Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy ocieplać dom przed zimą?


waldi86

Recommended Posts

Witam,

 

chciałbym prosić o jakąś poradę, ponieważ nie jestem pewny kiedy powinienem wykonać ocieplenie murów. Sprawa wygląda tak, że mury zostały zakończone jakieś dwa tygodnie temu (ściana z Ytong'a 24 cm), chłopaki z ekipy budowlanej mówią, że lepiej byłoby wykonać ocieplenie na zimę, gdyż 24cm, to jest dość cienka ściana, i bez ocieplenia, jeśli będę kładł w listopadzie tynki, to mogą one nie schnąć tak szybko. Ja pierwotnie chciałem zakończyć stan surowy zamknięty bez ocieplenia, i przez najbliższe miesiące skupić się na wykańczaniu wnętrz (instalacje, tynki itd.), natomiast ocieplenia zostawić na sam koniec (lato przyszłego roku). Wg. mojej ekipy lepiej było by najpierw (równolegle z wykonywaniem instalacji) ocieplić budynek od zewnątrz (styropian i siatka, na razie bez struktury), ale wstrzymać się trochę z tynkami, i ogrzewać dom przez całą zimę. Pytanie czy jest to dobry tok rozumowania, ew. kiedy można by było wejść z tynkami w takim przypadku? Bo z tego co zawsze słyszałem, budynek powinno się ocieplać jak najpóźniej. Czy ktoś z was ocieplał budynek tak szybko po postawieniu? Jakie mogą być skutki uboczne?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zanim zrobisz docieplenie budynku to on powinien troche sie odstac np. do wiosny. Docieplenie w tej chwili moze pociagnac za soba kilka rzeczy a mianowicie popekac na skutek pracy budynku. Kolejna sprawa to styropian jaki bys dawal na 100% nie bedzie sezonowany tylko swiezy a takiego tez nie nalezy klasc. Co do tynków wewnetrznych to prawda jest ze nie powinno sie ich robic na zime jesli nie chcesz grzac. A jak chcesz grzac to wypadalo by ocieplic budynek i tu sie wszystko zapetla. Jak otynkujesz tak swiezo postawiony budynek to sciany beda mialy mase wilgoci a przy zrobieniu docieplenia to juz wogole kicha. Najlepiej jak ci sie nie spieszy zabardzo to wstrzymaj sie ze stanem surowym zamknietym do wiosny i wtedy jedziesz jak leci wszystko. Jesli sie spieszysz to rob instalacje i tynki wewnetrzne i grzej przez zime ale nie ocieplaj z zewnatrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niestety się śpieszę, i chciałbym jak najszybciej wykańczać wnętrze, a z zewnątrz nie ruszać nic praktycznie do lata. Po prostu mówiono mi, że jak będę w listopadzie kładł tynki, to nawet jak będę grzał, to nie będą one dobrze schły, z powodu zimnych murów.

Dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...