Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dorki i Beńka chatka maleńka


dorben

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 503
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Heloł wszystkim po sporej (jak na mnie) kilkudniowej przerwie. Niestety nie mogę wygrzebać się z choróbska, a w związku z tym narastają zaległości w pracy. Czasu mało na pisanie, o czytaniu muratorowych nowinek nie wspominając...A i pokazywać nie ma czego, chyba ze foto puszki elektrycznej kogos zainteresuje... Tak, Tak - Pan Kazimierz elektryk działa na całego - puszki już wkute, kabelki częściowo założone, jeszcze kilka dni i zapalimy żaróweczkę.. a wraz z nią światełko nadziei na przeprowadzkę jeszcze przed mrozami... :) :) :)Nasi tynkarze tez juz się szykują, w międzyczasie działając u forumowej Ani (pozdro:) ) A teraz najlepza nowina: nasi najlepsi-na-świecie sąsiedzi załatwili nam kolejną DARMOWĄ porcję ziemi do zasypania naszej metrowej dziury!!! Kurcze mamy takie szczęście, ze budujemy sie koło tak dobrych i pomocnych ludzi, cały czas myślę jak im się odwdzięczyć, moze ktoś ma pomysł? Chciałam zrobic jakies ciasto dziękczynne, ale moje wypieki przy kuchni pani sołtys wypadają raczej marnie...

Anulka dzięki za odwiedziny!! No ja mam fioła na punkcie zieleni, moze to zboczenie zawodowe, hehe.. Niestety zielona kuchnia mocno ponad moje możliwości finansowe, będzie zatem biała na zielonym tle, a zieloną pooglądam sobie u Ciebie:)

Ilonka u nas w Liroy'u tez są - ale jeśli się zdecydujemy na tą czeską to moze po nią do Czech pojedziemy - ponoc tam moznaby wziąc inny uchwyt.

Ostatnio też się zainteresowaliśmy jeszcze jednym - tańszym modelem też czeskim:

http://img684.imageshack.us/img684/9899/kozamalaga.jpg

- jest ona mniejsza, wadą jest to, ze szybka jest bardzo malutka i ledwie ogień widać.. Ale za to prawie 2 klocki tańsza... ech juz sama nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorben, ja uwazam ze kominek/koza to jeden z wazniejszych elementow dekoracyjnych salonu :) A samo palenisko jest bardzo wazne. Wolalabym wieksza szybe :) Wiem ze 2 tysie (rozumiem ze to taka kwota) to duza oszczednosc, ale potem bedziesz sie na nia patrzyla dziec w dzien, a w zimowe wieczory zywy ogien w palenisku, to najprzyjemniejszy widok :) Dlatego mniejszemu palenisku mowie NIE ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilonka, czcionka spoko, ważna rzecz - niech rzuca się w oczy:)

U nas wybór jest prosty: Kanalizacji nie będzie na pewno, bo wioska mocno oddalona od reszty gminy i się nie opłaca. Wobec tego mamy w gminie dofinansowanie do oczyszczalni przydomowych - zwracają 50%. Więc wybór szambo/oczyszczalnia prosty:). Ale tak czy inaczej wybralibysmy oczyszczalnię ze względu na koszty - u nas szambonurki szaleją, a taki codzienny wydatek na oczyszczalnię to raptem koszt tabletek z bakteriami. Oczywiście , zeby nie było za kolorowo będziemy musieli podnieść teren nad drenażem ze względu na wody gruntowe, ale mimo wszystko wychodzi, ze to najekonomiczniejsze rozwiązanie:)

 

Hej!! założyłaś dziennik? (link na dole u Ciebie)... buuu nie działa... a juz myślałam, ze będzie Cię mozna podglądać :)

 

Dziś bardzo ważny dzień - JEDZIEMY PO PRACY NA ROBOTY BUDOWLANE..zaczniemy od wymiany zepsutych zaworów wodnych i rozrysowania instalacji co i wodnej (to ja:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a czego tu gratulować, toż to zwykły przypadek! Niestety takie wpadki, zmiany decyzji i konieczność załatwiania papierologii zdarzają się chyba znacznej części budujących!! Zeby Cię pocieszyć - nas też czeka projekt zastępczy, bo zrezygnowaliśmy z ekogrochu na rzecz gazu i kominka. Poza tym wciąż kombinujemy jak z dwóch budynków zrobić jeden (cholerny podatek wrrr), hehe, niestety z marnym skutkiem jak na razie..Pozostanie nam ewentualnie jeszcze jedna furtka - zostać rolnikiem - i tak jak rok temu śmiałabym się do rozpuku, tak teraz poważnie się nad tym zastanawiam.

