestety sąsiedztw nie za ładne (po prawej pieczarkarnia, po lewej warsztat i ogólny nieład). Stąd żywopłot (choć jestem przeciwniczką). Dam go tylko tam, gdzie jest niezbędny (jeden sąsiad do połowy się od nas odgrodził tujami (strona przy brzózkach).- więc nie będę tak nic sadziła.

Mam do zagospodarowania skarpę przy tarasie (taras będzie rozbudowany wiosną i zadaszony, z clematisem) i cały przód. Na razie 80% mojej działki to idealny trawnik. Jest go za dużo, za dużo z nim roboty, stąd pomysł na trawy ozdobne.

 

Góra projektu to południe.http://imageshack.us/a/img19/9237/skmbt42312100317360.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...