Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dorki i Beńka chatka maleńka


dorben

Recommended Posts

Renia czeeeść!! Pianka zostaje, ale na dole, przygotowujemy tylko papę, tak by była przedłużeniem tej spod fundamentów i połączyła się a pianką na podłodze. Painka będzie w piątek,musimy zdązyć wszystko przygotować, został jeszcze odkurzacz, w sensie rury.. na górze dajemy 5 cm styro - te zdjęcia to z góry. Co do drzwi - właśnie z tą zielenią sie waham ze względu na okna które mamy orzechowe (kolor był za drogi). Ale zieleń do brązu pasuje-czy musi byc ten sam kolor?..

Fajnie, ze znalazłaś schody - to będą samonośne czy obkładane betonowe? A kafelki jakie, jaka seria (bo ochra to pewnie kolr?)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 503
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witeczka Dorbenko!

 

Zeżarło mi pościka do Ciebie, ale jestem wytrwała.

 

Szalej kobieto, szalej. Fason klasyczny,więc poszalej z kolorem.

 

Zazdroszczę w skrytości uropu, po prostu B A J K A .

 

Oczywiście ręczne robótki na chacie też watre pogratulowania. A przy okazji doszkalamy się, dzięki za fotorelację.

Pozdawiam

Edytowane przez lili07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu zrobiłabym drzwi zielone :) takie właśnie ciemniejsze, ale futryny koniecznie w kolorze okien. Będzie wygladało zaje.....ście ;) A najlepiej z czasem zamówcie takie drewniane opaski na drzwi w kolorze okien.

 

Renatamama, drzwi wybralas bardzo fajne :) Sami bedziemy szukac drewnianych, tylko bardziej takich jak na drugim obrazku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kochane za głosy w sprawie drzwi!!!!!!!!!! Jak na razie: decyzja idzie w 65% w stronę zielonych.. a ostatecznie okaze się w sobotę-pojedziemy zamawiac!! Jeszcze się głowimy troszkę czy nie zmienić modelu na cos z okienkiem.. tylko ze oczywiście w naszej szerokości to tylko same supermodernistyczne potworki:(

Agi niestety nie da się futryn brązowych a drzwi zielonych-jakos masakrycznie nieelastyczni są w tym salonie. To samo z klamką- 3 do wyboru i tyle. No ale juz myślę sobie nad taką opcją: drzwi i tak będa obudowane drewnem-daszki i osadzone głeboko w murze, więc po ociepleniu na zewn. moznaby wnękę drzwiową obudować orzechowym drewnem (tez się zastanawiam nad klinkierem+klinkierowe parapety). A klamkę chyba najzwyczajniej w świecie przemaluję na czarno farba do metalu.. czy to zda egzamin?

Renatko zapomniałam zupełnie, ześ Ty tez fanka woodentica! Masz kogos poleconego, kto Ci to połozy? Bo ponoc są cyrki z tymi płytkami, niby bardzo nierówne, no ale trzymam kciuki zeby fajnie wyszło:)

Bardzo ładne schody wybrałaś, prostokątne stopnie bez żadnych obłości- super. Na reklamie napisane 'w dobrej cenie' - napiszesz jaka to cena?

Co do drzwi wewnętrznych - mi sie podobaja te pełne, lub z pojedynczą prostokatna szybką. To są drzwi surowe, prawda? Sami będziecie je wykańczać, wprawiac klamki itp? A co framugą i montażem?

Lili dzieki za 'drzwiowy' głos :)

Ilonka pytałaś fachowca o to ułożenie podłogówki? A w ogóle masz juz dzrwi i bramę? (jakos przeoczyłam)

 

