Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wykańczamy się... i nasze maleńkie eM...


nemi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A nam to mieszkanko wpadło jak "ślepej kurze ziarnko" bo ktoś nie dostał kredytu. A klamki chyba z firmy Nomet ale na 100% nie jestem pewna, musieliśmy kupić 2 komplety żeby zrobić do jednych drzwi wersję biało-czarną.

 

Dzięki śliczne! Zaraz looknę sobie na ich stronkę. :)

 

 

Adminka jako postrach niebielolubnych mężów :rotfl:

 

No ba! :rotfl:

 

Nie wiem czy się przekonał, ale regały mam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemi a gdzie jakieś fotki ;)??

 

Będą, będą jak już zmuszę T. do pomalowania pokoju. Nie pali się jakoś do tego. :(

 

 

 

Ale mam prośbę o pomoc w kilku kwestiach:

 

- w temacie malowania - potrzebuję ładnej grafitowej farby. Nie... - inaczej powinno być - potrzebuję farby o ładnym grafitowym lub ciemnoszarym kolorze, która byłaby uzupełnieniem dla naszej forumowej "szarej myszy" -- znacie coś takiego?

 

- robimy małe przemeblowanie większego pokoju - tz. TV będzie wisiał na przeciwnej ścianie niż teraz, sofa również powędruje na ścianę przeciwną (poniżej obrazek jak to wygląda teraz a jak będzie); i teraz tak - TV jest duży i trochę odstaje od ściany - teraz to za bardzo nie przeszkadza, bo dookoła stoją płyty poukładane prawie do sufitu, ale jak będzie wisiał na ścianie na wprost drzwi to jego odstawanie będzie trochę raziło -- CO ROBIĆ?

 

http://img691.imageshack.us/img691/2622/pokojp.jpg

 

Zmiana ustawienia jest konieczna, bo w tej chwili sofa stoi niemal na wprost drzwi wejściowych i ma się wrażenie, jakby siedziało się na przedpokoju.

 

TV musi wisieć, bo chcemy żeby był na wysokości wzroku -- filmów oglądamy bardzo dużo, więc jest to dla nas naprawdę b.ważne.

 

Nie przepadam za wszelkiego typu konstrukcjami z k-g, ale w tym przypadku rozważam nawet taką możliwość... Help please...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a tak w temacie zakupowym - dokupiłam 2 kolejne regały z nastawkami i kilka dodatkowych półek do nich - aktualnie posiadam ok. 13 metrów półek na książki -- nadal zdecydowanie za mało. ;(

 

Sprzedawca literek ze styroduru, które zamówiłam jakiś czas temu przebywa na urlopie i zamówienia zacznie realizować dopiero po 10 lipca... Na przyszłość muszę uważniej czytać opisy aukcji.

 

A tak w ogóle to:

 

Potrzebuję karnisz do pokoju - ładny, 320 cm długości, podwójny. Pomysłów nie mam. I jeszcze zasłony ciemnoszare też potrzebuję, wstępnie wybrałam sobie Anitę z Ikei, ale jak zobaczyłam je na żywo to się nie zdecydowałam. Chcę gładkie, a te mają kwiatki. :(

 

I jeszcze szukam tapety z napisami - coś w tym stylu:

 

http://img832.imageshack.us/img832/9151/szarakuchnia1.jpg

 

Chcę ją nalepić na jedną ścianę w przedpokoju. Myślałam już o Eijffingerze, ale cena ok. 600 zł za rolkę przekracza moje możliwości. Może dałoby się gdzieś zamówić czarno- lub szaro-białą tapetę z napisami?

 

http://img810.imageshack.us/img810/450/blackwhite1.jpg

 

Potrzebuję pasek o długości 2,65 m i szerokości 65 cm.

 

 

I jeszcze stolik - wyniuchałam coś takiego:

 

http://img219.imageshack.us/img219/1546/kyfqe8rpdiqoztdleb.jpg

 

Wiem, że pracownia betib robi takie na wymiar. No to oczywiście banan na buzi podsyłam fotkę mojemu T.

 

[Ja] - Zobacz jaki za*ebisty stolik, będzie pasował do nas. Podoba ci się?

[T] - Nie.

[Ja] - No co ty jest super; szary blat i w ogóle. I nawet wiem, gdzie można taki zamówić. Może kupimy?

[T] - Nie.

 

Zaciął się cholera czy co... Kontynuuję:

 

[Ja] - Może jednak, będzie fajnie wyglądał, można zamówić na wymiar, więc nie zajmie dużo miejsca...

[T] - Nie podoba mi się.

 

Wydusił z siebie. Brrr... No to teraz pracuję nad tym żeby się spodobał, a później zamówię. T. uparł się na taką kolonialną ławę, że niby będzie fajnie kontrastować z biało-szarym pokojem. Może i tak, ale ten z fotki mi się podoba...

Edytowane przez nemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemi,

pierwsze zdjęcie bardzo dobrze znam :) Ale ten kolor jest z palety brązów, to nr S 7005-Y20R.

