Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wyciek z czerpni powietrza Bartosz


andr4

Recommended Posts

Witam

Szanowni koledzy zauważyłem wczoraj strugę płynu wychodzącą z czerpni powietrza prowadzącą do podstawy budynku.

Dodam, że posiadam reku Bartosz vena 4.

Czy koś z Szanownych kolegów miałby jakieś sugestie związane z powodem wycieku.

Serdecznie Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ciecze ci z czerpni to wniosek jest następujący:

 

kanał czerpny biegnie przez ciepłe strefy gdzie brakuje ci paroizolacji i termoizolacji przez co wilgoć z pomieszczenia skrapla się na zewnętrznej ścianie kanału gdzie spływa sobie spokojnie spadkiem w kierunku czerpni i przez dziurę w ścianie na zewnątrz, jeśli jednak spadek kanału jest przeciwny to nie wiem co mogłoby tam cieknąć, z wnętrza kanału mogłoby cieknąć latem co też wskazuje na brak termoizolacji,

z wyrzutni też nie powinno nic cieknąć bo to co ewentualnie cieknie z wyrzutni powinno być "odcieknięte" w rekuperaorze, jeśli przy takiej ewentualności jednak z wyrzutni cieknie to jest spaprana instalacja albo gówniany reku :(, bartosz jednak gówniany nie jest więc stawiam na tą pierwszą opcję, opcja jest też taka że latem kanał wyrzutowy jest kanałem ciepłym gdzie mogłaby nastąpić kondensacja pod wpływem chłodu z domku ale i tu dochodzimy do wniosku że izolacja termiczna za słaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...