Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wykańczamy się... i nasze maleńkie eM...


nemi

Recommended Posts

Witaj dorisp84 w naszych skromnych progach. :) Przed chwilką odwiedzałam Ciebie i zostawiłam tam jakiś ślad - będę podglądać. :)

 

Łazienkę ostatecznie wybraliśmy w tej ostatniej wersji - Mogano / Travena na jasnej ścianie. :) A co do etapu wykańczania - to my na razie wykańczamy siebie - w wersji dosłownej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj dorisp84 w naszych skromnych progach. :) Przed chwilką odwiedzałam Ciebie i zostawiłam tam jakiś ślad - będę podglądać. :)

 

Łazienkę ostatecznie wybraliśmy w tej ostatniej wersji - Mogano / Travena na jasnej ścianie. :) A co do etapu wykańczania - to my na razie wykańczamy siebie - w wersji dosłownej.

 

A witam witam... Widziałam, ja też będę podglądać;-) No my na razie czekamy na klucze, będziemy już mieli w piątek albo początek przyszłego tyg. Już się nie mogę doczekać. Też się boje że oprócz mieszkania to i siebie będziemy przy okazji wykańczać... Powiedz, z czym macie najwieksze problemy, ten ogromny wybór materiałów czy może wykonawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dorisp84, u nas zdecydowanie najwięcej kłopotów z wykonawcami - znalezienie dobrego fachowca w Krakowie albo graniczy z cudem, albo ja mam pecha. Kłopoty z 'ekipą łazienkową' opisywałam wcześniej (w dniu rozpoczęcia robót panowie stwierdzili, że im się nie opłaca i ponieśli cenę o 50%), elektrykę T. zrobił sam (pasjonat po Politechnice), więc tu obeszło się w miarę bezboleśnie, teraz pracujemy nad gładziami, no i poszukujemy nowej ekipy. :)

 

Co do materiałów to tutaj akurat bez większych kłopotów - fakt, że sporo czasu spędziliśmy wybierając, przeglądając, itp, a i koncepcje też się co jakiś czas zmieniały. Sporo materiałów zamawialiśmy przez internet, więc raz - wyszło taniej, a dwa - z dostawą do domku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemi - my wczoraj w koncu pozegnalismy sie z naszymi specami - lazienka i WC gotowe - uff (acz niesmak nadal pozostal i chyba lazienka nie bedzie moim ulubionym miejscem w mieszkaniu) :(

teraz tesciu wkroczyl do akcji - wiec mam nadzieje ze swieta juz nanowym

a Wy macie jakis plan co do terminu przeprowadzki czy poki co nie chcecie sie tym stresowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć muszelek no my też planujemy święta w nowym domku. Do końca grudnia mamy umowę najmu mieszkania, w którym teraz mieszkamy, więc za bardzo nie mamy wyboru. :)

 

Na dziś dobre wieści z placu boju - udało nam się znaleźć ekipę do łazienki, w piątek panowie mają zacząć więc mam nadzieję, że niebawem zacznie się dziać coś konkretnego. Póki co zabawa z gładziami, fragmentem sufitu podwieszanego w kuchni i kolejne zakupy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że całkoeim sporo osób z krakowa kręci się w tym wątku :) U nas obecnie walczymy z gładziami. Robi je moj maz i brat, a ja troche pomagam. Prawie polowa mieszkanka ma juz dwie wartswy, a druga polowa przynajmniej jedna. W sobote beda nalozone wszystkie, a do niedzieli mam nadzieje ze czesc wyszlifujemy. Jutro przyjezdzaja plytki do lazienki. A w poniedziałek wchodzi ekipa. amy niestety mały problem ze stelażem geberita, bo przy montazu okazalo sie ze nachodzi na zawor i trzeba bedzie podkuc jedna sciane. Ale to juz mam nadzieje ze zrobi ekipa :) Kuchnia jest juz do odbioru, wiec za poltora tygodnia moze uda sie ja przywiesc i bedziemy skrecac. Meble, lozko, sofa też już są, ale cierpliwie czekaja w sklepie. Drzwi mamy juz w domku. Moze do konca listopada uda nam sie wprowadzic!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja witaj u mnie. Cieszę się, że wpadłaś - zaglądaj jak często chcesz - mam nadzieję, że po weekendzie zacznie się już dziać u nas coś konkretnego i będę mogła wrzucić jakieś fotki. :)

 

wesolutka85 fajnie, że Wam wszystko tak sprawnie idzie - gratuluję postępów. :) Największe wrażenie zrobiła na mnie Twoja pomoc przy gładziach - u nas jak weszłam do mieszkania przy szlifowaniu do uciekłam na balkon. :) Jak długo Wasza ekipa planuje tworzenie łazienki? U nas coś przebąkiwali, że 2 tygodnie ma to zająć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemi, u mojego brata w 11 dni (roboczych) wykończyli całe mieszkanie! Nam powiedzieli, że do soboty powinny być zrobione łazienka i kuchnia. Kupiliśmy wczoraj panele, bo znalezlismy promocje na te co nam sie podobaly. Stoja narazie na klatce i czekaja az skoncza sie gladzie. Ogolnie w mieszkaniu panuje wielki misz masz.

