Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gładź gipsowa na płycie żelbetowej (sufit)


inwent

Recommended Posts

Witam

 

Temat przewijał się w różnych wątkach milion razy, ale gdy próbuje odszukać nie potrafię. Do sedna.

Odebrałem mieszkanie w stanie deweloperskim. Tynki na ścianach są bardzo dobrze wykonane. Mam jednak problem z sufitem. Jest to płyta żelbetowa. Jest idealnie gładka, gdyby nie niewielkie pory spowodowane powietrzem w procesie jej wykonania. By no naprawić postanowiłem położyć gładź gipsową/tynkową. I tu niestety nie mam pojęcia jakiej użyć: firmy, marki itp? Czy jako laik poradziłbym sobie z tym - nigdy tego nie robiłem?

Jeśli to istotne to mieszkanie ma 38m2 i ma trzy pomieszczenia z czego największe to 18m2. Na ścianach tynk gipsowy kładziony maszynowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBack

 

Próbowałem, przed chwilą, na kawałku sufitu użyć gotowej knauf f1 i kiepsko to wychodzi. Tak jakby, masa finiszowa "nie trzymała" się. Chcąc po chwili wyrównać, gładź się "złuszcza" za pacą.

Ten promix, to chyba rygipsu, ma inną konsystencję, niż wyżej wymieniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... płyta żelbetowa. Jest idealnie gładka, gdyby nie niewielkie pory spowodowane powietrzem w procesie jej wykonania.

 

Czy przypadkiem folia nie była dawana na szalunki, lub też czy szalunki nie były czymś natłuszczane bo i takie przypadki się zdarzają.

U mnie była podobna sytuacja. Ostatecznie w większości pomieszczeń dałem sufit podwieszany - to jednak nie dla ciebie!!!!

Mam też pomieszczenie gdzie nie dawałem płyty, a gips nie chciał się trzymać. Przeleciałem całość unigruntem a następnie pociągłem całość klejem.

Klejem jechałem tak jak gipsem- zaciągałem do równego. Po kilku dniach na ten klej bez problemu położyłem gładź gipsową.

 

Jak ja nienawidzę szlifowanie sufitów, zresztą nic nie lubię robić na sufitach.. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są gotowe płyty żelbetowe układane na kolejnych kondygnacjach.

No tu może być problem.

Kwestia kto i gdzie robił te płyty a dokładniej to czym zabezpieczał formy do odlewu aby nie brudziły się od betonu.

Miałem przyjemność spotkać fachowców którzy jechali zwykłym olejem maszynowym. Fakt: szalunki były czyste jednak beton trzeba by odtłuścić albo opalić - inaczej tego nic się nie będzie trzymało.

Raczej u ciebie taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po zagruntowaniu, na razie kuchni, efekt łuszczenia się masy nie występuje. Przynajmniej na kawałku, który sprawdzałem. Niestety nie mam jeszcze prądu jak i ogrzewania dlatego gładź zacznę robić po ich uruchomieniu. Teraz takie pytanko, czy Cekol C45 na ten sufit to dobry pomysł? I druga sprawa - jakiej grubości mniej więcej kłaść warstwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy CEKOL C-45 to nie wiem niech się znawcy wypowiedzą (bo dla mnie to tak jakbyś mnie zapytał czy Fiatem 126p można jechać czy może lepszy byłby mercedes) :p

Jeśli chodzi o grubość to winna ona wynikać z nierówności jakie chcesz zniwelować. Jeśli masz równy sufit to kładziesz cieniutką warstewkę. Jak chcesz grubo no to już tynkowanie. Chociaż gipsu też można nawalić i kilka centymetrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...