 

U tej samej osoby jest też taki kolor - dla odmiany wyprowadzany z fioletu S 6005-Y80R

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/se/ib/nua9/9EhBVkk9b1xuWbbV3B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemi

to są piękne ciemne szarości, ale nie kamienne :) Obejrzyj wzorniki NCS. Nie jestem pewna, na jakiej bazie akurat w tych realizacjach była mieszana farba, ale to nie ma znaczenia dla koloru: to mógł być BM lub Beckers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapety z napisami widziałam w Casto i LM, poszukaj u nich w katalogach, ceny też były przystępne :)

 

Dzięki śliczne Mrówka - muszę się w tygodniu wybrać do Casto i popatrzę. Może znajdę coś przytomnego. :hug:

 

Nemi

to są piękne ciemne szarości, ale nie kamienne :) Obejrzyj wzorniki NCS. Nie jestem pewna, na jakiej bazie akurat w tych realizacjach była mieszana farba, ale to nie ma znaczenia dla koloru: to mógł być BM lub Beckers.

 

Uff. No to mi ulżyło, bo myślałam, że znów znalazłam coś co ładnie wygląda tylko na fotkach. Numerki odpisałam, muszę jakieś próbniki zakupić. Dzięki Joluś :hug:

 

 

Dziewczęta pomóżcie jeszcze z tym TV, please... Co zrobić żeby nie odstawał. Albo inaczej - jak ukryć to że odstaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola dzięki. Zmierzyłam przed chwilką - odstaje 16 cm, czyli sporo... T. stwierdził, że można z boku postawić płytki regał na DVD, ale ja nie chcę się obstawić meblami z każdej strony, bo tego nie lubię. :(

 

Chyba faktycznie powiesimy go w tym docelowym miejscu, a później będę się zastanawiać co dalej...

 

Przez chwilę chodziło za mną jeszcze takie rozwiązanie podpatrzone w Dekoratorni z pełną, ale płytką zabudową tej ściany... Upchałabym tam wszystkie filmy T. i może wlazłoby mi też trochę książek... Martwię się tylko ze taka zabudowa (nawet te 18-20 cm) pomniejszy mi pokój, który i tak ma tylko 330 cm na szerokość...

 

http://img707.imageshack.us/img707/214/img1078k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.. Nemiś to jak zrobisz taką zabudowę, to będziemy miały te same wymiary:D:D u mnie jest tylko 300 cm szerokości:D:D I to nie wszędzie, bo są też przewężenia..

Za to długi jest na 7,5 m, więc najwyżej będziemy sie po salonie poruszać krokiem odstawno-dostawnym (czy jak mu tam było???) :)

 

No i piłeczkę psu będzie można porzucać...:) Zawsze trzeba szukać pozytywów, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie wklejałam kilka pomysłów...może Ci się przydadzą

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161664-Dom/page82

 

Dzięki Kochana - popatrzę co tam u siebie schowałaś. :) :hug:

 

Nemi,

fragmugę drzwi masz zlicowaną ze ścianą, prawda? Można byłoby faktycznie zrobić płytką zabudowę, ale tylko na głębokość właśnie dystansu drzwi-ściana...

 

Hmm... Nie wiem czy dobrze zrozumiałam - drzwi nie są tam przy samej ścianie - mam tam jakieś 12-15 cm (szaleństwo no nie) i dopiero ościeżnica. To rozwiązanie z zabudową znów niedobre. Magiczne BARDZO WAŻNE i NIEZWYKLE POTRZEBNE kolumny mojego T. mają 28 cm "głębokości" i na dodatek muszą stać możliwie najdalej od siebie.

 

Zaproponowałam, żeby jedna stała np. w rowerowni, albo jeszcze lepiej u moich rodziców, ale T. się nie zgodził... :(

 

 

hehe.. Nemiś to jak zrobisz taką zabudowę, to będziemy miały te same wymiary:D:D u mnie jest tylko 300 cm szerokości:D:D I to nie wszędzie, bo są też przewężenia..

Za to długi jest na 7,5 m, więc najwyżej będziemy sie po salonie poruszać krokiem odstawno-dostawnym (czy jak mu tam było???) :)

 

No i piłeczkę psu będzie można porzucać...:) Zawsze trzeba szukać pozytywów, co nie?

 

Sister, szaleńczy pourlopowy optymizm??? :rotfl:

 

U nas na długość są 4 metry i obawiam się, że Niutek goniący na panelach za piłką oznacza połamane 4 niutonowskie łapy + pyszczek jak u kota perskiego, bo na 100% zatrzymałby się na ścianie. :D Ale nadal kombinuję. Znaczy kombinuję w przerwach między pracą, bo przynajmniej do końca sierpnia będę zarobiona będę strasznie. Ehhh....

 

Jak mnie tu dawno nie było! Jakieś 3 strony ostatnie musiałam nadrobić, ale dalej nie mam nic do powiedzenia :lol2: pozdrowić chciałam! :bye:

 

 

Ale i fajnie że zajrzałaś. :)

 

W ogóle cieszę się, że zaglądacie. Bałam się, że "po sezonie" będę musiała szukać wątka w czeluściach niebytu i strzepywać z niego 2 tony kurzu.

 

KOCHANE JESTEŚCIE DZIEWCZĘTA!!! :hug: :hug: :hug:

Edytowane przez nemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...