Nemi rozgladalas sie za firankami? Masz moze kogos godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepejeans witaj i podglądaj ile chcesz. :)

 

wesolutka85 ja jeszcze mam lata świetlne do firanek - wstępnie przeglądałam coś na allegro - mają sporo fajnych modeli. Ostatnio podobają mi się zasłonki z przelotkami, tylko koniecznie gładkie:

 

http://img269.imageshack.us/img269/6063/70823pe197143s4.jpg

 

I jeszcze makarony, z taką arabeską na górze - coś w tym stylu:

 

http://img88.imageshack.us/img88/7831/aranzacjaarabeskam.jpg

 

(ale raczej nie czerwone) :)

 

Chociaż firanki planuję tylko w sypialni (na pewno) i zastanawiam się nad oknem w 'większym pokoju'. W kuchni zaplanowałam sobie rolety, albo rolety rzymskie. :)

 

Jak będziesz mieć chwilkę napisz proszę gdzie zamawialiście mebelki do kuchni. :)

Edytowane przez nemi
wywaliło zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast zastanawiam się nad inną sprawą. Chciałabym wymyślić coś fajnego na ścianę w sypialni za łóżkiem. Nie wiem jeszcze jaka kolorystyka będzie w sypialni (co 2 dni zmienia mi się koncepcja - raz miała być turkusowo-brązowa, później fiolety, teraz chyba brązy i beże...).

 

Może macie jakiś pomysł...?

 

 

Na dobre-materace.pl znalazłam śliczne tapicerowane łóżka - podobają mi się strasznie, tylko T. nie bardzo takie chce. Obawiam się, że troszkę czasu mi zajmie przekonanie go do tego pomysłu. :)

 

http://img241.imageshack.us/img241/368/80272k800dekoratornia.jpg

 

http://img687.imageshack.us/img687/4163/maxykprezentacja.jpg

 

http://img522.imageshack.us/img522/1861/80263.jpg

 

Doradźcie coś proszę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemi

mam nadzieję, ze mogę u Ciebie się wcisnąć z moja sprawą:)

 

Taki mały OT

Mam wielką prośbę:)

Wiecie, ze biorę udzial w konkursie ikei na kuchnie marzeń

na kuchnie i tak nie ma szans

nie wiem jakim cudem ludzie robią tyle głosów w tak krótkim czasie

to jest chyba jakieś podejrzane*

zreszta już kilku liderów wylecialo z konkursu

pewnie się w Ikei kapli ze coś podkrecaja chyba numery IP

teraz ważne dla mnie żeby utrzymać się w pierwszej 50-stce

chociaż gary ikeowskie możecie mi pomoc wygrać

dlatego proszę bardzo o głosy

klikajcie codziennie jak tylko możecie z domu, z pracy

Głosowanie trwa do 25 listopada

dziękuje bardzo

wiem ze mogę na Was liczyć :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepejeans - nie ma kłopotu - ja dodałam punkcik dla Ciebie. :)

 

Dziewczyny właśnie wróciliśmy z mieszkanka - pojechaliśmy wieczorem zobaczyć co się dzieje i jestem pod wrażeniem - panowie zrobili już cały podwieszany sufit i półki w mojej szafie na pralkę i chyba jakieś przygotowania do białego montażu (bo jakieś wyliczenia i kreski na ścianach). Kurcze, wreszcie coś konkretnego się w tym naszym eM dzieje. Straaaasznie się cieszę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast zastanawiam się nad inną sprawą. Chciałabym wymyślić coś fajnego na ścianę w sypialni za łóżkiem. Nie wiem jeszcze jaka kolorystyka będzie w sypialni (co 2 dni zmienia mi się koncepcja - raz miała być turkusowo-brązowa, później fiolety, teraz chyba brązy i beże...).

Może macie jakiś pomysł...?

Doradźcie coś proszę. :)

 

A może skoro tak ciągle Ci się zmienia koncepcja (mi tez zresztą ;)) pomaluj ścianę za łóżkiem na jakiś neutralny kolor a jako coś fajnego daj np. obraz lub kilka mniejszych, grafikę, zdjęcia w ramkach, szablon naklejany itp. Jest to bezpieczne bo jak Ci się znudzi łatwo zastąpisz czymś innym :) W sieci jest pełno super pomysłów i na pewno znajdziesz kilka fajnych propozycji dla siebie które możesz co jakiś czas wymieniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesolutka85 odwiedziłam Cię i się przywitałam. :) Będę podpatrywać. :)

 

Korozja o tym też już myślałam, ale nie mam pomysłu na nic konkretnego... Ostatnio przemawia do mnie jakaś tapeta może, albo coś w tym stylu...

 

 

Aktualności na dziś. Początkowo zakładaliśmy, że w ramach oszczędności tymczasowo w kuchni położymy panele - takie same jak w całym mieszkaniu. Ostatecznie jednak uznaliśmy, że nie chcemy za pół roku remontu i od razu robimy płytki.

 

I teraz co wybrać:

- zebrano (będą na podłodze w łazience i troszkę ich zostanie)

- czy woodentic brown

 

Oto jest pytanie. :)

 

Na ścianie nad szafkami będą mogano brown, a nie chciałabym jakiejś wariacji kolorystycznej, więc niby to zebrano pasuje lepiej. Tym bardziej, że mebelki docelowo będą jasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...