Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom marzeń Diuna III z domusa


Tom Bor

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmm... Drzwi 100-tkowe to niestandardowe?? Pierwsze słyszę :jawdrop:

My mamy drzwi 110 i te określano jako niestandardowe i wszędzie słyszeliśmy, że "drzwi zewnętrzne robimy w wymiarze 100 na ileśtam. Musieliśmy robić na wymiar, bo żaden "typowy" producent takich nie ma w swojej ofercie i proponowali nam zrobienie jakiegoś fix-a stałego, którego cena dorównywała samym drzwiom!

Uważam, że to nie jest podejście "frontem do klienta", tylko olewactwo, sztampowość i szufladkowanie! Zamurowywanie części otworu po skończeniu budowy to nie jest najlepsze rozwiązanie - bardzo ciężko taką domurówke zrobić tak, by nie pękała (drzwi pracują przecież non stop, a mocniejsze trzaśnięcie drzwiami potrafi wyzwolić całkiem pokaźne naprężenia).

Dlatego róbcie na wymiar u stolarza i olejcie "typowych". To są drzwi dla mas, a nie nas ;) Jak zaczną tracić rzesze klientów, to się obudzą w końcu. Oby nie z ręką w nocniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, otwór mamy 120 ;) Wiem, jak się podaje wymiary drzwi.

 

Ja do ilonki .Bo ostatnio rozmawiałam ze stolarzem i tak mieszał ,że czy jestem pewna jakie mam otwory bo klienci drzwonią ,że chcą dzwi na 90 i nie wliczają ościeżnicy i ,że miał taki przypadek ,że zajeżdża do domu a tu 13 sztuk nie pasuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Martinezio, to przy okazji zapytam jak się takie duże skrzydło sprawuje? macie 3 czy 4 zawiasy? Pytam, bo u nas 'robi się' identyczne i mam trochę obaw..Ilonka - warto poszukać jednak drzwi pod swoją dziurę - albo tak jak Martinezio pisze zrobić u stolarza (o ile dobrze zrozumiałam ;) ) - wtedy masz ten plus, ze mozesz zrealizowac swoją 'dizajnerską' drzwiową fantazję, albo wybrac dany moel i zamówić większe za dopłatą - jak szukałam dla nas taka dopłata wahała się pomiędzy 10 a 30% ceny skrzydła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorben: drzwi sprawują się super, choć są b. ciężkie (mamy drzwi wykonane ze stalowej kratownicy, obłożone blachą stalową, oraz fornirowane obustronnie płytami z naturalnego drewna), przez co mają duży bezwład i jak się ich w porę nie przytrzyma, to lepiej chować palce :> Mamy 3 zawiasy w drzwiach, ale są to zawiasy wspawane w główną konstrukcję - nie są to zawiasy typowe, regulowane. Dzięki temu drzwi nie osiadają, nie gibają się, itp. Jakby ktoś szukał drzwi na wymiar w ok. Warszawy, to mogę polecić firmę. Aczkolwiek od razu uprzedzam - tanio nie było.

 

Tom Bor: no niby tak, ale w dzisiejszych czasach nie powinno być mowy o "standardach". Tak, jak to jest w stolarce okiennej - gdzie nie pójdziesz, to wszędzie robią najpierw obmiar otworów, aby nie było niespodzianek przy montażu. Tak samo, uważam, powinno być w stolarce drzwiowej! I to powinien być standard, a nie rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom Bor: no niby tak, ale w dzisiejszych czasach nie powinno być mowy o "standardach". Tak, jak to jest w stolarce okiennej - gdzie nie pójdziesz, to wszędzie robią najpierw obmiar otworów, aby nie było niespodzianek przy montażu. Tak samo, uważam, powinno być w stolarce drzwiowej! I to powinien być standard, a nie rozmiar.

Martinezio, a czy z oknami też przypadkiem nie jest tak, że owszem zrobią każdy wymiar ale są standardy a to co ponad to jest droższe... Niewiele, ale zawsze jednak;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezio, a czy z oknami też przypadkiem nie jest tak, że owszem zrobią każdy wymiar ale są standardy a to co ponad to jest droższe... Niewiele, ale zawsze jednak;)

Nie sądzę. Być może są wymiary, które są sprzedawane częściej, niż inne i dlatego przyjęło się mówić o "standardowym" rozmiarze, ale tak na prawdę każdy otwór się trochę różni - nawet w prefabrykatach potrafią być odchyłki ;) Dlatego sprzedawcy stolarki okiennej (mówię o tych, którzy z szacunkiem podchodzą do swojej pracy, bo nygusy zawsze się znajdą) zawsze robią obmiary przed oddaniem zamówienia na produkcję. I to samo powinno być IMO z drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Być może są wymiary, które są sprzedawane częściej, niż inne i dlatego przyjęło się mówić o "standardowym" rozmiarze, ale tak na prawdę każdy otwór się trochę różni - nawet w prefabrykatach potrafią być odchyłki ;) Dlatego sprzedawcy stolarki okiennej (mówię o tych, którzy z szacunkiem podchodzą do swojej pracy, bo nygusy zawsze się znajdą) zawsze robią obmiary przed oddaniem zamówienia na produkcję. I to samo powinno być IMO z drzwiami.

 

W stolarce okiennej jest tak, że są okna tzw. typowe, które przeważnie mogą się różnić do 5 cm. Jesli firma w której się kupuje okna, będzie je montowała, to zawsze zrobi obmiar z natury. Dobrze zmierzony otwór okienny, to szybki montaż. A montażyści nie lubia niespodzianek przy montażach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... obmiar... u sąsiadów przyjechał facet na obmiar... wykusz mieli, a w nim trzy takie same okna... tylko dla pana mierzącego nie były takie same bo różniły się do 5 cm każde... no i dobrze, że zerknęli później na zamówienie... bo nie mieli ani jednego "standardu", podczas gdy w projekcie wszystkie były standardowe...

 

... coś mi się drogo zdawało - rzekł sąsiad;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne rzeczy, bo w moich rejonach w przypadku okien pvc jest podział taki: standard - to wszystko co jest prostokątne i miesci się w normie jeśli chodzi o wielkość (nasze 200-240 było jeszcze w granicy) - natomiast jakies kółeczka, trójkąciki czy łuki - to niestandard jest - owszem. Robiłam wycenę u 5 lub 6 firm i wszędzie było tak samo. Jeśli chodzi o drzwi - to juz inna bajka - każda firma ma swój standrard (skrzydło ok. 90 i ok. 100 - odpowiednio większa dziura w ścianie) - z tolerancją 2-3cm. I popieram, ze to jest skandal. A już najbardziej mnie dziwi praktyka dopłaty ileśtam procent za niewymiar - ciekawe, czy jakbym chciała niewymiar powiedzmy półtora na 3m to wyszło by tyle samo co za drzwi 10cm szersze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...