 

Z nowości - przyszły wyceny ocieplenia pianką komórkową - ceny bardzo zblizone.

 

Poddasze - 75 zł netto/m2 czyli 81 zł na gotowo (bo 8% podatku). W stosunku do ceny tradycyjnego ocieplenia z robocizną - porównywalnie, ale porównując do kosztu ocieplenia wykonywanego samemu - cóż - dużo drożej. Mimo wszystko jednak się zdecydujemy. Pomijając zalety 'termiczne' tego rozwiązania dużym plusem jest czas, łatwosc w montażu itd. Nie trzeba bawić się w sznurki, drugą folię, robota szybka i czysta. Na tak ocieplone poddasze zamontujemy deskowanie na skosach - juz sami, tylko z łazience i pom. gospodarczym oddamy sprawę fachowcom - GK.

 

Druga sprawa - izolacja pozioma pod wylewki.. - tu stosuje się inny twardy rodzaj piany, koszt w zależności od rozwiązania 65-100zł/m kw. W porównaniu do rozłożenia styropianu - cóż róznica powalająca. Dlatego jeszcze dumamy - Benio liczy budżet i negocjuje, zobaczymy na czym stanie..

 

Trzecia sprawa - ocieplenie ścian zewnętrzne. To co prawda pieśń przyszłości, ale juz myśl świta na horyzoncie. Porównań cenowych jeszcze nie robiłam. Zastanawiam się ile trzeba liczyć za 1m elewacji z ociepleniem - pewnie grubo ponad 100.. A w ogole, kiedy zamierzacie robic elewację, jest jakas 'odpowiednia ' kolejnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my część od ogrodu mamy już zrobioną bo tam miała stykać się kostka brukowe i nie mogła ze ściana, wiec tył zrobiony. szczyty i przodek będziemy robili sami pod dyktando brata. koszt robocizny 25 PLN, bez materiału.

u nas to tak wygląda:

http://images43.fotosik.pl/774/31b4aacbf500581dgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorben, ja w sprawie tej pianki ;)

kiedy bedą ja u Was kłaść?? i na jaką grubość się zdecydowaliście, jak to ma wyglądać z krokwiami? I przypomnij mi, czy mieliście deskowany dach, czy tylko membrane kładzioną? My sie zastanawiamy nad tym systemem. Wstepnie wycenili mi 72,5 zl/brutto za m2, 15 cm pianki. W projekcie mamy 18 cm wełny, plus chcieliśmy dać 5 cm na krzyż.

Pozdrawiam i pokaż co tam u Ciebie na budowie :) bo u nas na razie cisza przed burzą :) ale em wlasnie jedzie spotkac sie z 2 wykonawcami, mam nadzieje, ze przywiezie dobre wieści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Agi, Ilonka i wszyscy. Mam chwilową zawieruchę, mam nadzieje, ze niedługo sie uspokoi i ponadrabiam forumowe zaległości. Tak na szybko: pianka na podłogę będzie 2 połowa maja jakos, na poddasze jeszcze trwaja ustalenia (pan ma przyjechac na budowę, ale cos się nie mozemy domówić). Na dachu mamy membranę i dachówkę, takze bez problemu, ponoć trudniej jest z tą pianą przy deskowanych dachach, bo trzeba zosrawić pustkę wentylacyjną. Napiszę jak będę wiedziec więcej, bo teraz tylko strzępki informacji do mnie dolatują. Z nowości u nas tynkowanie pełną parą, moze w przyszłym tygodniu wpadnę fotki cyknąć, wczoraj byłam na chwilkę w trakcie - normalnie masakra, wyszłam cała w tynku, hehe. I po co ja sprzatałam... sciskam mocno wszystkich, buziaki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...