Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stuki w instalacji C.O


gorylpl1

Recommended Posts

Witam

od jakiegoś czasu mam problem z instalacją C,O. Po odpaleniu kotła gazowego Junkers instalacja pracuje chwile normalnie.po2-3 minutach jak złapie temperaturę zaczyna słychać takie stukanie. Nie jest to szum wody. Hałas jakby ktoś pukał takie CYK CYK CYK co 1s-non stop. Słychać to w pokoju na ostatniej kondygnacji.

W innym również na ostatniej kondygnacji jest też taki hałas, ale tylko w momencie jak gorąca woda jest tłoczona do instalacji. Jest to taki głośniejszy stukot-coś jakby instalacja w wibracje wpadała. Ustaje od po chwili i zaczyna od nowa gdy napływa gorąca woda(czuje na rurce)

 

Instalacja nie wydaje się być zapowietrzona. Odkręcając odpowietrzniki przy kaloryferze nie leci powietrze. Mam też odpowietrzniki automatyczne na końcach pionów i tu zauważyłem że trochę leci z nich woda(w miejscu wentyla)-Nie wiem czy tak ma być??? czy korki od odowietrznikow auto maja być

zakręcone??

Spuściłem ostatnio całą wodę i nalałem od początku po woli zęby sprawdzić to zapowietrzenie, ale teraz chyba jest jeszcze glosniej:/

 

Kombinowałem z ciśnieniem na kotle- i jest ustawione na 1 bar

Pompa nie ma regulacji obrotów-jest integralna częścią kotła gazowego. Kocioł ustawiony jest na niską temperaturę T zasilania ok 60C

 

instalacja pionów i poziomów ma ze 25 lat. Grzejniki są aluminiowe z odpowietrznikami, oraz 3 żeliwne, z tego 1 zakręcony.

 

 

Proszę o pomoc -co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

jak są gorące to tez stukają, hałas jest cały czas jak włączę C.O. Ustaje jak przestaje pracować C.O czyli jak wyłączy sie pompa.

Ten halas nie jest od rozgrzewających sie czy stygnących grzejników, ale raczej od obiegu czynnika grzewczego w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...