Dzis znów nas czeka sporo pracy - jestesmy na etapie rozkładania odkurzacza, ja jeszcze kończę sklejanie pap. Moze wieczorem jakies fotki wrzucę:) pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko są surowe tak sami bedziemy malować ,można zamówić z malowaniem ale opcja ta jest droższa więc pędzel w łapę i jazda .Wstawiać też będziemy sami wejściowe wstawił mąż z moim tatą więc damy radę na dół myślę ,żeby dać po 2 szybki a na górę mąż upiera się na szybki bo chce światło z pokoi na korytarza zobaczymy może uda się go przekabacić .W dobrej cenie no powiem ,że jak dla nas to w dobrej mam wycenę na 11 stopnic 3 zabiegi ,jeden duży spocznik balustrady surowe czyli sami malujemy i montujemy cena 2800 pan ma wycenić z montażem .A do płytek pana jeszcze brak dziś jestem umówiona z jednym Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty teraz działasz bo ja mam wyleweczki robione i już muszę rozglądać się za płytkami do kotłowni, bo mój brat nie może się doczekać kładzenia. oczywiście czekaliśmy na ostatnią chwilę z kupnem płytek bo mnie małż hamuje, że na wszystko przyjdzie czas...a teraz na wariackich papierach....http://emotikona.pl/emotikony/pic/0belay.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty teraz działasz bo ja mam wyleweczki robione i już muszę rozglądać się za płytkami do kotłowni, bo mój brat nie może się doczekać kładzenia. oczywiście czekaliśmy na ostatnią chwilę z kupnem płytek bo mnie małż hamuje, że na wszystko przyjdzie czas...a teraz na wariackich papierach....http://emotikona.pl/emotikony/pic/0belay.gif

 

Nam pan od wylewek powiedział ,że trzeba odczekać po wylewkach 3 tygodnie aż woda odparuje i się zmocnią więc poczekaj z płytkowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko płytkowanie wyłącznie ścian a tam to już kupę czasu minęło od tynków, jak skończymy ściany to na końcu podłogi coby " za porządkiem " było.

http://emotikona.pl/emotikony/pic/2okulary.gif

 

Jeśli tak to ok .Mi właśnie tata dokupił siatki i papieru ściernego bo zabrałam się za usuwanie resztek piasku ze ścian wczoraj wiatrołap i holl ,dziś zaliczę gabinet i będę mogła dół gruntować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorben, lecisz z robotą nieźle, w sprawie drzwi wybrałabym orzech ale ja nie przepadam za zielonym, wiem:) mogłam u Ciebie tego nie pisać, w sensie: podoba mi się u kogoś, ale sama bym nie zrobiła u siebie. No tak już mam. Każdy ma jakieś 'ale':). Powinnam zacząć robić już notatki odnośnie wylewek - żeby później niczego nie zawalić - papa, folia, styro itp. Przyjdę na przeszpiegi jak u nas będą robione:). I jeszcze pozwolę sobie napisać u Ciebie Renacie, której się nie chciało;) dziennika zakładać:),bardzo fajny wybór schodów. Ja też długo szukałam i w końcu przedstawiłam stolarzowi wybrane z kilku obrazków - ciekawe co z tego wyjdzie;))). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorben, lecisz z robotą nieźle, w sprawie drzwi wybrałabym orzech ale ja nie przepadam za zielonym, wiem:) mogłam u Ciebie tego nie pisać, w sensie: podoba mi się u kogoś, ale sama bym nie zrobiła u siebie. No tak już mam. Każdy ma jakieś 'ale':). Powinnam zacząć robić już notatki odnośnie wylewek - żeby później niczego nie zawalić - papa, folia, styro itp. Przyjdę na przeszpiegi jak u nas będą robione:). I jeszcze pozwolę sobie napisać u Ciebie Renacie, której się nie chciało;) dziennika zakładać:),bardzo fajny wybór schodów. Ja też długo szukałam i w końcu przedstawiłam stolarzowi wybrane z kilku obrazków - ciekawe co z tego wyjdzie;))). Pozdrawiam

 

Oluś kiwan paluszkiem w Twoją stronę .Schody to dylemat wiem jak jak mam coś wybierać i podejmować decyzję to sny mnie budzą spać nie mogę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeden poważny problem nie mogę słuchać tarcia papieru ściernego, bo mnie dreszcze biorą, więc życzę powodzenia i pozdrawiam

 

 

Ilonko też tego nie lubię aż mam gęsią skórkę ale no właśnie ktoś to musi robić najpierw robię taką siatką a dogładzam papierem ,dziś zrobiłam gabinet ,salon z jadalnią został tylko w salonie i jadalni sufit ale mam nadzieję ,że to zrobi mąż bo kręci mi się w głowie na drabinie tak patrząc do góry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...